Váha vody

• USA The Weight of Water (více)

Fotografka Jean zkoumá děsivé, sekerou provedené vraždy dvou žen z roku 1873. Téměř zapomenuté zločiny mohou mít ale spojitost s nedávno spáchanou brutální vraždou. Jean navíc objeví skryté, očitými svědky napsané dokumenty, které detailně popisují obě vraždy... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

POMO

Skvelo atmosferické - voda, vláčna dumavá hudba so saxofónmi, Sean Penn... tak trochu ako scottovka Biela smršť. Ale scenár je úplne inde: skrz rámcový vzťahový príbeh zo súčasnosti (dva páriky na jachte) rozpráva lineárne iný vzťahový príbeh o vraždách z podstatne dávnejších časov (rodinná tragédia v dome na malom ostrove). Paradoxne nás ale viacej zaujíma príbeh zo súčasnosti (výborne obsadené, iskrenie medzi postavami brilantné) ako odhalenie identity vraha z druhého príbehu (nezaujímavý, televízny štýl rozprávania). Vo finále sa príbehy pretnú, ale kolízia ich myšlienok trochu škrípe (taký ten pocit, že to, čo vidíte by asi malo byť veľmi duchaplné a hlboké, ale vám to také nepripadá, pretože to také proste nie je). Film je pomerne neznámy, mainstreamovo neatraktívny. Dva druhy prostredia, v ktorých sa odohráva, totiž znamenajú dve veľmi rozdieľne divácke cieľovky. P.S. Liz Hurley fu*king irresistible. ()

kleopatra

Váha vody disponuje dvěma na první pohled zcela odlišnými do sebe prostřihanými příběhy. První se odehrál před sto lety, byl o nevyjasněných vraždách dvou žen a záhadě kolem odsouzeného muže, druhý probíhá na lodi, která se blízko místa tehdejšího činu se svojí čtyrčlennou posádkou jen líně houpe, ale ta nuda dává tušit, že i tady se schyluje k dramatu. Kathryn Bigelow mi tu připomněla styl Jane Campion, takže pokud si libujete v dlouhém střihu, myšlenkách v obraze a vztahové konverzaci, chutě do toho. ()

Enšpígl

Mám odkoukanejch tak 106 minut, při finálový scéně jsem totiž nechtíc usnul a vzbudil se až když mluvil Kalousek, že stát někde musí najít peníze, tak jsem si rychle schoval šrajtofli pod polštář a pokračoval ve spánku. Kdyby mě někdo chtěl prozradit jak to na tý lodi nakonec dopadlo byl bych rád. Za sebe můžu říct, že nejvíc jsem si užil Elizabeth Hurley, pěkně tam v těch bílých plavkách tmelila kolektiv, dámička jedna seriózní. ()

Malarkey

Původně jsem na tenhle film ani koukat nechtěl, ale drželo mě hlavně jméno Kathryn Bigelow, které dokáže z chlapa udělat párátko do zubů a tak jsem se rozhod na tenhle její film podívat. Nakonec, její jméno ve světě chlapů znamená už docela dost, takže to byl dobrý důvod se na onen film těšit. Od začátku mi ale bylo jasný, že se akce tolik nedočkám a nakonec to taky tak dopadlo. Ke konci jsem u filmu usnul a vůbec mi to nevadilo. Váha vody je možná zajímavý film, ale natočen absolutně bez akce, což jsem nečekal. Proto to dopadlo, tak jak to dopadlo. ()

gudaulin

Psychologický thriller, který by fungoval mnohem lépe, kdyby se odehrával výhradně v současnosti a scénárista se nesnažil násilně propojit dva odlišné příběhy odehrávající se navíc v časovém odstupu sta let. Ta starší část se věnuje zločinu z vášně, který může mít jen dva možné pachatele a vzhledem k tomu, že divák jaksi automaticky kalkuluje s "překvapivým" obratem ve vývoji procesu, může být logicky pachatelem jen jeden člověk. To znamená, že jedinou hádankou se stane jeho motivace. Přiznám se, že už dlouho jsem nečekal na rozuzlení a závěrečnou scénu tak, jako v tomto případě. Příběh ze současnosti pak trpí neustálými flashbacky do dávné minulosti a tím se účinně otupuje jeho dramatický potenciál. Kathryn Bigelow režíruje sice spolehlivě, ale chybí tomu jiskra, a tak je pro mě tenhle v jádru ne špatný film v podstatě šlápnutím vedle. Celkový dojem: 45 %. ()

Gilmour93

Though they sink through the sea, they shall rise again. Though lovers be lost, love shall not.. And death shall have no dominion.. Citování velšského básníka Dylana Thomase se tomu snaží vetknout nějakou hloubku, ale ona v okolí New Hampshire ani té výletní lodi prostě není. Zůstává jen historický krimi případ televizních parametrů, Bitter Moon light na jachtě a jejich vratké vzájemné propojení. P.S.: Informace z obsahu, že Penn byl za roli nominován na Oscara, je nesmysl. A i kdyby to byla pravda, musím říct, a to mám Seana v úctě, že předvedl jen standardní, ničím zajímavý výkon. To by ho ten rok mohl dostat i Sandler za Little Nicky.. ()

Kaka

Kathryn Bigelow tady potvrdila zcela radikálně, že sofistikovaná melodramata skutečně nejsou její krevní skupinou a bylo by pro příště fajn, kdyby se držela žánru akčního, který jí sluší znamenitě. Téma o kterém pojednává Váha vody je uchopitelné pro Jane Champion, či Innarita. Herecké obsazení nicméně brilantní, ovšem alternativní příběh z 19. století nudí a když to celé skončí, divák si chtě nechtě uvědomí, že by ten film fungoval mnohem lépe, jako čistá konverzačka z přítomnosti. ()

castor

Dva do sebe prostříhané příběhy mi pro tentokrát příliš nesedly, a to i přesto, že jsou mordy někdy z druhé poloviny devatenáctého století založeny na skutečných událostech. Víc bych uvítal dusné konverzační drama čtyřčlenné posádky ze současnosti, které bylo i tak dostatečně zajímavé, jiskřivé a vztahově dobře rozehrané. Každá z postav má co říct, tudíž je kterýkoliv střih do tragédie jedné rodiny rušivý. Prostě jen pohupující se jachta, nevyjasněné vztahy, leccos prozrazující pohledy i bolesti minulosti. A tragédie klepající na dveře. Kathryn Bigelow, která se stala první oscarovou režisérkou historie, má sice v rukávu tvůrčí kontrolu nad materiálem, ale pro tentokrát ji na holičkách nechal scénárista. Bigelow vede výborně herce a stejně skvěle buduje atmosféru, ve které ji brilantně vypomáhá kameraman. Jen se příběhu z minulosti naneštěstí věnuje až příliš. PS: Jen pro neznalé, Sean Penn byl toho roku nominovaný na Oscara za úplně jiný film (Sladký ničema). ()

gogo76

K. Bigelov je skvelá režisérka, ale tu jej to akosi nevyšlo. Dve roviny príbehu, odohrávajúce sa v úplne inej dobe nefungujú ani zďaleka tak, ako si režisérka predstavovala. Príbeh z chladného prístavu ma zaujal podstatne viac a vždy keď sa dej vrátil do súčastnosti ma to nebavilo. Nič na tom nezmení ani „rozpálená E. Hurley, ktorá sa tu stále naťahuje ako perská mačka a vrhá pohľady pornohviezdy. Sean Penn asi obišiel najhoršie. Jeho postava je takmer bezvýznamná, alebo skôr absolútne nezaujímavá. Neviem kde mu rozum behal, keď čítal scenár, ale možno vsadil iba na zvučné meno režisérky. Celkovo film na jedno pozretie. Slabé tri hviezdy. 50%. ()

Arkos

Pro mě dost nudné a bohužel nezajímavé. Není tu nic o čem by se po skončení filmu dalo přemýšlet. Největší problém je asi v prolínání dvou časových období, protože to tu moc nefunguje. ()

Snorlax

Historický příběh je skvělý, i když je neustále přerušovaný tím současným, který nemá prostor se rozvinout tak, aby mohl diváka vůbec zaujmout, čili pouze ruší. ()

Šakal

The weight of water je působivý ATMOSFERICKÝ thriller kombinující dva příběhy. Ten první ( z minulosti ) řeší nevyjasněné vraždy dvou žen, ten druhý se odehrává v současnosti na lodi, kdy se fotografka Jean ( v podání Catherine McCormack ) spolu se svým přítelem básníkem ( Sean Penn ), bratrem a jeho přítelkyní ( E. Hurley ) vydávají na " tehdejší místo činu " . Nemůžu si pomoci, ale kdyby se Kathryn Bigelow věnovala pouze příběhu ze současnosti, udržovala napětí mezi těmi 4 lidmi na lodi a stupňovala ho, udělala by mnohem lépe a zážitek by byl mnohem větší. Problémem je, že hodně brzy víte, jak příběh z minulosti dopadne a co víc , je vám to tak nějak jedno...... 1* za atmosféru, 1* za kameru a režii a 1* za povedené herecké výkony, přičemž zároveň ale musím jedním dechem dodat, že dost dobře nechápu tu nominaci na oscara u S. Penna. Nechápejte špatně, výkon je to dobrý, ale že by rok 2000 nenabídl lepší výkony....?! ()

Anderton

O spojenie nespojiteľného sa pokúsila vo Váhe vody väčšinou spoľahlivá Kathryn Bigelow. Sledujeme paralelne dva príbehy, ktoré sa zdajú byť celkom zaujímavé, minimálne sa režisérke darí budovať dojem, že zaujímavé postupom času budú. Bohužiaľ sa tak nestane a film narazí poriadne na skaly v závere, keď sa má všetko prepojiť. Namiesto myšlienky však sledujeme iba patetické režisérske cvičenie, ktoré málokoho presvedčí o svojej opodstatnenosti. Ale podľa hodnotení to niektorých užívateľov oslovilo, takže možno som nebol iba správne naladený a nedokázal čítať tie "myšlienky v obraze". ()

Chrustyn

Nápad propojení příběhů z dvou odlišných období se mi ze začátku líbil a atmosféra byla také příjemně temná. Bohužel je film nepříjemně utahaný a přestože atmosféra i příběh s přibývajícími minutami houstnou, film je paradoxně čím dál tím více nezajímavý. Konec mě už nechal úplně chladným. ()

Arsenal83

Film postavený na možnej zamilovanosti režisérky do Liz Hurley, pretože scény s ňou natočila ako chlap. Necháva záležať na detailných záberoch na jej pokožku a krivky. Niet sa čo diviť, vtedy to bol výstavný kúsok, skoro umelecký obraz. Celé jej herecké umenie je tu zastúpené slnením sa na lodi a ochote nechať sa snímať. Takže vizuál ok, ale dramatická zložka striedajúca súčasnosť a scény spred storočia mňa bavili menej. Možno stačilo nechať len súčasnú linku alebo len tú historickú, pretože pointa so žiarlivostným hnevom bola vlastne rovnaká. ()

MontyBrogan

Čo sa stalo na ostrove, ostane na ostrove. Ale pozor na vodu, tá je ako pravda, nemôžeme si byť nikdy istí, čo vyplaví na povrch a čo pochová. ()

Richie666

"No one can say with any certainty, unless he has lived through such an experience, how he will react when rage overtakes the body and the mind." ()