Halloween: Zmrtvýchvstání

• USA Halloween: Resurrection (více)
Trailer

Mysleli jste si, že masovému vrahovi Michaelovi Myersovi v poslední části série nazvané Halloween H20 sťali hlavu a tím ho definitivně zneškodnili? Omyl. V novém pokračování úspěšné horrorové série dali tvůrci legendárnímu vrahovi novou příležitost vraždit nevinné. Znovu v Haddonfieldu, Freddie Harris a jeho přítelkyně Nora, zakladatelé webové stránky www.nebezepecnazabava.com, vyberou šest studentů, aby se zúčastnili obzvláště nebezpečné hry. Účastníci mají podle plánu strávit halloweenskou noc v rodném domě masového vraha Myerse a k tomu v přímém přenosu na internetu. Zatímco většina účastníků považuje tuto hru za zábavu a rychlý zdroj slávy a peněz, Sára se přidává pouze neochotně kvůli svým kamarádům Jenovi a Rudy. Stmívá se a mrtvoly se začnou hromadit. Nakonec je právě na Sáře a jejím virtuálním společníkovi, aby vraha jednou provždy zničili. (oficiální text distributora)

Trailer

Cervenak

Katee Sackhoff v úlohe blbej zhúlenej blondíny, ktorej Michael jedným šmahom odfaklí hlavu ako kuraťu? Tak to sorry - Starbuck z Galactiky by toho trápneho pajáca v maske určite rozkopala na sračky a potom by si nad jeho zvyškami zapálila zaslúženú cigaru ;-)... Je neuveriteľné, ako producenti dokázali na vynikajúce H2O nadviazať touto sračkou, ktorá je stupídna v každej sekunde a niet v nej ani omrvinky napätia. Už len ten začiatok - najprv vám scenáristi pokazia zážitok z H2O, potom zabijú Laurie... A tým tá "hrôza" iba začína. Bože, nech už je tu remake Roba Zombieho, podľa trailerov to vyzerá čvachtavo... ()

Isherwood

Michael Myers jako účastník reality show Big Brother: Slasher upgrade? Scénáristé začali fetovat? Protivná parta teenagerů, otravné kladení důrazu na moderní techniku, nenápadité vraždy, a to vše pod patronátem režiséra úžasné dvojky, který asi taky něco začal kalit, protože takovýhle koncentrát filmařské demence se jen tak nevidí. Prolog ještě vypadal nadějně, ale trvá cca 3 minuty… zbytek filmu 90! Uvidíme co se sérií, která připomíná notně vyčpělou zombie, spraví maestro Rob! ()

Djkoma

Celá série Halloweenu mě přišla nudná a nehorázně přeceňovaná a tento díl to ještě více potvrdil. Smutný konec jedné série, která měla na to stát se víc než jednou z mnoha. Pro mě osobně by např. změna hlavní postavy byla už vítaným oživením(ani by nové postavě nemuselo být 20 a ty 4ky prsa bych taky nemusel mít...). Filmy potřebují každým dílem dostávat aspoň malou transfůzi nápadů, ale tady se stagnuje od prvního dílu... :( ()

tron

Halloween: H20 je môj najobľúbenejší diel série, preto som sa prvé sekundy, keď som sa dozvedel, že vznikne pokračovanie... a potom som si už len ťukal po čele. Bez spoilerov sa to príliš nedá, ale kto videl H20, tak vie, že pokračovať po takom konci si koleduje o kopanec do členku. Do špiku kostí ma urážal absurdne vykonštruovaný spôsob, vďaka ktorému tvorcovia vykorčuľovali zo zdanlivo nevykorčuľovateľného konca H20. Nechajte sa prekvapiť. Paradoxne, šialený úvod je z celého filmu nie že najlepší, ale najzábavnejší. Zvrhlým spôsobom, ale je. Potom už to bude horšie. Nuda, rutina, stereotyp, klišé. Nesympatické postavy, nezastaviteľný vrah, krvavé vraždiace scény, dosť málo ponurej atmosféry a jeden dom. Myersov rodný. To by bolo fajn, ale nič zaujímavé z toho pre diváka nevyplýva. Po Jamie Lee Curtis štafetu preberá drsná spevácka (!) dvojka Busta Rhymes/Tyra Banks (z nich jeden, nebudem spoilerovať ktorý, na vyvaleného Michaela vo finále odvážne vybalí karate). Mäsiar Rick Rosenthal (autor podobne nevydarenej dvojky z r. 1981) sa rozhodne nevytiahol a pochoval slávnu sériu tak hlboko, že i Weinsteinovci pochopili, že tade cesta nevedie a sériu na pár rokov pochovali (až do kontroverzného reštartu Roba Zombieho v roku 2007). ()

POMO

Príšerne chladný film, ktorého jediná atraktivita spočíva v hrátkach so strihom viacerých on-line kamier, pripevnených na hlavách obetí. Tajuplnosti záveru prvého Blair Witchu, z ktorého tým vychádza, však nesiaha ani po kotníky. Ale úplne najhoršie (aspoň pre mňa) na tomto filme je, že robí hrubú čiaru za celou tou krásnou históriou a vydáva sa smerom tuctovej, bezduchej vyvražďovačky, ktorá s ňou už nemá vôbec nič spoločné (a ktorá by sa bez nálepky "Halloween", nikdy ani nedostala do kín). ()

• Film měl několik pracovních názvů, mj. Hall8ween; Halloween 8; Halloween H2K; Halloween H2K: Evil Never Dies; Halloween: (The) Homecoming; Halloween: MichaelMyers.com. (Stocki)