Lupiči

Braqueurs

The Crew

Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2015, 85 min

"Prachy i ženský jsou mi volný. Mě tankuje pancéřový auto. To je lepší než sex." Tak to si myslí ti hodní loupežníci. Ti zlí loupežníci si myslí, že využijí těch hodných a pak se jich zbaví. A já si myslím, že kdyby všichni barevní loupežníci emigrovali z Evropy do Afriky, tak by to bylo úplně nejlepší. Patrně proto mě potěšil závěr snímku. Jinak mě zaujalo zejména to, že jsem nikomu nefandil a naučilo mě to, jak nejlépe zastavovat zájmové vozidlo čelním nárazem. Jdu to beanovsky vyzkoušet s Mini Cooperem. Obětí bude tradičně tříkolka Reliant Regal.(23.6.2017)

Akčné krimi made in France snáď ani nemôže dopadnúť zle, Francúzi sú v tomto smere svetová žánrová špička a kvalitné snímky z ostatných rokov ako La proie, A bout portant, 36 Quai des Orfèvres či From Paris with Love sú toho jasným dôkazom. Zle určite nedopadli ani Braqueurs, aj keď po výbornej prvej polovici filmu sa to zrazu všetko zbehlo akosi rýchlo a jednoducho... proste bum, bum a bolo vymaľované.. Z môjho pohľadu to chcelo viac sa vyhrať s tou pútavou dejovou líniou, týkajúcou sa sporu a vojny dvoch zločineckých skupín.(5.4.2017)

Vcelku koukatelná krimi, kde se přičmoudlí frantíci tak trochu postřílejí. Je to taková agitka proti přistěhovalcům, protože v tomto snímku nikdo jiný ve Francii bordel nedělá. Jen trochu udivující, že se tam střílí na ulicích a policie se tam moc nevyskytuje. Snad je to ve skutečnosti ve Francii lepší. No nejlepší je to u nás na dvoře, tady se nic takového neděje, jen kočky po sobě občas jdou.(8.4.2017)

Taky civilne pojaty film o jednej lupickej bande, ktorej sa zivot behom filmu trochu skomplikuje kvôli chybe jedneho z nich. Zapletka pôsobi dost obohrato, ale akcia je spickovo prevedena a pojata dost realisticky. Dockame sa par pôsobivych zrazok aut a hlavne niekolkych skvelych prestreliek. Bohuzial cele je to podane dost chladne a tak ked sa v zavere zacnu diat hlavnym hrdinom nepekne veci, tak mi to bolo prakticky ukradnute. Ale zaver celkom ferovy ohladom toho, kto to prezil a kto nie. Vysledok ma v dnesnej CGI blockbusterovej dobe celkom potesil svojim poctivym realnym prevedenim akcnych scen, takze za jedno pozretie film rozhodne stoji, ale vdaka chladnemu pristupu k postavam to nemam chut vidiet druhykrat. 6/10.(21.7.2017)

Velkej plus jsou civilní herecký výkony, solidní atmosféra a autentičnost. Akční scény jsou pěkně nakroucený, jen by jich mohlo být víc. Občas jsem se ale trochu nudil a stopáž mi subjektivně přišla delší než jinak hodně krátkejch 85 minut. Scházel mi taky nějakej silnější konec a pointa. Na evropský poměry však hodně slušná žánrová podivaná, tři silnější hvězdy.(3.4.2017)