poster

The Propaganda Game

 • Německo

  The Propaganda Game - Der nordkoreanische Traum

 • USA

  The Propaganda Game

Dokumentární

Francie / Španělsko / Německo / Čína / USA / Severní Korea, 2015, 75 min

Scénář:

Álvaro Longoria
(další profese)
 • KM Phoenix
  ****

  Provedení dokumentu není nijak závratné, nicméně spousta detailů a záběrů rozhodně stojí za vidění. Rozhodně mne (mimo jiné) zaujal ten podivnej španěl (Alejandro Cao de Benós de Les y Pérez), falešná mše bez svatého přijímání (dle oficiálních zdrojů kněz neměl ten den víc času) a to že mají univerzitu pro strojvůdce. Škoda že režisér také neukázal co musel splnit, aby dostal tolik exkluzivních záběrů.(27.2.2017)

 • shaacul
  ****

  Zajímavě pojatý dokument, k dispozici jsou oba pohledy na Severní Koreu, až na pár okamžiků autoři odolali tomu ukazovat vlastní názor. Uvidíme zemi která je normálnější než to jak nám ji s oblibou ukazují naše média. Můžeme vidět i pohled severokorejců na svět kolem sebe, nepřekvapivě také postaven především na tom co jim říkají o světě okolo nich jejich média. To co lze vyčíst mezi řádky nebo v drobných detailech nažene husí kůži. Co na mě zapůsobila asi nejvíc byl krátký, nepřipravený rozhovor s člověkem na ulici, po oslovení odpovídá to co se od něj čeká, ale neuvěřitelně se začal potit a v jeho očích je vidět strach. Pravá, falešná mše byla také zajímavá. A závěr kde mluvící hlavy mluví o tom že současný stav vyhovuje všem velkým hráčům, kromě lidí kteří žijí přímo v severní Korei je také výmluvný.(5.5.2016)

 • Mishqo
  ****

  70% ... Po formálnej dokumentaristickej stránke to až také úchvatné nebolo, ale po obsahovej stránke to bolo veľmi sugestívne. A ako názov vraví celý obraz KĽDR je bojom medzi západnou a severokórejskou propagandistickou mašinériou. Neobhajujem režim KĽDR, niektoré zvrátené počiny sú nespochybniteľné, no mnohé aspekty každodenného života sa nám naše kapitalistické média snažia čo najviac démonizovať. Pravdu sa však s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nedozvieme. Severokórejčania ostanú severokórejčanmi a my cudzinci budeme mať obmedzený vstup do a pohyb v rámci KĽDR. Jediným spôsobom boja proti manipulácii je informácia, ktorá je však v tomto prípade ťažko dosiahnuteľná. Tomuto dokumentaristovi bolo povolené filmovať aspekty života v KĽDR, no pod stálym dohľadom, a preto nie je vylúčené, že mnohé zo scén mohli byť zinscenované. Jedno je však isté, indoktrinácia bežného ľudu je na veľmi pokročilej úrovni.(4.6.2016)