poster

Sedm světů, jedna planeta (TV seriál)

 • Velká Británie

  Seven Worlds, One Planet

 • Austrálie

  Seven Worlds, One Planet

Dokumentární

Velká Británie, 2019, 7 h 39 min (Minutáž: 52–59 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • filmmovier
  *****

  (Kdo je Xell a proč tomu dal 2 hvězdičky? Ať uvede racionální a uvěřitelný úkol. Je to téměř nesplnitelná výzva.) A těch 98% si to taky nezaslouží, protože BBC a pan Attenborough se pravděpodobně opět překonali (ať je to jakkoliv nemožné). Opět mimořádně úchvatné. Neskutečně napínavé a dramatické, strhující, úchvatné. Už dlouho jsem nezažil tolik napětí a dramatu v jedné jediné hodině. Dech se mi tajil od začátku do konce. Překrásné a zároveň mimořádně děsivé. A český komentář Jirky Dvořáka je naprosto perfektní. V celku zase nejde o nic nového, ale je to zase podáno trochu jinak a mimořádně špičkovým způsobem. Přesto jsem se některé nové zajímavé informace dozvěděl, což mně velmi těší. Opět zcela mimořádná sága. 100%, tady jde dát to hodnocení jenom výš.(2.2.2020)

 • majo25
  *****

  Aj napriek tomu, že udelím ďalšiemu dokuseriálu zo stajne BBC zaslúžených 5 hviezd hlavne za suprový vizuál, atmosféru a obohacujúci doprevádzajúci komentár, nemôžem sa zbaviť dojmu, že čo sa týka tém, začína BBC recyklovať samu seba.(1.2.2020)

 • chrisofwar
  *****

  Skvělý, krásně natočený nový dokumentární seriál od BBC. Muzika tentokrát není tak dobrá (Hans Zimmer dělal jen soundtrack do titulků). Nicméně BBC stále dokázala najít nové druhy, které zfilmovat. K tomu komentář Davida A. je prostě k nezaplacení...! Podobá se předchozím seriím a přece neztrácí šmrnc a zajímavost.(19.11.2019)

 • Methodix
  *****

  Jedna planéta, sedem rôznych kontinentov, niektorí z ich najnespútanejších, najvzácnejších, i doteraz najmenej natočených a zdokumentovaných živočíšnych zástupcov, excelentné zábery, najvyššia kvalita, náučné informácie, zdvihnutý varovný prst nad negatívnou ľudskou činnosťou a nerozvážnosťou. BBC nepoľavuje a tasí ďalší zo svojich impozantných dokumentárnych seriálov, ktorých nikdy nie je dosť.(1.12.2019)

 • Arsenal83
  *****

  Prvýkrát vidím po takmer 50 hodnoteniach, aby mal program 100%. Ale absolútne zaslúžene. Pán Attenborough je dokumentarista s veľkým D a niekedy sa človeku zatajuje dych a zastavuje rozum, ako dokázal získať takého zábery. Geniálne dielo a už sa "teším" na prvého chytráka, ktorý to ohodnotí nižšie ako 5 hviezdami, lebo on s mobilom natočí asi lepšie.(24.11.2019)

 • - Filmovanie série trvalo 4 roky, jednotlivé filmové štáby navštívili 40 krajín sveta a natočili viac než 2000 hodín záznamu. (MikaelSVK)