Halloween: Zmrtvýchvstání

Halloween: Vzkriesenie

Horor / Thriller

USA, 2002, 94 min

• Indiana

No, zatímco Halloween: H20 ve mně dokázal vyvolat skutečnou hrůzu, tohle je strašně průměrný snímek se špatnými hereckými výkony, nezvládnutou atmosférou (začátek, kdy to schytá Curtisová, ještě vypadá slušně, ale pak je to nuda) a několika rádoby vtipnými scénámi (setkání falešného Myerse a pravým). Prostě, možná je to dobrá komedie (když ten černoch na konci použije na Myerse karate a tím ho téměř dostane), ale jako horor naprostá blbost.(11.6.2005)

• kaylin

Busta Rhymes je místy jediné zpestření, protože hraje jako magor a jeho role je prostě ujetá. Je to pořád dost málo a on sám je místy dost nesnesitelný, stejně jako většina postav. Banální zápletka, otravné charaktery a mezi nimi Michael Myers, který se ohání nožem, případně něčím jiným, co má podobně vražedné účinky. Je to hodně málo na to, jak série začala. Tenhle film je prostě unavující a j dobře, že na další v sérii nedošlo, že se začalo pěkně znovu. Zombieho verze je mnohem modernější a přijatelnější.(14.8.2014)

• Cervenak

Katee Sackhoff v úlohe blbej zhúlenej blondíny, ktorej Michael jedným šmahom odfaklí hlavu ako kuraťu? Tak to sorry - Starbuck z Galactiky by toho trápneho pajáca v maske určite rozkopala na sračky a potom by si nad jeho zvyškami zapálila zaslúženú cigaru ;-)... Je neuveriteľné, ako producenti dokázali na vynikajúce H2O nadviazať touto sračkou, ktorá je stupídna v každej sekunde a niet v nej ani omrvinky napätia. Už len ten začiatok - najprv vám scenáristi pokazia zážitok z H2O, potom zabijú Laurie... A tým tá "hrôza" iba začína. Bože, nech už je tu remake Roba Zombieho, podľa trailerov to vyzerá čvachtavo...(5.8.2007)

• BoredSeal

Sterilní průjem. Působivý závěr sedmičky je tady zesměšněn pofidérním vysvětlením a i když úvod s Curtisovou je poměrně slušně a atmosféricky natočen i včetně rozloučení Laurie se svým bratrem, je tu ještě zbylých 90 minut filmu - nejstupidnější teenagerská katastrofa s internetem, reality show, hovadským rapperem, tunou klišé, pitomým scénářem, prostě nenajdete nic dobrého. Osmička je prostě mršina, do které by Michael nekopl ani špičkou své boty, i kdyby to byla jeho příbuzná...(31.1.2010)

,,Přefiknout studenta hudby se rovná lesbismu." Od MM samozřejmě neočekáváme erotické hrátky zúčastněných, i když zde pokusy jsou. Očekáváme vraždění. Přiznám se, že jsem viděl podruhé, jelikož jsem si vůbec nepamatoval, že bych tenhle díl viděl. A zvedl jsem o jednu hvězdu. Čím více se vracím ke starším filmům, zjišťuji, jak jsou mnohé daleko lepší, než současná levná masová produkce, kde z nesmírného množství vykoukne pár slušných snímků. Vynikající hudba (ano, variace na skvělé Carpenterovo téma), slušná kamera, cameo královny hororového jekotu, napichování, podřezávání, chodby, krysy, kaluže krve. Jistě - mizerní herci (spíše neherci), nijak šokující či originální příběh (ale no tak, filmy s MM budou vždy jen o něm a jeho obětech, které se snaží utéci, ale většinou se jim to nepodaří) a nepřekvapující konec. Mě ale naháněčky v domě bavily více, než současné laškování s duchy. Příjemná oddechovka.(8.7.2016)

• - Halloween: Zmrtvýchvstání se jako jediný díl ze série filmů o Michaelu Myersovi natáčel v Kanadě ve Vancouveru, ostatní díly většinou vznikaly v Kalifornii nebo v Utahu. (Stocki)

• - Jamie Lee Curtis souhlasila s účastí na filmu jen proto, aby se ujistila, že se již v žádném díle série neobjeví. (HellFire)

• - Byly natočeny čtyři odlišné konce filmu. Režisér chtěl, aby se různé verze filmu rozvážely do kin, s čímž produkce nesouhlasila. Tyto scény se tak objevují na DVD a internetu. (HellFire)