Série(2) / Epizody(22)

Trailer

Vitasek123

Seriál, který má něco do sebe. Klasická teen-love show, u které se občas zasmějete a občas si řeknete: "co to sakra je??" Od poloviny se zdá, že se děj zbytečně protahuje . Od posledních dvou dílů sem čekal trošku víc, aspoň ještě nějaký to cameo. Písníčky jsou za mě velký plus, dodávaj větší šťávu některým scénám. V celku je to za mě průměr, u kterého sem zvědav, jak autoři zpracují druhou sérii. ()

Handle

1. SÉRIE (65 %): Tak trochu guilty pleasure a nostalgická vzpomínka na Glee (až mě ta podobnost fakt překvapila). Seroš se nese v duchu Glee nejen co se muzikálového žánru týče, ale i způsobem natáčení, humorem, hudbou, stylem vyprávění či psychologií postav. Mimochodem dost povedený casting a taková Olivia Rodrigo má minimálně jako zpěvačka obří potenciál i do budoucna. Písničky jsou obecně spíše jen lehce nadprůměrné, ale pár vyložených highlightů to má taky (např. Wondering). Co se týče děje, tak ačkoli je tam všude americká středoškolská naivita, bavilo mě to od začátku do konce. Problémy, které řeší postavy šly teda více méně mimo mě a občas to už dost rušilo (romantický vztah hlavních herců nebo neschopnost přijmout rozchod rodičů byla fakt zbytečná a né příliš uvěřitelná vata), ale jinak myslím, že to filmařsky není vůbec takový brak, jak by se mohlo na první dobrou zdát. Možná jen dnešní cílovka úplně nepochopí odkazy na High School Musical, nicméně celé mi to prišlo milé, s fajn nadhledem včetně feel good atmošky i zdravé míry sebeparodie. Kdyby nebylo tak uspěchané finále a ještě to více vygradovalo, dal bych i 4 hvězdy. Podtrženo sečteno, žádný klenot se sice nekoná, ale na druhou řadu se upřímně těším. ()