Epizody(10)

Když tým roztleskávaček, kterému až doteď kralovala Beth se svojí nejlepší kámoškou Addy, převezme nová ostrá trenérka, začnou se hroutit přátelství a rozpadat vztahy. (Netflix)

Trailer

claudel

Určitě nejsem cílová skupina, ale stejně se mi seriál líbil. Nejvíce na něm oceňuji zvláštní atmosféru dokreslenou výbornou hudební složkou. Věřím, že to tak vychází z knižní předlohy a nejspíš se to umně povedlo přenést do televize. Dusno a napětí je skvěle vybudováno na půdorysu tři hlavních ženských postav, jejich napětí, emoce, vzájemná přitažlivost a svým způsobem odpudivost vytváří správný thrillerový koktejl. A když thriller obohatí kriminální linka, je o zábavu postaráno. Jako milovníka detektivek mě samozřejmě štve nedokončenost, respektive první série končí tak, jak končívají seriály, u nichž se předpokládá série číslo dvě. Působí to na mě jako podvod na diváky a fanoušky, takhle přece nemůže být seriál ukončen, stačilo v případě nezájmu produkce dotočit aspoň tři, čtyři další díly, které by nabídly uspokojivé odpovědi na legitimní otázky, které si diváci museli jednoznačně položit. Snad se Netflix vzpamatuje... ()

Vera2613

Na môj vkus bol začiatok veľmi naťahovaný a poriadne sa rozbehlo až na konci, čo je škoda. Postavy mi neboli veľmi sympatické, no asi to bol úmysel. Každopádne tam najviac určite vyčnievala postava Beth, ktorá ma aj celkom bavila. Koniec zostal otvorený pre druhú sériu, keď nejaká bude. Dare me je skôr taká jednohubka. Za mňa celkom solídne 3* ()

riza-do

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejsem si úplně jistý, jestli se autorům ve mě podařilo vyvolat chtěné emoce a sympatie právě tím správným směrem. Protože mé sympatie si rozhodně získala živá, svérázná Beth, se kterou má člověk aspoň chvílemi pocit, že se v seriálu něco děje. Naproti tomu trenérka a Addy ve mě vyvolaly totální antipatii snad úplně v každé scéně. Seriálu by rozhodně prospěl kratší formát, pak by plytký příběh nebyl tak táhlý a prázdný. O čemž svědčí právě pátý díl, kdy se příběh dokázal odvyprávět dvakrát (pokaždé z jiného úhlu), měl náboj, dynamiku, tajemno, vše co ostatním dílům tolik chybí. ()

VeronicaLake

Tento seriál je tak trochu ako piatkový večer s kamarátkami. A jedno či máte 16 alebo 28. Proste ste sa celý týždeň nevideli a tešíte sa že v piatok niekam spolu vyrazíte. Nuž ale úprimne, keď máte 16 každý piatok je najlepšia párty na svete a ten ďalší už, aby tu bol. A keď teda už to ťahá k tej 30tke je milión iných vecí ktoré sú trochu viac v centre vašej pozornosti, než ten party piatok... aj keď vlastne ten odvaz raz za čas si radi užijete. Tak ako tak...toto nie je piatok, po ktorom túžite, bez ohľadu na to či máte 16 alebo 30. Pýtate sa prečo? No… noo… nooo vždy keď idete na záťah v ten piatok viete, že možno to nebude nič moc, nič nezabudnuteľné a možno sa dokonca až príliš opijete a potom pohádate na nejakej blbosti s dievčatami a ten Váš úžasný objav po prebudení bude vyzerať ako lúzer/ka ale je to vlastne jedno. Pretože vždy je šanca že piatok s kamarátkami bude niečo úžasné a nezabudnuteľne. A teda Vám v podstate nejde o to aký výsledok tá noc prinesie lebo proste sú to Vaše kamarátky a máte ich zo srdca rada aj keď ste niekedy na nože, je bez pochýb že aspoň raz za čas z tej Vašej piatkovej párty vznikne niečo nezabudnuteľné... no... nooo. noooo Z tejto nie. Z Dare Me nezaprší. Táto párty je celá zle. Miesto vodky s džúsom ste si si nejak nečakane do systému dostali halucinogén drogy alebo pančovaný alkohol z Likerky Haviřov a miesto klasického doťahovania a klebetenia a flirtovania pri bare si najprv chcete užiť divoké lesbicke dobruzstvo a potom podrezať všetky krky okolo a vykúpať sa v ich krvi. Doslova. Nedívajte sa na to. Fakt nedívajte sa na to. Proste ak máte chuť na masochistickú lesbickú rave party radšej si pichnite pero do stehna a prestavujte si pri tom tu prsatú moderátorku z Novy. Ale nedívajte sa na to. Hádzanie tenisovej loptičky o stenu je väčšia zábava. Alebo počúvanie susedov ako súložia. Fakt nedívajte sa na to. Stratíte nádej že seriály ešte možu byt zábavné, nielen prvoplánovo šokujúce a tupé. Bez deja, bez logiky bez čohokoľvek než oooh, chcem šokovať elementu. Nedívajte sa na to. ()

playboxguest

Tenhle seriál hodně připomíná nespočet jiných filmů a seriálů, kde se na pozadí střední školy (tady především v dívčím světě) odehrávají intriky (např. Riverdale, Skins, Euforia a desítky dalších), kvalitou se ale vyrovná spíše jen těm průměrnějším (které tu nevyjmenovávám). Není tu nic, co by už dřív nebylo kdekoli jinde, herečky nejsou špatné, Beth mi hrozně připomíná Effy ze Skins, trenérka zas Rachel McAdams, ale není to tak poutavé, aby stálo za to chtít druhou sérii. Fanouška teen dramat a thrillerů to ale zase na chvilku (necelých deset hodin) zabaví. Taky jsem to zvládla dokoukat, ikdyž bez větší motivace. ()