EvilPhoEniX

Netradiční Akční/Krimi z Jížní Koree na neokoukané téma. Korejci si chtěli pojat gangsterku trochu jinak a zaměřili do vod tzv. Voice phishing scams, což je zločinecká organizace zaměřující se na podvody, která skrz telefonáty oblbuje lidí a okrádá je o šílené peníze. Myslím, že každý něco podobného zažil a nahlédnutí do vnitra systému bylo docela zajímavé. Představa, že 150 lidí ve firmě má za práci okrást, co nejvíce lidí je rozhodně děsivá. Film se soustředí na hlavního hrdinu, který je bývalý policista, nyní je vedoucí na stavbě a příjde takřka o vše a rozhodne se pomstít, tak, že se infiltruje do organizace a rozerve ji zevnitř, ovšem zjistí, že to nebude tak jednoduché. Je tu spousta známých hvězd, každý jeden herec hrál už minimálně v 5 větších Korejských filmech, takže se rozhodně jedná o áčkovou produkci s tradičně dobrým vizuálem, neotřelým námětem i solidní akcí, která však příjde až v závěru, ale finální půl hodinka nabídne slušné souboje ( byť nic, z čeho bych si padl na zadek, takový korejský standard), násilí tu moc není a tempo je takové klidnější, na vyšší hodnocení mi chyběl nějaký pořádný zvrat a určitě častěji dávkována akce. Lepší průměr. Příběh 3/5. Akce 3/5, Humor 1/5, Násilí 2/5, Zábavnost 3/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 2/5, Herci 4/5. 6/10. ()

Pethushka

To, co by se mi líbilo jako hlavní téma filmu, tady poslouží spíše jako podnět pro dlouhé, i když ne nijak intenzivní nebo (na Koreu) drsné rvačky. Já bych na druhou stranu byla radši za větší hloubku problematiky, prožívání poškozené strany a méně gangsterského zákulisí. Yo-han byl ale docela fajn. ()