Reklama

Reklama

Úniková hra: Turnaj šampiónů

  • USA Escape Room: Tournament of Champions (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Úniková hra: Turnaj šampiónů je pokračováním divácky úspěšného psychologického thrilleru Úniková hra. Tentokrát se nic netušící skupina šesti lidí ocitne uzamčená v další sérii únikových místností. Postupně odhalují, co je spojuje, aby mohli zůstat na živu… a zjišťují, že tuto hru už jednou hráli. (Falcon)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (176)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Pokračování povedeného Escape Roomu je obdobně solidní podívanou a kdo má rád tyhle variace na Kostku a Saw jako já, tak by neměl nadávat.Film pokračuje hned po prvním dílu a tentokrát sledujeme nic netušící skupinu řešit únikové místnosti s tím rozdílem, že jsou všichni bývalí šampióni, tedy inteligentnější a tak vyřešit jednotlivé hádánky jim nedělá až takový problém, byť pro diváky náročné rozhodně jsou. Film je opět PG13, takže se musíme obejít bez gore, ale v tomhle případě to až tak nevadí, jelikož samotné smrti by v jiném Ratingu nevyzněly lépe.Design Escape Roomů je působivý, samotné hádanky jsou pěkně zamotané, napětím se nešetří a celé je to dost dobře a inteligentně vymyšlené, že se divák nemá šanci nudit, jelikož se jde z místnosti do místnosti. Úplně realistické to možná není, ale to je dobře, jelikož kdyby se to drželo při zemi, tak by to byla nuda jak v reálném životě. Potěšil i závěrečný nečekaný zvrat, takže za mne fajn oddechová a zábavná žánrovka, kterých moc nevzniká, takže nemám problém udělit vyšší hodnocení. Bavil jsem se nadprůměrně.Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 0/5, Násilí 0/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 3/5, Herci 3/5. 7/10. ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Parádička. Dvojka je sice o poznání naivnější a více spoléhá na náhodu, ale celou dobu to šlape a člověk se královsky baví. V návaznosti na zběsilé tempo sice místnosti přicházejí o svou uvěřitelnost (v tom čase a stresu by na to prostě nikdo nepřišel), ale film tak díky bohu neztrácí na zábavnosti a zvládne zakrýt, že přízemnější a více psychologickou podívanou by scénář asi neutáhl. Jako jednohubka super a trojku bych si dal rád. ()

Reklama

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Pustil jsem si opakování jedničky, protože dvojka navazuje 😯. No a  jednička byla rozhodně lepší. Napínavější a postavám jsem fandil. U dvojky mi byly postavy cizí a lhostejné. Také tam byly zbytečné matematické a technické záležitosti. Např. U otevírání dveří dcerky myslím že většina populace nepochopila odvození kódu. No snad bude trojka lepší. ⭐⭐⭐ ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem mnohem víc. Jednička totiž měla ohromné kouzlo a jedinečnou atmosféru. Zde to zdaleka není takové a co víc, strašně mi chybělo, jak dříve soutěžící snad ještě do poloviny filmu stále věřili, že je to jen hra a nehrozí jim smrtelné nebezpečí. Zde byli naopak až příliš zkušení a možná i přehnaně dobráčtí. Ihned věděli o co se jedná a pracovali jako dokonalý tým, což mne nijak zvláště nebralo. Místnosti byly sice krásně navržené, ale postrádali nějakou výraznější vnitřní nápaditosti. Snad jen s výjimkou ulice New Yourku jsem byl s nástrahami nespokojený a u zůčastněných jsem postrádal nějaké to handrkování, úkázky vypjatých emcí a zoufalostí. Zde se však všichni seběhli jako parta natěšených školáčků a úspěšně řešili jeden hlavolam za druhým. Dalším zklamáním byl závěr, který obsahoval zajímavý zvrat v příběhu, ale dle mého byl neuspokojivě provedený a tím pádem nemůže být doceněn. Od Jedničky to má hodně daleko. 55% ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Typický neduh sequelitidy, přičemž jednička pro mě byla příjemným překvapením, ale dvojka už mě moc nebavila a způsob jakým vrátila staré postavy do hry mi přišel vyloženě hloupý. Sony by se mělo vzpamatovat a točit v první řadě výborné filmy, které se posléze můžou stát klasikami. Pak i začnou chodit lidi. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (6)

  • Existují dvě různě dlouhé verze filmu (88 a 96 minut). Obě mají naprosto rozdílný začátek a závěr filmu. (SOLOM.)
  • Film se natáčel od 10. listopadu 2019 do 27. ledna 2020 převážně v Kapském Městě v Jižní Africe a v Budapešti v Maďarsku. (Trilobajt)
  • Společnost Minos nese svůj název po krétském králi Minósovi z řeské mytologie. Ten nechal budovatele Daidalose postavit labyrint, do kterého byl zavřen Minotaurus, zrůdný potomek Minósovi manželky Pasifaé a posvátného bílého býka. (NiWi)

Reklama

Reklama