Halloween patří mezi nejoblíbenější americké svátky, zejména mezi mládeží, pro které je jedinečnou příležitostí pořádně se vyřádit. Do noci září rozšklebené obličeje z vydlabaných dýní, ulice se hemží stovkami masek duchů, čertů, mrtvol a různých příšer. V zatemnělých místnostech se vyprávějí děsivé příhody. Atmosféra, v níž se mísí neklid a radost, jako by přímo vybízela k dalšímu děsivému příběhu. Opět je tu Halloween, předvečer svátku všech mrtvých, opět se chystá řada taškařic a mladí si chystají děsivé masky. Děsivou masku si chystá i Michael Myers. Psychopatický vrah, který uprchl z psychiatrické léčebny, aby rozpoutal o halloweenovské noci v městečku Haddonfield děsivou noční můru. Začíná další děsivá noc, a to zejména pro sympatickou Lauru, kterou se Michael pokouší zabít stejně jako v prvním díle. (Magic Box)

Trailer

T2

Teraz keď už mám niečo odpozerané v tomto žánry, nemá to až taký efekt ako pri prvom dosť dávnom pozretí, keď som mal z tej atmosféry miernu triašku teda vtedy náležitý prirodzený strach s postavy Michaela Meyersa, tmavých miest a zákutí. Nuž je tam z môjho pohľadu vidieť jednoduchosť a to príbehová, dialógová plochosť a ten efekt strachu tam dohromady skoro nie je, vraždy spravené klasicky bez náznaku toho aby obeť mala možnosť akokoľvek zareagovať... takže dohromady nič nové ale ako taký priemer na roky 80. sa to dá zniesť. ║Rozpočet $2,5miliónovTržby USA $25,533,818Tržby Celosvetovo $25,893,767()

Isherwood

V jedenaosmdesátém měl Carpenter plné ruce práce s Útěkem z New Yorku, takže štafetu rozjeté série společně se svým scénářem předal Ricku Rosenthalovi. Ten si sice jako debutant občas musí pomoci inspirací u svého učitele (hra světel a stínů, použití hudby, 1st person view), ale co do napínavosti se s ním může směle měřit. Co na tom, že se zde vtírají nepříjemné myšlenky ohledně příliš prázdné nemocnice či Michaelově výdrži. Koho při postávání u novorozenců či horké koupeli nemrazí, ten je těžkým sucharem. 4 a ½. ()

tron

To mi bola náhoda: toho dňa som si pozrel čierno-bielu Romerovu NOC ŽIVÝCH MŔTVYCH a večer Rosentahlov HALLOWEEN 2 a jedna postava v ňom pozerala hádajte čo. Tým sa však podobnosť oboch filmov končí. Kým prvý je klasika, druhý nie (hoci čo pozerám, pre niektorých to klasika je... nuž, pre mňa určite nie). Séria krvavých, nezmyselných mordov (Michael vraždí každého, na koho natrafí a mňa to takto nebaví), odohráva sa to v takmer reálnom čase, pôsobivé vyľudnené nemocničné chodby, Jamie Lee Curtis strávi väčšinu minutáže na lôžku (to asi nie je plus ani mínus, len taká informácia :-) ) a až teraz sa dozvieme, prečo po nej Michael ide (k podobnému šokujúcemu twistu došlo aj v inej dvojke - Impérium vracia úder). Nevidím to tragicky, atmosféra tu je, ale ostro sa bije s prízemnými ľakačkami, ktoré nemajú veľa spoločného s kultovým originálom Johna Carpentera, kde o ľakačky príliš nešlo. Napriek tomu sa pripájam k názoru, že keby boli na svete iba prvé dve časti a HALLOWEEN: H20, jednalo by sa o špičkovú slasher trilógiu. S poslabším prostredným dielom :-) ()

EvilPhoEniX

Tak tedy opět ne. Halloween je pro mě nejslabší kultovní sérií. To, že film má slabé herce, minimální story já v pohodě překousnu, co však nepřekousnu je žádné gore, nulové napětí, pomalé tempo a žádný výskyt atmosféry. Myers je nejnudnější a nejslabší hororovou postavou v historii. Nepoužívá žádnou originální zbraň, vždy se za oběť teleportuje pouze na 10 sekund, slash a opět zmizí ( Na napětí tedy není ani čas), když už postavy umírají po jednom bodnutí a s absencí krve, proč se proboha aspoň nebrání! ( Kdyby je Myers naháněl, došlo by k souboji, házelo by se s oběťma o stěny, vypadalo by to jinak, bohužel si pomalu a klidně vykračuje, nejde z něj respekt, nehláškuje, nemá vlastně nic krom masky. 1* za Soundtrack, který musím vychválit a je velmi vhodně zvolen a druhá * za Halloweenskou tématiku a jedny odhalené ňadra. Rosemary's Killer z téhož roku je úplně na jiném levelu, co se týká gore, atmosféry i samotného zabijáka. ()

Enšpígl

Po skvělé jedničce jsem nepohrdl ani druhým dílem a dobře jsem udělal. Děj prakticky navazuje na konec prvního dílu a následné se přesouvá do nemocnice, kde si Michael Myers zřídil ordinační hodiny. Jo zabíjí se a prakticky nic jiného se neřeší, myslím že tam byli dobré náznáky něčeho víc než jen zabijačky (ségra, Majku ), nebylo to až tak vypšnedlené jako první díl, ale že bych se nudil to ani omylem a navíc v kontextu s jednou místní scénou vyznívá i název českého filmu Skalpel, prosím trošku do jiný roviny. V každým případě s Majkem zatím nemám důvod končit, jdu na třetí :) ()

• Pamela Susan Shoop (Karen) během natáčení scény ve vířivce dostala ušní infekci. Později říkala, že voda ve vířivce nebyla moc čistá. (Chatterer)
  • Film bol zakázaný vo Fínsku, Nemecku, Islande a Nórsku. (Paldiny)
  • Znovu natočená scéna konce prvního dílu. Při střelbě na Myerse v prvním patře domu Michael padá dolů z terasy, ale couvá plynule po viditelné rampě a nepřepadne přes zábradlí, ale zřítí se pozadu z terasy a absolutně míjí viditelné zábradlí. Prostě přes něj po rampě přejde a spadne dolů. (Ivoman)