Sedm světů, jedna planeta (TV seriál)

Seven Worlds, One Planet

• Austrálie

Seven Worlds, One Planet

Dokumentární

Velká Británie, 2019, 7 h 39 min (Minutáž: 52–59 min)

(Kdo je Xell a proč tomu dal 2 hvězdičky? Ať uvede racionální a uvěřitelný úkol. Je to téměř nesplnitelná výzva.) A těch 98% si to taky nezaslouží, protože BBC a pan Attenborough se pravděpodobně opět překonali (ať je to jakkoliv nemožné). Opět mimořádně úchvatné. Neskutečně napínavé a dramatické, strhující, úchvatné. Už dlouho jsem nezažil tolik napětí a dramatu v jedné jediné hodině. Dech se mi tajil od začátku do konce. Překrásné a zároveň mimořádně děsivé. A český komentář Jirky Dvořáka je naprosto perfektní. V celku zase nejde o nic nového, ale je to zase podáno trochu jinak a mimořádně špičkovým způsobem. Přesto jsem se některé nové zajímavé informace dozvěděl, což mně velmi těší. Opět zcela mimořádná sága. 100%, tady jde dát to hodnocení jenom výš.(2.2.2020)

Aj napriek tomu, že udelím ďalšiemu dokuseriálu zo stajne BBC zaslúžených 5 hviezd hlavne za suprový vizuál, atmosféru a obohacujúci doprevádzajúci komentár, nemôžem sa zbaviť dojmu, že čo sa týka tém, začína BBC recyklovať samu seba.(1.2.2020)

Skvělý, krásně natočený nový dokumentární seriál od BBC. Muzika tentokrát není tak dobrá (Hans Zimmer dělal jen soundtrack do titulků). Nicméně BBC stále dokázala najít nové druhy, které zfilmovat. K tomu komentář Davida A. je prostě k nezaplacení...! Podobá se předchozím seriím a přece neztrácí šmrnc a zajímavost.(19.11.2019)

Jedna planéta, sedem rôznych kontinentov, niektorí z ich najnespútanejších, najvzácnejších, i doteraz najmenej natočených a zdokumentovaných živočíšnych zástupcov, excelentné zábery, najvyššia kvalita, náučné informácie, zdvihnutý varovný prst nad negatívnou ľudskou činnosťou a nerozvážnosťou. BBC nepoľavuje a tasí ďalší zo svojich impozantných dokumentárnych seriálov, ktorých nikdy nie je dosť.(1.12.2019)

Prvýkrát vidím po takmer 50 hodnoteniach, aby mal program 100%. Ale absolútne zaslúžene. Pán Attenborough je dokumentarista s veľkým D a niekedy sa človeku zatajuje dych a zastavuje rozum, ako dokázal získať takého zábery. Geniálne dielo a už sa "teším" na prvého chytráka, ktorý to ohodnotí nižšie ako 5 hviezdami, lebo on s mobilom natočí asi lepšie.(24.11.2019)

• - Filmovanie série trvalo 4 roky, jednotlivé filmové štáby navštívili 40 krajín sveta a natočili viac než 2000 hodín záznamu. (MikaelSVK)