Halloween: Zmrtvýchvstání

Halloween: Resurrection

Halloween: Vzkriesenie

Horor / Thriller

USA, 2002, 94 min

Velmi rozporuplné. Na jedné straně zábavné vraždičky (dohromady deset) a chytré nápady ("přítel na telefonu", který účastnici reality show pomáhá), na druhé straně debilní nápady (celá myšlenka s kamerama a reality show), debilní chování (je fakt tak těžký utéct ze zamčenýho domu? ehm ehm), který se nevyhne ani Majklovi, a někdy i záchvěvy lítosti (SPOILER když už zařve někdo tak krásnej, jako je Tyra Banksová, proč se na tom oko diváka úchyla nemůže pokochat??). Na druhou stranu mě strašně pobavil začátek. Ošklivé vraždy, vřískající královna dovřískala (hurá!) a Michael odevzdá svůj nůž do rukou jednoho z chovanců blázince, co má zálibu v masových vrazích. Já slintal blahem :-) Jenže pak začne haddonfieldský Big Brother a zabávy je méně a méně. Vlastně jsem zbytek filmu doufal, že ani jeden z účastníků, ani nikdo ze štábu nevyvázne živej. A ten konec? Škoda mluvit. Tam začal pád celé halloweenské série, který se bohužel dodnes nezastavil.(12.10.2012)

Je to celkom dobrý horor, ktorý je záverečným dielom tejto úspešnej hororovej série. Má iba priemerný príbeh o skupine mladíkov, ktorí sa rozhodnú zúčasniť reality show v dome Michaela Myersa, no netušia, že sa vrátil a nevítaných návštevníkov na pokoji rozhodne nenechá. Zo spracovania ale mám pomerne rozporuplné pocity, na jednej strane oceňujem, že sa takmer stále niečo deje, po slušnom úvode na psychiatrii síce nastane menej zaujímavá polhodina, ktorá má zoznámiť s nudnými postavami, ale potom sa už je stále na čo pozerať, začne sa dlhá naháňačka a navyše Michael Myers je v obraze dosť často, čo ma veľmi teší, ale zároveň úroveň filmu zhadzuje jeho teenagerské pojatie, keďže veľký priestor majú mladíci so svojimi hlúpymi rečami a činmi, všadeprítomné kamery sú v tématike Michaela Myersa dosť iritujúce a navyše sa film miestami snaží pôsobiť až extrémne cool ako kopačka z otočky od hláškujúceho černocha a podobne do seriózneho hororu rozhodne nepatria a kultu série to robí len hambu. Typické hororové prvky ako atmosféra alebo napätie funguje čiastočne len v úvodnej časti inak vôbec. A čo sa týka samotných vrážd, tak je ich tu dosť, takmer všetky sú priamo v zábere a rovnako ako v predchádzajúcom diely sú decentne krvavé, takže som určite spokojný. Najzaujímavejšie je asi pomalé zapichnutie stojana od kamery do krku. Herecké obsadenie je slabé, poteší iba malá úloha Jamie Lee Curtis v úvode, neurazia ani Tyra Banks a Sean Patrick Thomas, ale inak je to bieda. Réžia je v rámci série nedostatočná, ale v rámci obyčajných teenagerských vyvražďovačiel funguje a technická stránka je až na pár detailov bez problémov. Síce po predchádzajúcom diely došlo k zhoršeniu a to teenagerské pojatie kazí, čo sa dá, ale aj tak nie som výraznejšie sklamaný, priestoru pre Michaela Myersa a vrážd je tu dosť, takže aj na tento Halloween sa dá bez väčších problémov pozrieť. Objektívna kvalita filmu- 55%, film sa páči mne na 60%.(18.11.2011)

Tvorcovia mali takú veľkú potrebu natočiť dalšiu časť že oživili Mychaela Myersa a dali filmu prívlastok Zmrtvychvstanie. Mychael stratil hlavu, kto vie možno nechtiac ale zas sa preukazuje jeho totálna nesmrteľnosť a napriek odseknutiu hlavy sa nám ukázal v plnej paráde v dalsom diely Halloweenu. Sme radi. Film nepriniesol nič nové ale z môjho pohľadu ( totiž Zmrtvychvstanie som videl ako prvý film zo vsetkých) je to vyvraždovačka s množstvom krvi a tak na odreagovanie film nezaškodí. Odpad to určite nieje.(31.8.2008)

• korbitch22

Když tvůrci udělali restart s vynikající H20,byl jsem nadšenej,no a pak se tvůrci rozhodli zabít jamie lee curtis a udělali to takovým způsobem,že každý normální fanda série,musel zvracet v křeči,trhat si vlasy a proklínat zrůdy,jenž zplodili tuhle sračku.Místo nadupané,atmosférou nahuštěné finální bitvy,mezi majkem a jeho sestřičkou,které by nádherně zakončilo přes 20 let trvající tradici,máme tady zvrhle patetickou,trapnou a k uzoufání posranou úvodní bitku,která skončí smrtí Laureí,aby mohla následně pokračovat tuna odporných klišé,jedoucích na vlně moderního puberťáka posluchajícího rap,čučícího na reality show a tvůrcům tenhle záměr měl poslužit nejspíš jako ždímačka na peníze a to že tím zranili srdce,ne jednoho filmového,oddaného nadšence této série,je jim u prdele.neexistuje snad jediné pozitivum,na tomhle antikristovi,snad jen úžasná úvodní znělka,která bohužel u tohdle paskvilu,zní trpce.největší filmová trhlina v mym srdci.top 1 shit co jsem viděl.(7.11.2008)

• matestlust

Ani bych nevěřil že tuhle splašku,která se opírá o kultovnost celé série má na vědomí stejný režisér,jako u velemistrovské dvojky.Škoda že pan Rosenthal už nemá tak vynikající vkus,jako za svých mladších let.Zapojit Michaela Myerse do internetové reality show je sice originální nápad,ale určitě ne dobrý..Navíc v takovém podání,jakém je to zde bohužel k vidění.A ani pár celkem slušných kucháren to nezachrání.(23.5.2008)

• - Byly natočeny čtyři odlišné konce filmu. Režisér chtěl, aby se různé verze filmu rozvážely do kin, s čímž produkce nesouhlasila. Tyto scény se tak objevují na DVD a internetu. (HellFire)

• - Producenti zvažovali zda-li do filmu obsadí herečku Danielle Harris, která hrála postavu Jamie Lloyd ve čtvrtém a pátém díle série Halloween. (Stocki)

• - Cameo role režiséra Rosenthala - ztvárnil zde vysokoškolského profesora. (Stocki)