poster

Zlí hoši

 • anglický

  Bad Boys

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1983, 104 min

Režie:

Rick Rosenthal

Scénář:

Richard Di Lello

Hudba:

Bill Conti

Producenti:

Robert H. Solo

Střih:

Antony Gibbs

Scénografie:

J. Michael Riva
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinderman
  *****

  Film, kvůli němuž si S.Penn nechal na rameno vytetovat vlčí hlavu, je nepřikrášleným pohledem za zdi nápravného zařízení pro mládež. B.Conti k němu složil krásně naléhavou hudbu, jejíž variaci použil později v tématicky spřízněném snímku Kriminál se S.Stallonem. Pokaždé, když tento film vidím, vzpomenu si na jednoho bývalého žáka, který se po tříměsíční „ozdravné kúře“ v podobném zařízení vrátil zkrotlý jako beránek se slovy: „Příšerný, už bych tam nikdy nechtěl zpátky. A to jsem měl ještě štěstí, že jsem černej. Bílej tam totiž nemá šanci přežít!“(26.2.2007)

 • bogomira
  *****

  Pěkně drsná záležitost. A maxidrsnej je tady Sean Penn. Pokaždý, když ho vidím ve filmu, mám pocit, že je schopnej udělat něco neočekávaně brutálního. A tady to dělá. Film je realistickej a věřím, že takhle to tenkrát v americkým pasťáku vypadalo a ani rvačka není stylu "ty teď jako bouchneš sem a já uhnu tam a pak to sjedem znova naostro", cejtil jsem ten pot a to úsilí. No mě se to prostě moc líbilo a basta fidli.(17.1.2008)

 • Olík
  ***

  Kruto krutý gangsta hustoles čpějící až za roh drsnou pózou, špínou ulice, vězeňskou šlichtou a hlavně americkým klišé stereotypem, který tady, v podobných (někdy doslova shodných) formách, bylo, je a bude. Pokud stejně jako já milujete pastelové teenager osmdesátky, tak není od škody občas zabrousit i o do jejich „hrubších“ zákoutí reprezentovaných delikventským matchem Sean Penn versus Esai Morales. ps: škoda moralizujícího konce….jedna rána, která nepadla vedle a bylo o hvězdičku navíc.(22.2.2013)

 • Radka_86
  *****

  Mistrovský kousek Ricka Rosenthala, dle mého možná jeho vůbec nejlepší film. Drsné, násilné, syrové, nepřikrášlené a napínavé...Miluju filmy z nápravných zařízení a vězení a tenhle patří bez pochyby mezi mé nejoblíbenější. Navíc Sean Penn na svůj nízký věk předvedl grandiózní výkon a byl zatraceně sexy. Scéna s RC Colama patří mezi ty na které se nezapomíná, ta neměla chybu :) Konec sice až tak moc nepřekvapil ale byl výborný...95%(15.5.2012)

 • YURAyura
  ****

  8/10 K dokonalosti chybel lepsi konec a moc hodni predstavitele veskerych dospelych - pocinaje rodicema a bacharema konce - delikventi byli snad jen mezi mladyma a neklidnyma. Nema to temer hluchych mist snad jen podivna navsteva v veznici pro dospele ci nektere zacatecni pasaze se trochu vlekly. Temer vse je ponure a v noci, takze to koresponduje s neveselou atmosferou vezensko-chuliganskeho filmu - neco jako Mechanicky pomeranc mixly Utekem z Alcatrazu a Warriorsama. Ja jsem byl nadmiru prekvapen a nadsen. Jenom ti homokapove mi prisli k ostanim o pulgeneraci starsi...(31.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace