Lupiči

Braqueurs

The Crew

Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2015, 85 min

Je pravda, že Lupiči nepřináší vůbec nic nového. Na druhou stranu se v něm ale objeví kopa drsných hochů, u kterých osud chtěl, že každý z nich je zaručeně a jednoznačně naprosto rodilým Francouzem. Stačí se podívat na jména herců - Sami Bouajila, Youssef Hajdi nebo Baya Belal. Na jejich obranu ale musím říct, že herecky tu drsnost jejich ksichty naprosto obsáhly. Takový Sami Bouajila mě dokonce donutil, abych ho vygooglil a zjistil, jestli takhle dobrý herec je zároveň i rodilým Muslimem. Výsledek jsem nakonec nezjistil, ale co jsem po shlédnutí filmu zjistil, tak fakt, že mě sakra bavil. A to mi k radosti na určitou dobu rozhodně stačí.(24.4.2017)

Julien Leclercq není žádným nováčkem na poli režisérů, jeho snímek s názvem Přepadení je jedním z nejlepších žánrových snímků s perfektně nasnímanou akcí, tudíž jsem od Lupičů očekával něco podobného. A ono se to dostavilo. Zaprvé musím upozornit na pro mě úplně neznámé herecké tváře, na které jsem si ale po pár minutách zvykl bez větších problémů. Hlavní hrdina je docela sympaťák, ostatní herci mu zdatně sekundují. Zápletku bych označil za normální, ničím nevybočující. Akční scény jsou zde ale v zásadě bez chyb, mezi nejlepší filmové scény bych bezesporu zařadil ty dva perfektně natočené čelní nárazy aut, u kterých mě i dokonce trochu zamrazilo. Jak již mnohokrát Francouzi dokázali, tak přestřelky patří i zde k tomu nejlepšímu, co můžete v rámci filmů z celého světa dostat. V této kategorii patří "země galského kohouta" mezi tu nejužší špičku. Konec byl docela dobře uzavřen, všem příznivcům kvalitních detektivek mohu jen doporučit. Za mě dávám 74 %(6.5.2017)

Jednoducho, ale zato efektne naskriptované akčné béčko s uveriteľným hlavným hrdinom, zasadané do bad-ass parížskej súčasnosti. Hodne prisťahovalcov a černochov, celkovo sa to tu zlými chlapcami len hemží. Svižne natočené, na nič sa to nehrá. Áno, logika príbehu tu nedosahuje priveľa bodov, ale zato je podriadená tomu, aby to na krátkej a o to účinnejšej stopáži riadne šlapalo. Dobrý akčný film.(4.2.2019)

Nevýhodou "The Crew" je skutečnost, že stopáž není nijak robustní a všechno se odehraje příliš rychle. Trošku mám problém i se střihem, kterej i díky ruční kameře vyvolává dynamiku, ale místy je zvolen docela nevhodně. Chladnej přístup k chatrné záplatce a k postavám zamrzí, ale poslední dvaceti minutovka je fakt výborná a hodně napínavá. Herci jsou sympatický, ke každý postavě jsem si vytvořil určitý pouto, jsem spokojený i s tim kdo umřel a kdo přežil, naprosto férové. Líbily se mi vztahy mezi nimi - pokud to není vyloženě nutné, tak týpci zbraně nepoužívaj, jsou to "jen" lupiči. Pořád maj nějakou tu morálku, jsou to prostě grázlové co maj rádi své blízké, civilistům nijak neubližují a chtěj si akorát přilepšit. Vizuální lahůdka dovolí vyniknout krásám interiérů a prostředí Francie je refrešující. Akčních scén není zas tolik, ale jsou výborně prostříhaný, špičkově nasnímané, realistické a dokonale ozvučené. Nechybí ani krytí se za zdmi či auty, přebíjení bouchaček, využití více zbraní, od samopalů po brokovnice a pistol a dokonale provedené Rko, kde jsem si užil každý zásah. Soundtrack minimalistický, ale atmosférický a zároveň skvostný. Je to tak, jsem spokojený. Důkaz, že i realisticky působící film může skvěle bavit.(24.6.2018)

• Likan7

Film, který mě nalákal svým plakátem, který je na celém filmu bohužel to nejlepší. Jistá podobnost s mým milovaným Městem by tu nějaká byla, ale režie Afflecka je perfektní a tady to bohužel pan Leclerq silně nezvládá. Herci nejsou zajímavý, postavy nejsou zajímavý, akce sotva ucházející a tak jediné, co je VELMI sympatické je stopáž, která se bez titulků dostane sotva na 75 minut.(8.4.2017)