Utajený šéf

(pořad)
Reality-TV
Slovensko, 2019, 60 min

Vysokopostavení manažéri vymenia obleky za montérky, počítače za lopaty a porady v klimatizovaných kanceláriách za kmitanie na najnižšej možnej pozícii vo vlastnej firme. Na päť dní sa vmiesia medzi svojich zamestnancov a zistia, čo by sa bez tejto relácie nikdy nedozvedeli! Kto z šéfov sa znemožní a kto naopak zaboduje? Koho z podriadených čaká odmena a kto naopak dostane padáka? Zábava, napätie a emócie do poslednej minúty v novej reality šou TV Markíza. (TV Markíza)

mira007

Když si naordinuji myšlenku, že to není nahrané, tak se u slovenské verze pobavím víc než u české. Působí to tak nějak méně trapně, výsledky jsou srozumitelnější a odměny výživnější. Celkově tento tip pořadu beru spíš jako reklamu na podnikání v jakých oborech mohou lidé uspět a vyrůst. ()

SOLOM.

Podobná podprůměrná kvalita jako naše verze, ale určitě ne nejhorší televizní pořad, které naše či slovenské televize přebraly či samy stvořily. V tomto případě jsem viděl jen tuším dva díly a z toho jeden ne celý – na slovenské kanály se věru zrovna moc často nedívám, ale rád porovnávám – i tady se však přikláním k podprůměrnému ohodnocení… ()

Aljak

Formát relácie je super a plný potenciálu. Avšak to spracovanie mi miestami príde fakt také neuveriteľné. Záhadou pre mňa zostáva, že ak tam má niekto niekoho "akože na zaučenie" a ešte k tomu sú tam prítomné aj kamery, tak sa nesnaží každý predviesť v najlepšom svetle (už len kvôli tým kamerám)? Navyše, aj tí šéfovia sú niekedy dosť mimo reality a majú na svojich zamestnancov nesplniteľné nároky. Ale napriek tomu je to fajn relácia, na ktorú sa vždy rád pozriem - keď už pre nič iné, tak aspoň ako nazretie do zákulisia rôznych profesií. 3* ()

TKKMR odpad!

Zinscenovaná rádoby reality show bez pointy. V prvej epizóde slovenskej verzie, v ktorej majiteľ slovenského pivovaru nepresvedčivo zamaskovaný za brigádnika obehol rôzne výrobné prevádzky bolo zrejmé, že zamestnanci svojho chlebodarcu, s ktorým už v minulosti poväčšine mali niekoľkokrát osobne tú česť spoznali a prekvapenie pri odhalení jeho totožnosti iba predstierali, aj to väčšine prípadov dosť úboho. Možno by to bolo iné, keby nakrúcanie prebiehalo za pomoci skrytej kamery. Prítomnosť filmárov na pracovisku pod zámienkou natáčania dokumentu o pracovnom uplatnení dlhodobo nezamestnaných v ľuďoch logicky vzbudí nedôveru a je jasné, že za takýchto okolností neukážu svoju pravú tvár. ()