2. október 1968, vonku je sychravá noc sprevádzaná prietržou mračien, počas ktorej niekoľko ľudí uviazne na autobusovej stanici. Spoj do Mexico City má výrazné meškanie, no čo je horšie, už čoskoro budú všetci svedkami podivných udalostí, ktoré dokonale narušia vzťahy vo vnútri čakárne. (*CARNIFEX*)

frantababaf

Similars mají úžasnou atmosféru, kouzelné cheap triky a i ten základ není úplně neoriginální, jen by se mohl příběh v polovině ubírat trochu jiným, méně otřepaným směrem. Postavy také nejsou zrovna z nejreálnějších, občas jim chcete dát facku, aby konečně přestali řvát (pokud chce někdo ve vedlejším pokoji spát, nepouštějte si tento film bez sluchátek mimochodem). Když to vezmu kolem a kolem, jsem ale přeci jen nadšený z mnoha nápadů, co se vizuálu týče a podobným projektům fandím. 70% ()

*CARNIFEX*

Je 2. októbra 1968, vonku sychravá noc sprevádzaná prietržou mračien, počas ktorej niekoľko ľudí uviazne na jednej z autobusových staníc. Spoj do Mexico City má výrazné meškanie, no čo je horšie, už čoskoro budú všetci svedkami podivných udalostí, ktoré dokonale narušia vzťahy vo vnútri čakárne. Kurva ten "Isaac Ezban" má ale talent! Neskutočné, ako dokáže pracovať s postavami, no najmä samotným príbehom, ktorý v konečnom vizuálnom spracovaní síce nedisponuje nijak prevratnými hororo prvkami, no pohrať sa so psychikou diváka teda vie na výbornú! Rovnako ako v "El Incidente", aj tu je základ položený na "haluškovom" deji, kedy človek naozaj nevie čo si má myslieť, no hlavne (!), akým smerom sa bude snímok uberať. Za mňa klobúk dolu, za mňa veľmi solídne, silné tri - 65% ()

Ouwen

Nepamatuju si, že bych viděl tak "dobře" nalajnovaný chaos na obrazovce. Bohužel, je to vlastně to jediný co na tom můžu chválit. Velkej problém vidím v tom, že na mě ta děsivost a úzkost působila.. ploše? Otupeně? Možná je to i tím, že postavy neustále na sebe řvou. Doslova. Na prostou výměnu dialogů jsem si musel nechat zajít chuť. Nejsem si ani jistý, zda jsem pochopil o co tam konkrétně šlo. Působí to i dost neotevřeně a zamlženě. Retro vizuál dokáže asi zapůsobit, ale postrádám nějakou nepříjemnou atmosféru. Spíš mi bylo do smíchu trošku když se tam začal ten chaos rozjíždět a my museli sledovat TO co se tam děje. ()