poster

The Search for Freedom

Dokumentární / Sportovní

Kanada, 2015, 92 min

Režie:

Jon Long

Scénář:

Jon Long

Účinkují:

Robbie Maddison, Kai Lenny
 • kaylin
  ***

  Dokument o lidech, které můžete považovat za blázny, ale které stejně tak musíte obdivovat, protože se pouštějí do věcí, na které si jiní netroufnou. Třeba já bych nešel v šlépějích žádného z nich. Přesto si myslím, že to jsou frajeři a že by si o sobě zasloužili možná i lepší snímek, ale tenhle aspoň cílí na tu krásnou svobodu, kterou ti lidé objevují.(28.11.2015)

 • pushover
  *****

  Dneska dávám samý pětky, ale co už, i tenhle skvělej dokument si je zaslouží. Skvělej průřez historií a současností extrémních sportů s účastí všech ikon zmiňovaných sportů. Dech se tají...(6.12.2015)

 • VanTom
  ***

  Rychlý historický exkurz k prvopočátkům už doplnilo jen minimum technických záležitostí (natáčení videí, internet), autorům dokumentu totiž šlo především o pojmenování "hnacích" pocitů špiček různých extrémních sportů. No já neznal skoro nikoho, a i když to jsou všechno machři (zároveň blázni a magoři, jak jinak :-)), za hrdiny je rozhodně nepovažuji, tudíž mi jejich pindy o volnosti, naplnění či zábavě moc neříkaly. Naštěstí byly často doprovázeny opravdu úchvatnými záběry.(20.5.2019)