Sedm světů, jedna planeta

(TV seriál)
  • Velká Británie Seven Worlds, One Planet (více)

Epizody(8)

Nikdy v historii nebylo tak důležité odhalit lidem druhovou rozmanitost sedmi kontinentů Země... Dosud víme pouze o jediné planetě v celém vesmíru, na které se vyskytuje život. Je domovem neuvěřitelného počtu rozmanitých druhů rostlin a živočichů. Ale nebylo tomu tak vždy. Před dvěma sty miliony let byla veškerá pevnina na Zemi součástí jediného superkontinentu zvaného Pangea. Pak se ale Pangea začala dělit. Nakonec vzniklo sedm světadílů, tak jak je známe dnes. Rostliny a živočichové těchto kontinentů byli unášeni do všech koutů planety. Na každém ze světadílů se začala flora i fauna vyvíjet odděleně, což vedlo k dnešnímu úžasnému druhovému bohatství. Vypravíme se do mrazivé Antarktidy, kde život bují i navzdory drsným podmínkám. Do zeleně Jižní Ameriky plné překvapení. Od velkých savců Afriky přes širé prérie Severní Ameriky až do spalujícího žáru Austrálie. Prozkoumáme odlehlé kouty Asie s jejich vzácnými druhy. A Evropu, světadíl nejvíce přetvořený člověkem. Zjistíme, proč právě nyní prochází naše planeta nejzásadnějším obdobím od vzniku světadílů. Je to sedm rozdílných světů na jedné planetě. (Česká televize)

filmmovier

(Kdo je Xell a proč tomu dal 2 hvězdičky? Ať uvede racionální a uvěřitelný úkol. Je to téměř nesplnitelná výzva.) A těch 98% si to taky nezaslouží, protože BBC a pan Attenborough se pravděpodobně opět překonali (ať je to jakkoliv nemožné). Opět mimořádně úchvatné. Neskutečně napínavé a dramatické, strhující, úchvatné. Už dlouho jsem nezažil tolik napětí a dramatu v jedné jediné hodině. Dech se mi tajil od začátku do konce. Překrásné a zároveň mimořádně děsivé. A český komentář Jirky Dvořáka je naprosto perfektní. V celku zase nejde o nic nového, ale je to zase podáno trochu jinak a mimořádně špičkovým způsobem. Přesto jsem se některé nové zajímavé informace dozvěděl, což mně velmi těší. Opět zcela mimořádná sága. 100%, tady jde dát to hodnocení jenom výš. ()

ScarPoul

Jeden z tých dokumentov, ktorý je dychberúci. Ukazuje prírodu a jej obyvateľov v takých situáciách, aké sme u nich často krát nemali možnosť vidieť. Ako ide technika dopredu, dostávame sa k zvieratám bližšie a môžeme ich sledovať pri každodenných činnostiach. Sedem svetov a jedna planéta je nádherný projekt, rovnajúci sa kvalitou ku dielam ako Planet Earth I a II a Blue planet I a II. David Attenborough má už 95 rokov a stále nám pomáha vidieť prírodu inak. Pomáha nám zamyslieť sa, a v tomto seriály začína ukazovať aj reálne dopady. Niekedy mi z toho bolo až smutno. V konečnom dôsledku ale vizuálna a hudobná žranica, ktorá ukazuje obrovské bohatstvo našej planéty a všetkých, ktorých sa naša činnosť priamo alebo nepriamo dotýka. Mrože, žraloky obrovské, hnedé hyeny alebo ľadové medvede sú len špičkou ľadovca. Treba vidieť!!! ()

Arsenal83

Prvýkrát vidím po takmer 50 hodnoteniach, aby mal program 100%. Ale absolútne zaslúžene. Pán Attenborough je dokumentarista s veľkým D a niekedy sa človeku zatajuje dych a zastavuje rozum, ako dokázal získať takého zábery. Geniálne dielo a už sa "teším" na prvého chytráka, ktorý to ohodnotí nižšie ako 5 hviezdami, lebo on s mobilom natočí asi lepšie. ()

JustMeeKatie

Úplná náhoda mě přivedla k tomuhle výbornému dokumentárnímu pořadu a jsem za to moc ráda. Nejen, že se "Sedm světů, jedna planeta" pyšní krásnými a mnoha unikátními záběry na svět zvířat, ale také obsahuje spoustu pro mě dříve neznámých informací. Bonusové body dávám také za to, že v každé epizodě byla krátce okomentovaná současná situace různých druhů zvířat, z nichž mnoho je momentálně ohrožených nebo jsou na sklonku vyhynutí, a jak člověk negativně působí na přírodu. Opravdu bych byla ráda, kdyby jsme se se jako lidstvo dokázali polepšit a společnými silami pomohli zvířatům žít stejně plnohodnotný život, jaký žijeme my sami - rozhodně by pomohlo zpřísnění zákonů, zákaz lovení a omezení (ideálně tedy zákaz, ale to by se asi nestalo) kácení lesů. Při sledování tohoto pořadu se mi několikrát vybavila věta, kterou v nějakém videu pronesla Julia Roberts: "My přírodu potřebujeme, ale příroda nepotřebuje nás". ()

TroiMae

Po dvou dílech končím, tedy druhý jsem jen nakousl, to je to samé. Kéž všechny bytosti umřou! Jsem myslel, že to bude povzbuzující, ale celý první díl o Antarktidě jsem trpěl, protože pořád někdo umíral, nebo chtěl umřít, nebo vymíral, nebo opuštěná mláďata, a všichni se chtějí navzájem sežrat. Jsem si vždycky říkal, kéž celý ten druh vyhyne a přestane se trápit <3 Nebo albatros, klapou si mládě a rodič zobáčky, vytváří si prý pouto, i když je mládě mrtvé (protože bouřka), je těžké se ním rozloučit… ale ledva je mládě centimetr mimo mísu, hnízdo, tak na něj rodič dlabe a mládě si může klapat, smrdět a řvát, jak chce, rodič ho nepozná. Nebo sasanky, co ulovily celou medúzu. Teda solidní plot twist. Ať všichni umřou a lidi nakonec. Kvůli změnám klimatu. A David Attenborough ať se na to dívá! Druhý díl. Začalo to, jak mroži nemají ledové kry, roztály, tak se tlačí skoro polovina světové populace na pár plážích. Pak to pokračovalo, že umírají v tlačenicích. Pak je žral lední medvěd. A pak… jsem přísahal, že jestli začnou skákat z té skály dolů na kamení, protože v panice hledají moře, a zabíjet se, tak už to nedám. Takže celý sedmidílný seriál v HD mažu! ()

• Filmovanie série trvalo 4 roky, jednotlivé filmové štáby navštívili 40 krajín sveta a natočili viac než 2000 hodín záznamu. (MikaelSVK)