Hwayangyeonhwa (TV seriál)

(neoficiální název)

The Most Beautiful Moment in Life

(neoficiální název)

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2020, 16 h (Minutáž: 60 min)

Jeong-hyeon Son

Hee-young Jeon

Zrelý príbeh s citlivo zobrazenými vzťahmi. Väzby s minulosťou sa odkrývajú postupne, v logickom slede, a preto retrospektívne situácie nevyrušujú, naopak, dopĺňajú atmosféru a vedú k sugestívnemu ukončeniu celej drámy. Výkon mladej verzie protagonistov je rovnako na úrovni ako ich seniorov. Zaujala ma Lee Bo Young s osobitým, nepreafektovaným stvárnením silnej ženy, ktorá sa nustále vzdáva svojej lásky kvôli záchrane muža, ktorého miluje. Tu sa mi žiada porovnať ju s hlavnou postavou drámy The world of the married, ktorá bola odvysielaná nedávno. Obe protagonistky sú rozvedené matky, ale konanie hrdinky z TWOTM je bezcitné, ubližujúce okoliu, aj keď pochopiteľné. V prípade tejto drámy ide o silu ženy vychádzajúcu z láskavosti a preto mi imponuje oveľa viac. Aj Yoo Ji Tae-mu takéto charaktery pristanú, obľúbila som si ho. Vychutnávala som si každú epizódu, sledovala stopy beznádeje a strateného času, niečo v tom príbehu vo mne silno zarezonovalo, a všetko to bolo zdôraznené výbornou prácou kamery a silným soundtrackom. Pozrieť si ho pre mňa nebol vôbec stratený čas.(15.6.2020)