Halloween: Zmrtvýchvstání

Halloween: Vzkriesenie

Horor / Thriller

USA, 2002, 94 min

• POMO

Príšerne chladný film, ktorého jediná atraktivita spočíva v hrátkach so strihom viacerých on-line kamier, pripevnených na hlavách obetí. Tajuplnosti záveru prvého Blair Witchu, z ktorého tým vychádza, však nesiaha ani po kotníky. Ale úplne najhoršie (aspoň pre mňa) na tomto filme je, že robí hrubú čiaru za celou tou krásnou históriou a vydáva sa smerom tuctovej, bezduchej vyvražďovačky, ktorá s ňou už nemá vôbec nič spoločné (a ktorá by sa bez nálepky "Halloween", nikdy ani nedostala do kín).(22.10.2002)

• viperblade

Komentář bude obsahovat SPOILERY! Tak tohle mi nikdo nevysvětlí… A ne, nemluvím o faktu, že tento film vůbec vznikl, ale spíše o tom, že ho režíroval člověk, který dokázal na původní film navázat skoro bezchybně. Tady bohužel předvedl, že to zřejmě byla jen náhoda. Halloween: Resurrection stojí na naprosto debilní premise, který z Laurie udělá vražedkyni a je ve filmu jen proto, aby ji Michael zabil. Nevím, ale po tom všem, čím si tato postava prošla, by si zasloužila žít (nebo alespoň důstojnější smrt), ale budiž. A pak se to debilitou jen hemží, ať už nápadem s reality show či Bustou Rhymesem, který nějakou chvíli dokonce vítězí nad samotným Michaelem! Škoda slov… 40 % dávám jen proto, že v této sérii jsou i horší a nudnější díly a že na ty holky se dalo dívat. Jinak ale to je opravdové plivnutí do ksichtu všem fanouškům, kteří si mysleli, že po minulém díle je opravdu příběh jednoho z nejpopulárnějších masových vrahů na stříbrném plátně definitivně uzavřený.(11.8.2013)

• Frajer42

V mých očích rozhodně těžce nedůstojné zakončení této slavné hororové ságy. Všechno špatně. Moc netuším, co k tomu dodat. Nejvíce mě dojalo před závěrečné bojové vystoupení toho otravného negra s copy, kdy prokopl Majkla oknem. To už snímek klouzal k těžké komediálnosti, jako tomu bylo i v případě mnoha dalších hororových skvostů na pokračování. Vidím to bledě. Odpadu se asi neubráním, protože tento díl byl jen o fous lepší než, s Majklem nesouvisející, trojka.(3.8.2015)

Velmi rozporuplné. Na jedné straně zábavné vraždičky (dohromady deset) a chytré nápady ("přítel na telefonu", který účastnici reality show pomáhá), na druhé straně debilní nápady (celá myšlenka s kamerama a reality show), debilní chování (je fakt tak těžký utéct ze zamčenýho domu? ehm ehm), který se nevyhne ani Majklovi, a někdy i záchvěvy lítosti (SPOILER když už zařve někdo tak krásnej, jako je Tyra Banksová, proč se na tom oko diváka úchyla nemůže pokochat??). Na druhou stranu mě strašně pobavil začátek. Ošklivé vraždy, vřískající královna dovřískala (hurá!) a Michael odevzdá svůj nůž do rukou jednoho z chovanců blázince, co má zálibu v masových vrazích. Já slintal blahem :-) Jenže pak začne haddonfieldský Big Brother a zabávy je méně a méně. Vlastně jsem zbytek filmu doufal, že ani jeden z účastníků, ani nikdo ze štábu nevyvázne živej. A ten konec? Škoda mluvit. Tam začal pád celé halloweenské série, který se bohužel dodnes nezastavil.(12.10.2012)

Vzpomínám si jak jsem se na tento "horor" díval když jsem byl ještě malý škvrně. V té době to byl výborný film se slušnou atmosférou, u kterého jsem se hodně bál. Teď když jsem malinko povyrostl tak jsem malinko změnil názor. Příběhová stránka je spíše negativní, ale vynahradily to napínavé scény. (např. když se lidé v domě ptali, kde je ? a odpověď byla "v domě", v tu chvíli mi naběhl mráz po zádech.)(31.10.2012)

• - Halloween: Zmrtvýchvstání se jako jediný díl ze série filmů o Michaelu Myersovi natáčel v Kanadě ve Vancouveru, ostatní díly většinou vznikaly v Kalifornii nebo v Utahu. (Stocki)

• - Jamie Lee Curtis použila při natáčení paruku. (Stocki)

• - Herečka Bianca Kajlich (Sara Moyer) měla původně ztvárnit postavu Jenny Danzig. (Stocki)