Dej tohto fantasy hororu sa odohráva v bytovke, v ktorej žije viacero odlišných typov ľudí. Mnohí z nich sú démoni, ktorí na seba dokážu brať ľudskú podobu a normálny človek ich podobu démona nedokáže vidieť. Démoni sa živia zúfalstvom, biedou a nenávisťou obyčajných ľudí, preto sa im v tejto bytovke, v ktorej má každá rodina veľké problémy, žije veľmi dobre. Jedného dňa sa však všetko zmení; ľudia začnú byť šťastní a konflikty medzi nimi sa skončia. Démoni sa v nich snažia opäť prebudiť zúfalstvo a beznádej, ale bezvýsledne. Vtedy si uvedomia, že ide o kliatbu, a ak ľudské šťastie pretrvá, oni zomrú od hladu. Vodca démonov Vine (Tobias Jelinek) zistí, že jediný spôsob, ako sa kliatby zbaviť a zachrániť démonov, je obetovať najmladšiu obyvateľku Saru (Keely Aloña). Vine však musí bojovať s otázkou, či má život démonov väčšiu hodnotu ako život človeka. (Marceloo)

*CARNIFEX*

Predstavte si činžiak na "Luníku IX" v ktorom súbežne bývajú monštrá (Rómovia) ale i štvorčlenné, mierumilovné (biele) rodiny s ratolesťami, a máte zápletku "Fire City" (mimochodom - nie som rasista, to bolo len na ozrejmenie, prirovnanie k pointe snímku - pre mňa černoch ako cigáň). Musím uznať, že nápad tvorcov bol solídny. Snímok vďaka kulisám pôsobí dostatočne špinavo, masky sú pomerne nápadité, dobre spracované, bohužiaľ, gore takmer úplne v nedohľadne. Tom Woodruff Jr. má z hereckej kariéry skúseností viac než dosť (obzvlášť pri hororoch či scifi na úrovni lepšieho priemeru), takže tak nejak som dúfal, že by tento počin nemusel byť úplnou katastrofou. No a tak sa aj stalo. Na jedno vzhliadnutie bez ujmy na zdravý, v čase totálnej nudy, sa na to dá pozrieť, avšak očakávať niečo mimoriadne by bolo úplne scestné - 40% ()

Marceloo

Dej tohto fantasy hororu sa odohráva v bytovke, v ktorej žije viacero odlišných typov ludí. Mnohí z nich sú démonmi, ktorí na seba dokážu brať ludskú podobu a normálny človek ich podobu démona nedokáže vidieť. Démoni sa živia zúfalstvom, biedou a nenávisťou obyčajných ludí, preto sa im v tejto bytovke, v ktorej má každá rodina velké problémy, žije velmi dobre. Jedného dňa sa však všetko zmení a ludia začnú byť šťastní a konflikty medzi nimi sa skončia. Démoni sa snažia v luďoch opäť prebudiť zúfalstvo a beznádej, ale bezvýsledne. Vtedy si uvedomia, že ide o kliatbu, takže ak ludia zostanú šťastnými, démoni zomrú od hladu. Vodca démonov Vine (Tobias Jelinek) zistí, že jediný spôsob, ako sa kliatby zbaviť a zachrániť démonov, je obetovať najmladšiu obyvatelku Saru (Keely Aloña). Vine však musí bojovať s otázkou, či má život démonov väčšiu hodnotu ako ludský život. - Fantasy hororov som vela nevidel, tamže som nevedel, čo presne mám od tohto hororu očakávať. Najprv ma velmi prekvapil velmi slabý úvod. Okrem jednej gore scény sa v prvej polovici nenašlo nič, čo by ma dokázalo zaujať. Nič som sa nedozvedel o tom, čo tam démoni robia, prečo ich ludia nevidia, čo sa stalo luďom, proste tvorcovia nevymysleli nič, čo by mi dávalo nejaký zmysel alebo by ma zaujalo. V druhej polovici sa už dostaneme k väčšej akcii, ktorá bola ovela zaujímavejšia ako predchádzajúca časť. Velké mínus je to, že sa tento horor odohráva takmer celý čas v tme a kamera nie je velmi dobrá. K audiu nemám žiadne výhrady a všetko fungovalo tak ako malo. Najlepšou časťou sú samozrejme masky. Už z posteru mi bolo jasné, že tento horor sa bude spoliehať hlavne na ne a musím povedať, že vyzerali naozaj dobre. Príbeh sa mi celkovo páčil a ešte tento rok má vzniknúť aj pokračovanie, takže si ho zrejme taktiež pozriem a možno poskytne viac informácií a rozvinie dej. Vďaka lepšej druhej polovici tomu dám slabšie 3*. + herec z Harbinger Down ()