Rise of the Footsoldier: Marbella

• USA Rise of the Footsoldier: The Heist
Akční / Životopisný / Krimi
Velká Británie, 2019, 85 min

sochoking

Už štvrtý v poradí Footsoldier, furt to isté, ale stále ma to udržuje v konštantnom napätí a ja sa nemôžem sťažovať, takže udeľujem i dnes štandardné štyri hviezdičky. P.S. Celkom ma zaujíma, či je Craig Fairbrass v súkromí tiež také 'jednoduché' hovädo... ()

Mikecat

Trilógia ma dostala, potešilo pokračovanie, bez charizmatického Ricci Harnetta to už nieje ono. Predošlým častiam dodával ducha a emóciu, táto 4tá časť je len pobehovanie steroidovej hory Fairbrassa po baroch a luxusných vilách a bezduché mlátenie. Je tu aj náznak príbehu a nejaké to napätie, zvrat, napr.Charlotte, ktorá svojou ženskosťou oživila drsné päste, dobre som sa pobavil na sfetovaných Tony a Craig, kvalita však upadá. Erotické scény žiadne, uvidíme iba nejaké holé prsia, šukačky sa odohrávajú za zavretými dverami. Zaujímavosťou je posledná scéna, po záverečných titulkoch, kde je náznak pokračovania, len prehovorte prosím Ricciho, aby šiel do toho a napísať lepší scenár. ()

DonBraso

Stejná podíváná jako trojka.Kromě pár jiných úhlů kamery je vše při starém.Ze čtyřky je cítit,že se nemělo moc co měnit a jen opět přilít na pažbu nějakýho sráče,kterého Pat opět v podání nekompromisního Fairbrasse naklepe na solar.Režisér hrál v jedničce a čtyřku si vzal levou zadní.Scénárista je taky z jedničky,ale moc cítit to tedy není,ale jako zrychlená epizoda s pár flashbacky na tento typ filmu bohatě stačí.Ta cestovatelská do Marbella s Tonym,který se pořád směje a Craigem se zafačovaným krkem mělo dobrý náboj.Škoda jen,že nebylo víc humornějších scének.Pátý díl?70% ()

mira007

Svižná devadesátková jízda britského podsvětí do španělské Marbelly - sluníčko, palmy, moře, pár hezkých holek, drogy, několik rozbitých ksichtů pod heslem proti hrubému násilí ještě hrubší násilí. Dějově možná jednoduché béčko, ale svěží provedení podpořené discomuzikou a sarkastickým humorem. Craig Fairbrass a jeho dva parťáci, kteří jeli přes Amsterdam mne pobavili víc než jsem čekal, tak nadsadím na čtyři hvězdy. ()

Johnny.ARN

A toto už bola len čistokrvná, akčná komédia. So sériou to malo spoločné už len názov, postavy a trochu náznak prepracovanejšieho scenára. Stále je to ale fajn. Vidieť to však ako samostatný film bez predchádzajúcich dielov, bol by som asi rozčarovaný. V sérií je to ale v pohode a dúfam, že sa ešte dočkáme veľkolepého finále a príbehy sa uzavrú. Reálne za dve, jednu pridám len kvôli sérií. 3 z 5 ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (vojacekr)