darkrobyk

Po Takových krásných šatech dorazily masožravé kalhoty! Rozzuřené džíny ukusují prsty, ruce, škrtí, podřezávají a dojde i na střeva ven. Jejich motivací však není hlad, nýbrž pomsta. Sice nijak převratně originální námět (ve filmech už kromě šatů vraždily vlasy či nábytek - skříň, postel, nebo mikrovlnná trouba...nejbizarnější byla asi automobilová pneumatika), ale zábavný určitě. Tedy pokud by si tvůrci ujasnili, co vlastně chtějí natočit. Zda horor, komedii nebo sociální drama. Vtipné to moc není, strašidelné také ne, gore dobré, leč většina masakrů jde mimo kameru. Tedy vybílení, vlastně zkrvavení, obchoďáku si dovedu dobře představit a mohla by to být bývala kultovní scéna..... Samozřejmě kritika dětské práce, klamavé praktiky obchodních řetězců a lživá prezentace důrazu na ekologii jsou chvályhodné, jenže v rámci filmu působí tak šroubovaně, že tenhle morální apel příliš nefunguje. Možná měli autoři zůstat jen v rovině splatteru a divák by alespoň věděl, do čeho jde. Protože mám obecně divnou Kanadu rád, tak za lehký bizár 3* dám, celkově však jsem spíše zklamaný. ()

J*A*S*M

Nedokážu se naladit na myšlení tvůrce, který vezme připitomělý námět o vražedných jeansech a zpracuje jej jako relativně seriózně se tvářící podobenství o prohnilé morálce velkých korporátů. Rozpor je tu tak velikej, že si to prostě nedokážu užít, ačkoli řemeslně / herecky je Slaxx zvládnutej obstojně. ()

EvilPhoEniX

Očekávané vraždící jeany jsou nakonec jen průměrem. Výhodou je, že film má pouhých 80 minut, takže se moc dlouho na nic nečeká a jeany začínají řádit už od 10 minuty. Příběh se soustředí na zaměstnance obchodu s oblečením, kteří jsou v lockdownu a nová kolekce jean touží po krvi. Je to střelený, originální a poměrně zábavný byť postavy jsou nesympatické snad všechny, celá ta zdejší komunita s módou mi přišla pomalu jak nějaký kult/vymývači mozků, takže se divák jen těší na jejich popravu. Mohlo to zachránit Gore, na které když došlo bylo výborné, ale z těch 15 postav, co tam je je většina vražd mimo kameru, ale 3-4 gore scény jsou fakt super, ale moc nerozumím, proč neukázali všechny, tehdy bych s hodnocením šel určitě výše. Humor na mě nefungoval, takže jako komedie film selhává. Čekal jsem víc, ale za ten originální nápad, krátkou stopáž a 4 slušné mordy si 3 hvězdy Slaxx ode mě odnese. 5.5/10. ()

Real Tom Hardy

"THESE JEANS ARE LITERALLY GONNA SAVE MY ASS." ----------- Keď som tak zhruba 15 rokov dozadu sledoval epizódu Bunda III seriálu Tři kamarádi a Jerry, v ktorej sa snažili dostať do kina na mládeži neprístupný film o vraždiacej bunde, ktorá zabije každého, komu skríži cestu, kto by bol povedal, že sa o takmer dve dekády dočkám niečoho podobného aj v "realite" – vraždiace džínsy. A aké to vlastne je? Presne rovnako také isté hovno, aké by sa dalo očakávať a predpokladať. Hviezdu dávam za rifle tancujúce k indickej hudbe a za splnený "detský sen." A keď už sme pri nich, v tomto smere mi zostávajú už len dva – film (hoci predpokladám, že aspoň jeden taký už existuje) o skupine tínedžerov, ktorých postupne zabíja domovník (viď ep. Corey je už hodinu mŕtvy), no a film o diablovom záhradníkovi menom Mitch, ktorý vo svojom malom rodnom americkom mestečku zabíja svoje obete motykou (ep. Desivé veci). Súdiac podľa tohto filmu, zrejme stačí len počkať a raz všetko bude. --- "Thank you for shopping at CCC and making better tomorrow today!" --- (x) ()

silentname

"Slaxx" je pre mňa napoly hororové guilty pleasure, napoly sklamanie. Guilty pleasure, lebo som chcel vždy vidieť film o vraždiacom oblečení po tom ako som videl už spomenutú epizódu "Bunda III". A veril som, že to bude dobrá sprostosť, ale bude ma to baviť, lebo si pripomeniem ako si "bunda vyhliadne svoju prvú obeť, zožerie ju a vypľuje jej kosti". Len tu budeme mať namiesto bundy vražedné džínsy. No sklamanie nakoľko film musel neskôr zmeniť tón, aby to svojmu príbehu dalo nejaký význam a mohli sme pochopiť prečo sa džíny rozhodli vraždiť. A tie časti sú už dosť moralizačné a nepridávajú filmu tú dávku zábavy čo som chcel. Takže, keď máme v úvode príbeh o džínsoch, ktoré zhypnotizujú každého kto sa na ne pozrie a má chuť si ich obliecť, smer bol správny. Keď vidíme nohavice tancovať na indickú hudbu, to je super. Keď vidíme ako obžierajú telá, tiež super. Keď nám to začne robiť kázanie o praktikách módnych spoločností, ktoré majú lacnú pracovnú silu, aby mohli robiť drahé oblečenie s 1000 násobným ziskom, tam smer už tak správny nie je. Nechápem ani prečo tu musíme mať zloducha (okrem vraždiacich džínsov). A neviem či na konci to neavizuje, že by sa mohla otvoriť séria týchto filmov. Uvidíme. Možno je budúcnosť pre "Slaxx" otvorená. Film to podľa mňa celkom slušne ustál a bavil ma. No mohol z toho urobiť väčšiu zábavu. Hodnotenie: C+ ()