Yanis Zeri je jedním z nejnadanějších únosců obrněných dodávek v Paříži. Díky své důslednosti a genialitě se mu daří unikat nechtěné pozornosti a zůstat v utajení. Jeho přátelé Franck a Nasser jsou společně s jeho bratrem Aminem jedinými lidmi, kterým důvěřuje a je ochoten s nimi spolupracovat. Ke svému nejnovějšímu kšeftu ještě přibere i odborníka na výbušniny Erica. Všechno jde podle plánu. Udělají terno! Amine je však příliš chamtivý a dopustí se chyby, díky níž jsou nuceni začít pracovat pro místního vlivného drogového barona. Jejich úkol: unést vysokorychlostní transportér a sebrat co nejvíc peněz a drog. Pokud se jim to nepodaří, odskáčou si to jejich rodiny. V sázce zatím doposud nikdy nebylo víc... (Cinemax)

Trailer 1

Jara.Cimrman.jr

"Prachy i ženský jsou mi volný. Mě tankuje pancéřový auto. To je lepší než sex." Tak to si myslí ti hodní loupežníci. Ti zlí loupežníci si myslí, že využijí těch hodných a pak se jich zbaví. A já si myslím, že kdyby všichni barevní loupežníci emigrovali z Evropy do Afriky, tak by to bylo úplně nejlepší. Patrně proto mě potěšil závěr snímku. Jinak mě zaujalo zejména to, že jsem nikomu nefandil a naučilo mě to, jak nejlépe zastavovat zájmové vozidlo čelním nárazem. Jdu to beanovsky vyzkoušet s Mini Cooperem. Obětí bude tradičně tříkolka Reliant Regal. ()

Karamanlis

Akčné krimi made in France snáď ani nemôže dopadnúť zle, Francúzi sú v tomto smere svetová žánrová špička a kvalitné snímky z ostatných rokov ako La proie, A bout portant, 36 Quai des Orfèvres či From Paris with Love sú toho jasným dôkazom. Zle určite nedopadli ani Braqueurs, aj keď po výbornej prvej polovici filmu sa to zrazu všetko zbehlo akosi rýchlo a jednoducho... proste bum, bum a bolo vymaľované.. Z môjho pohľadu to chcelo viac sa vyhrať s tou pútavou dejovou líniou, týkajúcou sa sporu a vojny dvoch zločineckých skupín. ()

Gilmour93

Ohledně vztahů při vykonávání téhle profese měl Neil McCauley chytré pravidlo o 30 sekundách. Pokud jste vázán na matku, bratra a přítelkyni a ještě k tomu máte kolegy, co střídají lehkomyslnost s nedbalostí, zlodějská penze v bazénu naplněném eury ztrácí obrysy.. Žádný Žár za rohem, spíš jen takové Teplíčko. Leclercq dokáže dostat do svých filmů drsnost a syrovou autenticitu, ale co mu je to platné, když to neumí s postavami a dusí divákovu snahu se s nimi „identifikovat“.. Zdá se, že od časů gangsterek s Gabinem a Delonem zločinecká seskupení místy mírně ztmavla. Konečně nejsou tvůrci rasisté a plní kvóty.. ()

POMO

Standardní francouzské krimi, kde hlavní hrdinové jsou “hodní lupiči”, ale plán se zvrtne a aby přežili, musí se stát zabijáky. Všechny včetně svého mladšího bratra samozřejmě do dráhy zločinu vtahuje nejcharismatičtější z nich, kterého za to odsuzuje i vlastní matka. A sám by toho nejraději nechal a vrátil se k hezké bejvalce, ale… Klišé nad klišé, ale jako přiznaná akční jednohubka s odsýpajícím dějem pobaví. ()

Malarkey

Je pravda, že Lupiči nepřináší vůbec nic nového. Na druhou stranu se v něm ale objeví kopa drsných hochů, u kterých osud chtěl, že každý z nich je zaručeně a jednoznačně naprosto rodilým Francouzem. Stačí se podívat na jména herců - Sami Bouajila, Youssef Hajdi nebo Baya Belal. Na jejich obranu ale musím říct, že herecky tu drsnost jejich ksichty naprosto obsáhly. Takový Sami Bouajila mě dokonce donutil, abych ho vygooglil a zjistil, jestli takhle dobrý herec je zároveň i rodilým Muslimem. Výsledek jsem nakonec nezjistil, ale co jsem po shlédnutí filmu zjistil, tak fakt, že mě sakra bavil. A to mi k radosti na určitou dobu rozhodně stačí. ()