• Kivis
  ****

  Kdysi jsem na toto téma viděl zajímavý dokument, který mám od té doby v "ČSFD budíčku", ale už ho roky nedávali. Shodou okolností se téměř současně pustily dva německé štáby do filmového zpracování a další shodou okolností běžely oba filmy téměř současně na dvou českých televizních kanálech. Tento dvoudílný film jsem viděl jako první a moc mě bavil. Začnu od detailu - ostatně o detailech jsou i boty. Maskéři jsou profesí, kterou hodnotím málokdy, jestli vůbec někdy. Nicméně tady odvedli skvělou práci a stárnutí všech hlavních hrdinů bylo dokonalé. Pokud jde o pojetí děje, oceňuji, že jeden bratr nebyl vylíčený jako hodný a druhý jako ten špatný. Divák našel pochopení pro oba a oběma svým způsobem tak trochu fandil. Jak moc se film držel historických faktů, nemůžu posoudit, protože už je to opravdu dlouho, co jsem dokument o Adidasu a Pumě viděl, ale ono to není zas až tak důležité (, pokud nejste součástí rodiny Dasslerů). Protože ať už fabuloval více či méně, tak jako film fungoval na jedničku. Nemůžu říct, že bych tam za těch 180 minut našel nějakou delší slabší pasáž a nastavovanou kaši. Jinak mě hned zaujala Dasslerovic továrna, která jakoby z oka vypadla barrandovské hale ze seriálu Bohéma. A vzhledem k tomu, že se točilo hlavně u nás, tak to asi byla ona. Jediné, na co jsem za ty tři hodiny nepřišel, bylo, proč jsem už od útlého dětství měl averzi ke značce Adidas. S přibývajícími roky sice trochu opadla, ale boty jsem si od nich - na rozdíl od Pumy - nikdy nekoupil. Takže gratulace Rudimu. Možná to bylo ale mojí averzí vúči Německu a tím, že jsem Adidas vnímal jako vlajkovou loď německé výroby, dával přednost Nike nebo Reeboku, zatímco Pumy pro mě byla značka typu "jednou za čas dobrý", takže gratulace Adimu.(15.10.2018)

 • Nach
  ****

  Kupodivu velice kvalitně natočené drama o jedné rodině, které mám problém vidět nezaujatě, neb jsem byl jako člen štábu při natáčení v Čechách. Nicméně pokusím se. Die Dasslers se celé tři hodiny (kolik obě části mají) nehne na krok od hlavních aktérů (Rudy, Adi), tématiky sportovní obuvi a Pumy vs. Adidas. Doba míjí, kulisy se mění ale rivalita roste. První část je hlavně rodinné drama, které nenabízí takové zvraty jako další část (je hlavně o budování společné firmy a těžkých začátcích). Druhá půlka bude pro diváky záživnější, neboť právě v ní onu rivalitu Pumy a Adidas naleznou. A nutno podotknout, že z této rivality mi přijde jako Puma ta kladnější (alespoň v tomto snímku). U Adidas a vůbec Adiho a jeho ženy mi přišlo, že jsou zde vykreslení negativněji. Též mi připadalo, že rivalita mezi Rudym a Adim není způsobena jen tím, co film ukazuje, ale i něčím dalším v pozadí, co si scénáristé netroufli ukázat. Přesto se s tím porvali na výbornou a výsledek je skutečně kvalitní podívaná, která patří k tomu lepšímu (téměř pětihvězdičkovému) co současná televizní produkce může nabídnout. Velký palec nahoru a Adidas versus Puma dosahuje jen částečných kvalit tohoto snímku. 80%(30.6.2017)

 • Armin82
  *****

  Již několikrát jsem se během života přesvědčil, že TV produkce s neznámejma xichtama a hereckou bídou, která válí maximálně v trapných seriálech své země, dokáže docela pěkně překvapit. A to nemusím listovat ani moc daleko viz. Houdini. (ale samozřejmě,že Adrien Brody není žádnej seriálový looser). Bitva o tenisky není vyjímkou. Pro životopisné filmy mám slabost a když se ještě k tomu jedná o něco, co mne provází defakto celej život, tak o to víc mne to zajímá. Kvalitu herců jsem již zmínil. Chvílema je vidět, že jsou to opravdu jen amatéři, ale jinak to zvládli vcelku slušně. Každopádně tady jde hlavně o příběh. Ten je moc zajímavý a poutavý. Cesta na vrchol, všechna úskalí, válka, úspěch, úplatky, vydírání, přetahování se o sportovní hvězdy, vše parádně vykresleno. Nevim za co nějak extra ubírat na hodnocení. Za mě velmi slušných 90%(13.9.2018)

 • TornadoETA
  ****

  Kvalitně zpracovnané pozadí zrodu dvou největších sportovních obuvnických společností současnosti. Už jednou jsem si takhle říkal, když jsem se procházel v obchoďáku, že každá věc má svou historii a že by mě u některých zajímalo, jak to s jejich vznikem bylo nebo co se za tím danným výrobkem schovává. Teď třebas jistě vím, že až příště zavítám do sportu pro sálovky či botky na běhání, tak co si asi vyberu ... dává to nakupování trošku jiný rozměr ;)(11.10.2017)

 • Likan7
  ****

  Adidas versus Puma mě bavilo krapet víc, přesto je ale nemohu říct, že by mě Rivalové navždy nudili. První díl je vyloženě nuda. Předpokládám, že co do historických skutečností, je film přesný, první díl je ale jedna velká příprava pro filmově mnohem záživnější dvojku, ve kterém je už válka, američané a naplno se rozjede boj mezi těmito firmami. Pokud bych měl hodnotit filmy jednotlivě, jednička by dostala 2 a dvojka 4, ale celkový dojem tohoto tříhodinového kolosu druhý díl natolik napravuje, že se přikloním ke slabším 4.(3.6.2017)

 • - Většina filmu byla natáčena v Praze a blízkém okolí. Několik scén též bylo realizováno v Kutné hoře. (Nach)