Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V 60. letech 20. století dva podnikatelé (Anthony Mackie a Samuel L. Jackson) vymyslí geniální plán na integrované bydlení a rovnocenný přístup k americkému snu. (Apple TV+)

Videa (1)

Trailer

Recenze (52)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Zábavné, vtipné, hravé, sem tam poučné a místy dokonce pravdivé, se střípky reality, které jsou ale v každém úhlu maximálně filmově učesané. Pro lidi z branže must see, pro ostatní to bude víkendová pohodička, která neurazí a až na pár lahůdkových pasáží se Samuelem L Jacksonem asi ani úplně nenadchne. Přesto se od Apple production můžeme dočkat do budoucna možná zajímavých a ambiciózních kousků. Banker jim určitě v ničem ostudu neudělal. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Svet sa mení. Ale v Texase sa ešte nezmenil.“ Anthony Mackie hrá postavu, za ktorú by sa kedysi zabíjalo. Múdry, rozvážny, vzdelaný, statočný. Dnes to vnímame ako nudu a oveľa väčšiu pozornosť vzbudzuje Samuel L. Jackson so svojím nákazlivým rehotom. Ani jemu to však dlho nevydrží, film trvá dve hodiny a po prvej, ktorá je v rámci možností skvelá, zábavná, príjemná a adekvátne retro, to celé (a všetci) začína... nudiť. Navyše sa prestávate orientovať v scenári, kedy vlastne už ani poriadne neviete, kto je kto a o čo mu ide a či je zlý alebo dobrý alebo ako teda to naozaj je. Nicholasa Houlta v biznise sledujem od jeho trinástich rokov a má úlohy, ktoré mu sadnú a ktoré mu nesadnú a táto mu (napriek jeho tradičnej snahe a ochote) skôr nesedela, než sedela. ()

Reklama

Dudek 

všechny recenze uživatele

Dvě hodiny, které utečou jako voda. Pokud Bankéř něčím na první dobrou zapůsobí, pak je to řemeslné zpracování. Není to pro mě překvapením, zatím všechno co Apple TV+ vypustil funguje řemeslně opravdu výtečně. Bankéř však není jen dobrým řemeslem, ale i velmi slušně odvyprávěným snímkem, ve kterém jsou krystalicky jasné motivace všech zůčastněných a bohužel i směřování děje. Sympatické postavy se tu zmítají v podivných zákonech, které jsou pro nás už těžko pochopitelné, ale k beznaději mají daleko. Bankéř je příběh o cílevědomosti, která jde těmto zákonům navzdory. Je to pozitivní drama, které nemá sklony ke chmurům a naštěstí ani nudným procedurálním pasážím. Jako pohodový víkendový film to šlape bez problému, jen konec je bohužel úsečný a příliš dobře nefunguje. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Obvykle od podobných dobových dramat vím co čekat. V tom lepším případě se o daném tématu něco dozvím, můj vynaložený čas zúročím bez výčitek a na csfd nahodím neškodných 7/10 (tedy čtyři hvězdy). Vůbec první exkluzivní film služby Apple tv+ (ač pouze zakoupená licence a pozdější vydání kvůli údajné kauze) mě ale hrozně mile překvapil a už dlouho jsem u dvouhodinového dramatu nezažil, aby uteklo tak hladce a já si užíval každý dialog. K čemuž samozřejmě dopomáhá pan herec, kvůli kterému jsem se ke snímku dostal především, tedy nikdy nezklamávající Samuel L. Jackson, jehož pouhý charakteristický smích ihned dopomůže k smíchu mému. Ale co je pro mě osobně větším překvapením, tak i hlavní muž příběhu Anthony Mackie, k němuž mám dlouhodobě výhrady (typicky po druhé řadě Altered Carbon), nicméně zde po dlouhé době hraje alespoň trošku jinak, než jsme u něj zvyklí a strašně mě bavil. Podobně jako kdysi u Hackera Chrise Hemswortha občas budete kroutit očima nad bankéřovou muskulaturou, ale asi by mě to z děje vytrhávalo víc, kdyby jej hrál herec, kterého nemám tolik v povědomí. Příběh je dozajista upravený tou nejvíc naivní představou amerického snu, nicméně nepatřím mezi ty, kterým by to mohlo vadit a jsem na to zvyklý (pochopitelně se přes to leckdo nemusí přenést). A ač mám téma segregace afroameričanů ve 20.století poměrně nakoukáno, o této konkrétní problematice jsem vůbec nic netušil, takže palec k dobru novému vědění...9,5/10 ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Námět jistě stojí za pozornost, ale už skutečnost, že se mi tu v hodnoceních mihají především tři hvězdy svědčí o tom, že tohle je další z řady průměrných hollywoodských příběhů. Anthony Mackie, Samuel L. Jackson a Nicholas Hoult je určitě dobře poskládaný herecký balík, ale místy jsem měl pocit, že filmu nejvíce sluší označení - totální rutina. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Film bol síce oficiálne ukončený ešte na konci roka 2018, ale vďaka sexuálnemu deliktu jedného z producentov, ktorého meno bolo dodatočne odstránené, sa istý čas počas nasledujúceho roka čakalo na jeho oficiálnu premiéru. (MikaelSVK)
  • Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva striedavo v Texase a Kalifornii, tak celé jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Georgia. (MikaelSVK)

Související novinky

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (více)

Reklama

Reklama