Rhaenyra překročí na zasedání Malé rady své pravomoci. Viserys si musí zajistit nástupnictví prostřednictvím sňatku. Daemon odhalí své záměry. (HBO Max)

Z natáčení

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po dějové stránce to prostě není vůbec marné a vesměs se vracíme ke kořenům. Má to intriky, má to zvraty, neustále se pletichaří. Bohužel se musím znovu zopakovat a pravděpodobně to budu psát u každé epizody, ale veškerý dojem intenzivně narušuje výběr herců. Herecké výkony jsou zcela v pořádku, ale žalostně zde chybí pořádné osobnosti, jaké byly v původním seriálu. V původním seriálu bylo milion postav, které jste buďto milovali, nebo klidně i nenáviděli, ale nestalo se vám to nejhorší, co vás v nějakém seriálu může potkat, ty postavy vám nebyly ukradené. Tady je takřka nemožné si ke komukoli vytvořit vztah. Zde mám bohužel pocit, že se mnohem větší význam kladl na to, aby zde byly zastoupeny všechny etnické a genderové skupiny, než se snažit seriál nacpat hromadou brutálně charismatických jedinců, jako tomu bylo v původním seriálu. Negra s bílými vlasy jsem považoval za vůbec největší omyl a selhání, ale v rámci tohoto dílu to hravě trumfla jeho mulatská dcerka. Člověku je opravdu na blití z té okaté a na sílu hnané touhy narvat na podstatné pozice nějaké negříky, i když se tam absolutně nehodí a působí hůře než pěst na oko. Je to dobré, ale ne tak dobré, jak by to mohlo být. [75 %] ()

Marius

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Za mňa určite team Black.  Ak pominiem také tie hlúposti akože Daemon na Dragonstone potreboval z Kings Landing ukradnúť dračie vajce,  keď ich skladovali badabumtsss na Dragonstone,  epizóda s jedinou epickou scénou,  ktorá ale nemôže potiahnuť celú epizódu a niektoré dialógy úplne príšerne trhajú uši. 6/10 ()

darkrobyk

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Úvodní titulky nemají chybu! Jinak fanoušci gore, akce a sexu u tohoto dílu zapláčou. A je třeba na rovinu říci, že tohle je přesně ono Západozemí, jak ho v Písni ohně a ledu popisoval Martin. Intriky, pletichy, intriky, pletichy, boj o moc. A když si vzpomenu na Hostinu pro vrány, jeden z mých nejoblíbenějších dílů, tak tam se téměř neustále jenom kují pikle. Jediný problém mám s opičí hubou princezny, ale tak ne všechny princezny byly hezké, že... Skvělé po vizuální stránce! Absolutně nejlepší je dechberoucí scéna na mostě. Vše se tedy pěkně připravuje a smrt si již brousí kosu... ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Možno bude vojna, možno nebude vojna. Možno si preto kráľ zoberie za ženu istú novú ženu, možno si kráľ ale zoberie za novú ženu niekoho úplne iného. A možno bude preto vojna. Možno sa s bratom dohodne, možno sa s bratom nedohodne. Je dobré, že zaujímavá, i keď nijak zvlášť originálna zápletka je prerozprávaná tak prehľadne. Väčšinou sa postavy len rozprávajú, ale čaká nás veľmi pekne nakrútená scéna na moste a možno prídu aj dvaja draci. ()

filmfanouch

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První díl seriálu Rod Draka se musel obejít bez intra, v druhé epizodě ovšem dochází k milému překvapení. Seriál má po vzoru Hry o trůny velmi stylové intro, které navíc doprovází stejný hudební motiv Ramina Djawadiho jako právě v případě inter Hry o trůny. Stejně jako intra Hry o trůny představovalo stěžejní lokace seriálu jako Zimohrad či Královo přístaviště, Rod Draka ve svém intru představuje doslovnou pokrevní linii rodu Targaryen. Jde opět o naprosto vynikající intro, které se po vzoru Hry o trůny stane jasně povinným intrem, které by se nemělo přeskakovat. A i když je snadné vyčíst, že se pro intro nepřišlo s novým hudebním motivem, tento Djawadiho ústřední motiv je nadále tak fenomenální, že se to snadno odpustí. Jen je poté otázka, zda se tento hudební motiv použije i pro všechny ostatní budoucí seriály ze světa Západozemí. Druhá epizoda poté skáče v ději o pár měsíců a její prioritou je vystavět půdu pro konflikt, který by měl svět Západozemí ovlivnit stejně zásadně jako pozdější Válka pěti králů. Režie druhé epizody se poté chopil Greg Yaitanes, který na rozdíl od režiséra prvního dílu Miguela Sapochnika nemá již zkušenosti se Hrou o trůny, i tak se ovšem od počátku dokáže osvědčit jako ideální volba pro seriál, především při představení postavy jménem Craghas Drahar, které se krmič krabů neříká pro nic za nic a který se prozatím jeví ještě větší nezkrotná síla oproti jinému nezvedenému princi. Ano, Matt Smith si jako Daemon Targaryen nadále krade prosto pro sebe a vypadá to, že by se časem mohl stát zajímavěji a zajímavěji vykreslenou postavou. Stejně zajímavá je ovšem nadále i Rhaenyra Targaryen v podání Milly Alcock, která má smůlu v tom, že jí na trůnu nikdo nechce kvůli jejímu něžnému pohlaví. Pasované dědičce tak chybí od mnoha mužů, kteří buďto nevěří, že je žena schopná vládnutí či se jim zhnusí představa, že by jim měla právě žena vládnout. Nadále tak platí, že tento motiv bude jeden z těch nejzajímavějších, který se v seriálu bude objevovat. Nadále se poté musí ocenit tempo, které seriál má a přitom se zdá, že se vlastně nic zásadního nevynechává. Rázem to totiž působí, že Rod Draka je právě teď po prvních dvou epizodách někde, kde by Hra o trůny byla po polovině 1. série. Už dříve se ostatně říkalo, že 1. série seriálu pokryje období 28 let, i vzhledem k prodloužení pro 2. sérii je poté jasné, že je materiálu ještě dostatek. Stěžejní ovšem je, že se toto období Západozemí skutečně stává stejně fascinující jako pozdější období známé ze Hry o trůny. Radost je poté skutečně sledovat nové draky, především při konfrontaci na známém Dračím kameni, kdy se Daemonův drak Caraxes projevuje jako děsivější drak, než tři draci Daenerys Targaryen dohromady a je snadné si při pohledu na něm vzpomenout na Šmaka z trilogie Hobit. Až dojde k nevyhnutelnému Tanci draků, bude to snad správně velkolepé. Druhá epizoda po vzoru první epizody ještě tak trochu připravila půdu, od příští epizody by ovšem definitivně mělo začít jít do pravého tuhého. Rod Draka nicméně mohl před svým uvedením vzbudit zvědavost, nově si ovšem po dvou epizodách zaslouží pozornost.... ()

• Epizoda se odehrává šest měsíců po událostech předchozí epizody. (whoami)
  • Během událostí Rodu Draka je naživu poslední z velkých draků, kteří se účastnili dobyvačné války v Západozemí, kdy království následně sjednotila pod jednu korunou. Byla jim dračice Vhagar, na které jezdila královna Visenya Targaryen, starší sestra Aegona Dobyvatele. (Veskoslav)