The Owners

všechny plakáty
Trailer 1
Thriller / Horor / Akční
Velká Británie, 2020, 92 min

Traja kamaráti si vyberú za ciel svojej lúpeže dom zámožného lekára a jeho ženy. Zo začiatku všetko vyzerá ako jednoduchá cesta k bohatstvu, ale po malej chvíli sa celá akcia zvrtne a jednoduché prepadnutie sa mení na nočnú moru. (Marceloo)

Trailer 1

*CARNIFEX*

Miestami dobré, miestami slabšie, miestami zábavné, miestami absurdné, miestami nudné. Je to tak na hrane medzi priemerom a slabším priemerom bez ohľadu nato, že ten nápad vyslovene zlý spolu s prevedením, určite nie je. Škoda, že sa to viac nezvrhlo, keď už sa jedná o šialený pár dôchodcov, ktorým v pravom slova zmysle, takto krásne, hororovo, “prejebe”. Dalo sa z toho vyťažiť viac .. ()

Marceloo

Traja kamaráti si vyberú za ciel svojej lúpeže dom zámožného lekára a jeho ženy. Zo začiatku všetko vyzerá ako jednoduchá cesta k bohatstvu, ale po malej chvíli sa celá akcia zvrtne a jednoduché prepadnutie sa mení na nočnú moru. - Celkom uchádzajúci hororový thriller z UK. V podstate som celý čas myslel len na to, v ktorých hororoch som už videl takmer totožné scény, ale keďže mám takéto snímky rád, vôbec mi to nevadilo. V závere prišlo pár zaujímavých prekvapení a vo filme je aj niekolko pekných gore scén, takže som celkom spokojný. + herec z Wrong Turn 3 ()

George Stobbart

Ja som čakal, že pôjde len o jednoduchú kopírku solídneho, no preceňovaného Don´t Breathe, takže som sa to ani moc pozerať nechystal. Nakoniec som rád, že som zmenil názor, pretože to išlo vlastnou cestou; čo sa mi páčilo, tak ako aj ten retro nádych a celkovo vážny tón. Dobre odohraté, dobre natočené, pokiaľ sa k tomu niekedy náhodou vrátim, tak hodnotenie zrejme pôjde na 4*. ()

EvilPhoEniX

Sympatický hororový Home Invasion, který sice nepřináší nic moc nového do žánru a okatě vykrádá známější Don´t Breathe, přesto potěší slušně zvládnuté řemeslo. Parta přátel se vloupají do bytu ukrást peníze, ale majitelé se vrátí nečekaně dřív a brzy se obrátí i samotné karty, jelikož majitelé domu jsou tak trochu seniorští psychopati. Je to napínavé, hezky natočené, občas i nečekaně drsné a má to slušný twist v závěru. Neurážející a koukatelná záležitost na téma, které jen tak neomrzí. Příběh**, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 6/10. ()

Eliott

Z počátku jsem byl překvapený, jak dobrý tento film je. To se však zlomilo zhruba v půlce. Od druhé poloviny mohu pochválit leda perfektně zvolenou dvojici vyšinutých důchodců, ale zbytek byl jak na halucinogenech a působil prostě divně. Tvůrci se neobtěžovali cokoli vysvětlovat a tak motivy jednotlivých postav působily dosti přitažené za vlasy. Dále pak ,,Terry" byl neuvěřitelný pitomec a ta slečna kterou ztvárnila Maisie WIlliams musela mít neuvěřitelnou sílu neboť byla otrávená, omámená, s injekcí paralyzující látky v krevním oběhu a k tomu ještě smrtelně zraněná dokázala dvě stě kilového slona odtáhnout a naložit do dodávky. Konec pak byl ze všeho nejhorší a tak se žádné finální vykoupení nekonalo. 35% ()