Noční bouře

• USA Grand Isle (více)

Když Buddy, mladý otec, které zoufale potřebuje peníze, kývne na nabídku práce u Franklinových, vůbec netuší, co ho čeká. Obyčejnou opravu plotu totiž přeruší varování před blížícím se hurikánem a Buddy tak musí v domě svých zaměstnavatelů zůstat daleko déle, než plánoval. Fancy Franklinová pohledného opraváře začne svádět, což jejího manžela pochopitelně vytočí. A Buddymu tak udělá nabídku, která se neodmítá. Kolotoč událostí plný násilí i sexu nakonec vede k Buddyho zatčení a nutnosti, aby dokázal svou nevinu. (TV Prima)

JASON_X

Praštěný scénář s praštěnými dialogy je tak nešikovně napsaný a jeho zápletka je tak pitomá, že to místy vzbuzuje údiv. Ale jelikož v tom hraje starej dobrej Nico, kterej zdá se poslední dobou chytil druhej dech, bavilo mě to. Bavilo mě se dívat na jeho komickej ciferník, podle kterýho člověk nedokáže uhodnout, jestli má z podobných rolí taky srandu a bere je jenom kvůli prachům, nebo to myslí vážně a dělá to i kvůli prachům, nebo ho prostě baví hrát magory v blbejch céčkovejch filmech a prachy jsou pro něj až druhořadý. Každopádně kvalitní divácký zážitek, který ovšem ocení pouze fajnšmekři. Semper Fi. ()

kingik

Životnost Nicka Cage v jeho posledních filmech není nijak vysoká. Ve čtyřech z pěti jeho filmů to s ním nedopadne dobře. Diváci znalí jeho tvorby tak mohou hádat, jak to s ním na konci filmu dopadne. Než se tak stane, je před nimi více jak devadesát minut děje, kdy se paradoxně toho až tak moc neděje. A to lze považovat za největší slabinu. Cage je vysloužilý voják, působí zanedbaně a rád si přihne z lahvinky a má doma atraktivní a vnadnou ženu KaDee Strickland kterou už dávno nerozpaluje. Od toho zde bude mladý řemeslník Luke Benward, který přišel dům oplotit a v ženě probudil vášně. Vše nasvědčuje tomu, že si diváci užijí pořádný erotický thriller s nádhernou vilnou ženskou a příměsí žárlivosti, ovšem veškerá erotika proběhne jen v náznacích a lehké dominanci ženy nad potenciálním samečkem. Podstatná část filmu se sice ubírá tímto erotickým směrem, nicméně, děj není zcela chronologicky uchopen, tudíž k vidění je policejní výslech zakrváceného mladíka, jenž čelí podezření z vraždy, načež dojde i na vyhrocené události, které tomu předcházely. Docela to trvá, než k nim dojde. A navíc se v okolí až moc podezřele ztrácejí mladí lidé. Film přichází s pointou, která staví postavy do jiného světla. Lepší režisér by možná z filmu vyrazil i víc, dal by mu větší dynamiku a odvážnost. Stephen S.Campanelli servíruje pomalejší děj, a thriller se hlásí o slovo až za polovinou snímku. Možná trochu pozdě, ale přece. První polovina patří jednoznačně provokacím KaDee Strickland. Cage opět rozehrává další ze svých nejednoznačných postav a vede si spolehlivě, třetí do party, kterým je Luke Benward, je myšičkou, která obchází past, načež byl vcelku snesitelný. Ve výsledku se mnohé dalo vylepšit, hlavně především tempo vázlo, i režijní jistota byla diskutabilní, ovšem noc plná vášně a nervydrásajícího rozuzlení v jednom domě na Grand Isle měla něco do sebe. 7/10 ()

SeBig odpad!

Tomu Cageovi fakt už ruplo v bedně ne? Tohle by uspalo i langustu. Caguv hereckej epitaf pokračuje.. ()

Arsenal83

Keď si to človek vezme tak trochu aj ako komédiu a odmyslí ten primitívny záver, tak sa to celé dalo celkom pozerať. Nemám problém film podporiť. ()

SOLOM.

