silentname

"A Christmas Movie Christmas" bude prekvapivo tohto roku zatiaľ asi jedným z najlepších vianočných komédií. Hovorím zatiaľ, lebo ešte nás čaká do konca decembra dlhá cesta a myslím si, že nejaké filmy s témou Vianoce rok 2019 ešte určite prinesie. Popravde poviem, že nápad spracovať film, kde strávia naše hrdinky Vianoce vo vianočnom filme je podľa mňa skvelý nápad. Dáva to priestor tomu, aby si mohli tvorcovia robiť srandu z jednotlivých klišé, pričom do toho zakomponovať aj srdečný príbeh s dobrým posolstvom. Takže myslím si, že je to celkom kreatívne a dobre vymyslené. A keď sa tu ponúkajú fóry, tak je to super. Neskôr sa snaží byť film trošku vážnejší a tie časti potom pôsobia trošku viac klišé, no nejako mi to výrazne nevadilo. Pretože naša hlavná hrdinka Eve je podľa mňa super. Je plná energie a radosti a má chuť stráviť tie najlepšie Vianoce v mestečku, ktoré je celé plné Vianoc. A do toho tu máme jej sestru Lacy, ktorú to naopak len otravuje a chce ísť domov a podobne. Myslím si, že tie kontrasty sú tam dobre spracované a práve to sesterské puto tomu dáva nejaký šarm. No potom sú tu aj mužské postavy. Paul je podľa mňa vysoko vtipný a má tu niekoľko skvelých momentiek s pohľadnicami. Možno to je až trošku creepy, ale beriem to s humorom. Najmä keď si uvedomím, že som vo vianočnom filme. Dustin je podľa mňa trošku stereotyp muža v tomto type filmov, no dáva do toho asi všetko čo môže. A podľa mňa to preráža na povrch. Celkovo poviem, že som si film užil a dokonca sa k nemu nebránim ani budúci rok niekedy vrátiť. Je to vskutku kreatívna vianočná komédia s dobrými a pamätnými momentkami. Ak máte radi vianočné komédie a ducha Vianoc vo filmoch ... a samozrejme Santa Clausa, toto môžem odporúčať. Ako ľahkú vianočnú oddychovku. Samozrejme. Hodnotenie: B ()

• Film se natáčel v Frankenmuthu (Michigan, USA). (ČSFD)