silentname

"Do Not Reply" sa nakoniec ukázalo ako lepší film než som si myslel. Neviem síce či by som ho kategorizoval ako horor (možno s výnimkou poslednej scénky, kde uvidíme Brada), lebo v mojich očiach je film skôr thriller. Celé je to tak totiž spracované. Ani príbehovo, ani vizuálne to pre mňa nemá v sebe moc hororu. Ale okey. Ako to funguje ako thriller? Myslím si, že dosť dobre. Film má v sebe dobré posolstvo, ktoré aj na záver ešte chce podtrhnúť, no úprimne si povedzme, že ho pochopíte podľa mňa počas prvých pár minút filmu. Vezmite si názov, čo sa začne diať a je vám viac-menej jasné o čom to celé bude a kam sa to vyvinie. No na druhú stranu je Brad celkom zaujímavou postavou so svojimi vlastnými mentálnymi problémami a počas filmu som našim hrdinkám fandil. Obzvlášť Chelsey, ktorá miestami skutočne dokázala veľmi dobre hrať s kartami, ktoré mala na ruke. Miestami ten dom na mňa pôsobil celkom strašidelne. Napriek všetkým farbám a svetlu. Niečo to malo tým prostredím do seba. Najlepšie scénky sú tu podľa mňa medzi Chelsey a Tinou. Nebudem vysvetľovať, no ku koncu som voči obom pociťoval len obrovskú ľútosť. Výsledne film neponúka veľké množstvo prekvapení, no rozhodne má v sebe niekoľko adrenalínovejších momentiek, kde som dúfal, že to pre naše hrdinky dopadne dobre. Film, ktorý má niečo do seba, je dostatočne zaujímavý, no rozhodne nie je veľmi originálny a hlavne je spracovaný tak, že viete čoho sa dočkáte. Ale s výsledkom som spokojný. Hodnotenie: B ()