#jsemtady

Komedie

Francie / Belgie, 2019, 98 min

Eric Lartigau

Laurent Tangy

V době temna kinomaniak jako já zajde i na filmy na které by nikdy nešel a toto je jasný důkaz. Každopádně nakonec jsem byl mile překvapen a je vidět že Francouzi stejně jako Němci dokážou natočit solidní snímky. První polovina filmu kdy je Stéphan na letišti v Soulu je super a hodně jsem se bavil, bohužel druhá polovina byla dost slabá a tempo už vůbec neodsýpalo. Tento film byla one man show pro Stéphana, který byl fajn a herci jsem to věřil (ostatní postavy jenom do počtu). Do těžké situace se Stéphan dostal sám svojí nerozvážností a závisláctvím na Instagramu (spousta lidí by se mohla zamyslet), ale i tak jsem ho politoval, jelikož to byl poměrně sympaťák a hrdost mu rozhodně nechyběla. Celkově solidní 3 hvězdy a na jedno shlédnutí ideálka.(5.6.2020)

Příjemná, nenáročná komedie, která pobaví a nahlídne do všech možných koutů sociálního života, jak toho reálného, tak i toho virtuálního. Velké plus též zhlédávám v tom, že jsem měl díky koronašílenství celý kino sál jen pro sebe. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(1.6.2020)

#jsemtady je mile natočený snímek problematizující několik témat najednou - rodinné a virtuální vztahy, generační propast či hledání sebe sama. Alain Chabat je charismatický sympaťák, kterému nešlo jinak než fandit v tom, co dělá. Dalo by se říct, že si celý film ukradl téměř sám pro sebe - nicméně scény se syny a Soo rovněž stojí za zmínku. Určitě je lepší, když si člověk před projekcí nepřečte obsah, který (např. zde) vyzrazuje velkou část filmu. Místy mi tato "instagramová oddychovka" připomínala Terminál od Spielberga, i když v tomto případě to nebylo až zase tolik dramatické. Solidní tři hvězdy!(3.6.2020)

70%(7.6.2020)

Francúzsky uhrančivé, kórejsky smutné.(18.6.2020)

Použití hashtagu jako názvu mě trochu odrazovalo. Hashtag totiž tak trochu připomíná zkratkovitost a marketingové zjednodušování charakteristické pro dnešní (složitou?) dobu. Samotný film je ale nakonec příjemný, jak by člověk od francouzské komedie čekal (navzdory nahořklému vyznění). Na škodu je množství nadbytečných postav, které v odvádějí pozornost od ústředního příběhu. Ten není špatný, jakkoli se zdá být trochu nedotažený. Kromě toho pracuje s tématem, které je v roce 2020 trochu klišé – ačkoli jistá snaha o originalitu je určitě znát (dvojice Stéphane a Soo a celá korejská část). Myslím, že #jsemtady má naději zaujmout nejen ty, kteří dobře znají svět instagramu, ale i ty, kterým občas chybí 눈치. Ostatně, to schází čas od času snad každému.(22.6.2020)

Príjemná oddychovka ktorá zapadá do kategórie feel good movie, po pozretí jednoducho musíte mať lepšiu náladu. Poteší nehollywoodsky happy end.(16.6.2020)