Barash

Michal Vinik

Michal Vinik

Shai Peleg

Amir Harel, Ayelet Kait

Taková ta klasika o dospívání a první pořádné lásce, jenže tentokrát trochu jinak. Izraelské prostředí českého diváka zaujme, ale pro film nemá (kromě opravdu povedené humorné scénky o izraelsko arabském konfliktu) v podstatě žádný význam. Tím hlavním rozdílem je, že v rámci hledání vlastní sexuality mladá Naama zabrousí do neznámých vod lesbické lásky. Dílko je sice jednoduché, ale opravdu příjemné, natočené s lehkostí a i přes tradiční téma relativně originální svým zpracováním. Ze všeho bych vyzdvihla hlavně neuvěřitelně vtipnou postavu Naamina otce.(13.7.2016)

• Malarkey

51. KVIFF - Naprosto průměrný a nevýrazný příběh z prostředí izraelské omladiny, která paří, chlastá, hulí, zkouší jednu drogu za druhou a objevuje dosud neobjevený druh sexuality. Tudíž nijak zásadní rozdíl od toho, co se děje ve zbytku Evropy. Po shlédnutí jsem hodně přemýšlel, jestli dát dvě nebo tři hvězdičky. Jenže jediná, opravdu dobrá scéna, byla, když židovská rodina odjela do muslimské izraelské oblasti hledat ztracenou dceru. V tu chvíli jsem si říkal, že by z toho mohla vzniknout celá řada zábavných momentů. Jenže to by tenhle film musel být o něčem jiném, než o druhé dceři, kolem které se to celé točí a s tou jedinou dobrou scénou filmu nemá prakticky nic společného.(4.7.2016)

Bohužel zcela průměrný snímek, který oživuje pouze postava otce hlavní hrdinky. Nejlepším coming of age snímkem asi už navždy zůstane Mexická jízda od Alfonsa Cuaróna.(6.11.2016)

• hygienik

Zaiskrí to medzi holkami,,, a nič. Šľahajú si jednu drogu za druhou, éčko, háčko, X-ko, pomaly celú abecedu... nič, furt nuda! Boli tam minimálne tri potenciálne zápletky, ale pani režisérka všetky rozvinula len minimálne. Viem, že to urobila naschváľ, ale takýto nihil film mi nemohol stačiť! Ale som sa nas.... Festival inakosti 2016 Ak chcete vidieť pekný lesbický film, pozrite si radšej Sangailé(11.12.2016)

První lásky jsou si podobné, ať už to platí pro českého hetero puberťáka či izraelskou dospívající lesičku (nebo bi?). Jen pod horkým blízkovýchodním sluncem a díky všudypřítomné nevyslovené hrozbě konce je v židovském státě všechno mnohem intenzivnější, jak vztahy s rodiči i s přáteli, tak odpor vůči jakýmkoli autoritám. Film je natočen s citem pro dospívání a zaujme zejména svou empatií a autentičností. Tři hvězdičky za lyrizující atmosféru.(2.7.2016)