Koňok-Gorbunok

• Rusko Конёк-Горбунок (více)

V istej ruskej dedine sa objavujú v obilí zvláštne kruhy. Mladý farmársky syn Ivan (Anton Šagin) číha so svojimi bratmi na páchateľa. Počas noci toto tajomstvo odhalí. Po poliach sa preháňa obrovská biela kobyla. Keď ju po divokej naháňačke zachráni pred utopením, tá sa ho rozhodne odmeniť. Ivan dostane do daru dva ušľachtilé čierne kone a k tomu ešte aj zvláštneho malého koníka s obrovskými ušami a škaredým hrbom. Koník Hrbáčik má však magické schopnosti, dokáže rozprávať a dokonca aj lietať. Táto nerovná dvojica sa dokonale dopĺňa. Ivan má dobré srdce, je veselý a veľkorysý, no jeho dôverčivosť ho znova a znova dostáva do problémov. Potrebuje svojho hrbatého spoločníka a jeho magické schopnosti ako anjela strážneho. Na honbe za vtákom ohnivákom, pri hľadaní princeznej z oblakov (Paulina Andrejeva), alebo keď ho zlý cár pošle na koniec sveta, aby našiel čarovný prsteň. (TV Markíza)

Arsenal83

Fantázii sa medze nekladú a Rusi opäť dokázali, že ich kinematografia ide v posledných rokoch prudko nahor. Už nie sú odkázaní na nejaké staré rozprávky a  vojnové filmy, produkujú jedna radosť a zdatne konkurujú hollywoodskym filmom. V tomto filme nebola dokonalá grafika, čo je škoda, inak by to bolo možno aj dokonalé fantasy. Príbehová línia síce nie je extra zaujímavá, ale predbieha ju humor. Myslím, že film je takým odrazovým mostíkom, na ktorom v žánri možno stavať ďalej. Je totiž čo budovať. ()

majec4

Uz je to par dni co som to videl a musim povedat pravdu, ze ma to dost prekvapilo. Cakal som rusku blbost, no od prvej sceny som mal pocit, ze to az taka blbost nebude. Je to sice neskutocne naivne, miestami az bizarne, no na druhej strane je to rozpravkovo mile s peknym farebnym vizualom. Efekty by v niektorych scenach mohli byt aj lepsie, no krasna carovna mi to vyvazila :) Pobavil ma carov koniec, bolo to take na rychlo a zrazu, čľup. ()

MickeyStuma

„Koníček hrbáček“ je ruská pohádka od literárního autora Petra Pavloviče Jeršova a v knižní podobě vyšla v překladu i u nás. V Rusku patří mezi nejoblíbenější a nejslavnější, který byl zpracován snad do všeho. Od baletů a operet přes divadelní hry až po hrané a animované filmy. Hraný film byl natočen ještě za války, a to v roce 1941. Zajímavostí je, že je veršovaný. V Rusku si tohoto filmu tak cení, že jej nechali okolorovat. Tento nejnovější filmový počin je tedy zpracování nové, modernější a stylovější. A vlivem současných CGI možností skutečně vypadá úžasně. Pták Ohnivák je vrcholem všeho. Po atmosférické stránce se zdá být snímek odlehčený do rodinného stylu, takže humoru je spíše poskrovnu, ale postavičky se snaží blbnout, právě jen tak pro pobavení. Na růžích ustláno to však u diváků v Rusku nemělo. Očekávané veršované dialogy se tentokrát nekonají. A tak to u diváků odnesli i herci, kteří se ve svých rolích zase až tak moc extra nepředvedli. Místy zní podivný soundtrack. Ne že by byl špatný, ale na určité události je poměrně nevhodný. Příběh jako takový se od literární předlohy vzdaluje, ale to je v produkci běžná věc všude na světě. Měla by to být pohádka pro děti, ale není. Minimálně pro ty starší. Pokud tedy nebude divák pohádkově náročný, alespoň jako lehké fantasy by to obstát mohlo. ()

Flego

Koník Hrbáčik je už desiatky rokov ruským rozprávkovým klenotom a to právom. Nádherná animácia filmov z rokov 1947 a 1975 je známa aj našim divákom z kín či televízií. Treba uznať, že tvorcovia modernej verzie sa pochlapili a vytvorili slušné, zábavné dielko, plné vydarených trikov, humoru a dobrodružstva. ()

Rathalos

Ruska filmova produkcia mi zase urobila velku radost a to v podobe tejto vynikajucej rozpravky,ktora divaka zavedie do sveta fantazie,kde je vsetko mozne a aspon na chvilu clovek zabudne na svoje problemy,myslim,ze kvalitou by som to prirovnal k Mrazikovi,ktory je uz klasikou a nech si hovori kto chce,co chce,davam plnu palbu...:-) ()