Infiltrace: Obchod se svědomím - nová fakta

(TV film)
Dokumentární / Krátkometrážní
Česko, 2019, 26 min

Příběh těžce postiženého chlapce z pardubické nemocnice pokračuje. Malému Adámkovi změnili život diváci Infiltrace. Aktérům nočního dramatu ho změnila policie... V červnu odvysílala Česká televize dokument z cyklu Infiltrace Obchod se svědomím, v němž byl dominantní příběh Adámka Vyčítala, který upadl do vigilního kómatu po operaci mandlí. Rodina Adámka se kvůli nekomunikaci nemocnice a všech odpovědných propadla až na dno, ale během půl roku po odvysílání dokumentu Vyčítalovým změnili život obyčejní lidé. Díky nim nyní rodina bydlí v pronajatém domku se zahradou a zařizuje si novou budoucnost. Policie v září vznesla obvinění proti třem fyzickým a jedné právnické osobě. V říjnu byla odvolána ředitelka pardubické nemocnice. A zdá se, že nezůstane jen u toho. Ve všech nemocnicích probíhají školení krizových situací, zřizují se funkce nemocničních ombudsmanů a do konce listopadu by měla ve všech zdravotnických zařízeních fungovat univerzální linka 2222 na resuscitační tým. (Česká televize)

Petra.Dusbab odpad!

Mám ráda sérii Infiltrace, nicméně tento díl byl pro mě šok. Nikoli ale tak medicínský, jako šok z toho, jak neobjektivní práci ČT má na svědomí. Objektivita v tomto díle neexistovala, takže prakticky nekoukatelné. Tohle je za mě dno. - jak první díl, tak toto pokračování, celkově mám tedy z Infiltrace smíšené pocity :/ ()

niska98

noo. dělám ve školce. až se mi nějaké dítě praští, taky si počkám pár minut, než začnu něco dělat a pak řeknu, že jsem vzhledem k náhlosti situace reagovala dost rychle. A neprojde mi to - samozřejmě, že ne, protože je to úplná hloupost. Pane bože. to snad ne..... ()

sator

Výsledkem tohoto dílu infiltrace z "jedné šílené noci" je že všech nemocnicích probíhají školení krizových situací, zřizují se nemocniční ombudsmani a do konce listopadu by měla ve všech nemocnicích fungovat univerzální linka 22 22 na resuscitační tým ()

• Výsledkem tohoto dílu infiltrace „z jedné šílené noci“ je, že ve všech nemocnicích probíhají školení krizových situací, zřizují se nemocniční ombudsmani a ve všech nemocnicích funguje univerzální linka 22 22 na resuscitační tým. (sator)