Další z řady podprůměrných thrillerů, který doslova zabila neschopnost vlastních tvůrců. Nicolas Cage poslední roky nehrál skoro v ničem kloudném (čest výjimkám) a já tak smutně vzpomínám na jeho výkon třeba v Con Air nebo 8 mm. Filmům, ve kterých se objevuje jeho jméno, se pomalu ale jistě začínám nenápadně vyhýbat. Tentokrát jsem udělal výjimku, protože se mi docela líbil strohý obsah k ději, který nevypadal marně. Jenže celé to postrádalo zajímavější atmosféru (až na pasáž, kdy se Cage s Lukem Benwardem mlátí napříč domem a dávají si pěkně do držky). KaDee Strickland má svá nejlepší léta už za sebou, kdysi to bývala celkem rajda – teď už leda s pořádným nánosem make upu. Závěr byl spíše úsměvný, emoce to ve mně moc nevyvolalo, tudíž podprůměr. 40% ()

Martin741 odpad!

Klec uz uspesne konkuruje Segosovi /Seagal/, oboch zacala jaxi fascinovat zumpa, tentokrat sa Klec pozrel na samotne dno zumpy ? Pacilo sa Vam tam, pane Klec ? 0 % ()

PROCESOR

Film má napětí i atmosféru. Příjemně utíká a člověk se těší na pointu. Takové podobné filmy mám rád. I když bylo zřejmé, jak to celé skončí. ()

angel74

Hollywoodský podivín Nicolas Cage si zase jednou zahrál násilného slizouna. Nejsem z toho zrovna dvakrát nadšená, ale dokážu to skousnout. Mnohem víc mi vadí odfláknuté rozuzlení celého příběhu. Přitom některé pasáže děje jsou docela napínavé a mají dost slušnou atmosféru. Škoda promarněného potenciálu. (40%) ()

JohnSmith

Cage už hrál i v horších filmech. On by příběh nebyl zas tak zlý, ale bylo to strašně nudně natočené a Cage už opravdu nemá co by předvedl. ()

sedm.1

Škoda závěrečné pointy, která v podstatě dost zásadně znehodnotila celý film, a to nejen díky tomu, že nebyla jednak ani příliš nápaditá, ani zajímavá, a ani zábavná, ale především kvůli tomu, že zcela popřela smysluplnost veškerého dosavadního dějového vývoje a chování postav. Přitom do onoho odhalení, co se vlastně tedy skrývá ve sklepě, se jednalo o bez přehánění opravdu velmi povedený filmový zážitek, a to hlavně díky perfektní působivé atmosféře a až nevídaně fungujícímu napětí, navíc mě ale bavila i celá ta zápletka, kdy jsem si po celu dobu vážně užíval onu navozenou hru kočky s myší, kdy navíc divák ani moc netuší, kdo ovšem vlastně je ta kočka a kdo myš, a opomenout nemohu ani další významné pozitivum, kterým mám na mysli ústřední trio postav, které jsou nepředvídatelné a výrazné, a to samozřejmě i díky jejich hereckým představitelům, tedy sympatickému Luke Benwardovi, svůdné KaDee Strickland a především opět velice zábavně maniakálně přehrávajícímu Cageovi, který mě v těchto výstředních rolích jednoduše kurevsky baví. Zkrátka, na to, že se jedná o poměrně laciný a neambiciózní béčkový thriller, tak výsledek je nadmíru vydařený a musím zopakovat, nebýt fakt nesmyslného závěrečného vyústění, jednalo by se o parádní filmovou záležitost. ()

woodsman

zas po dlhej dobe dobry film z Nicolasom a ta bohyna jeho zena ta bola neuveritelna KaDee Strickland vau a este raz vau pekne sceny mala ale bola to chora svina skoda fakt zaujimavy film az do konca nechapal som teda preco sa chceli ty manzelia navzajom zabit ()

Thomas_xxxxx

Vcelku podarený thriller, ktorého jedinými mínusmi sú slabšia prvá polhodina a v podstate šablonovitý a jednoduchý dej a v neposlednom rade je mínusom aj nízke hodnotenie.Všeho všudy celkom dobrá podívaná. ()

gazogazo odpad!

Na film se dívejte, pokud jste buď neviděli v posledních letech Cage v nějaký podobný věci - a že jich je, nebo pokud prostě zbožňujete jeho tragické pokusy o herectví. Snímek má pocitově tak 189 minut. Žánr neexistuje. Možná první hodinu myslíte, že to nakonec teda bude porno. Spoil, nebude. ()