Rivalové navždy - bitva o tenisky (TV film)

• Německo

Die Dasslers - Pioniere, Brüder und Rivalen

Rivals Forever - The Sneaker Battle

Životopisný / Drama / Historický

Německo, 2015, 2x90 min

Příběh bratrů Dasslerových je hodně zajímavý a Němci ho v tomto dvoudílném televizním filmu ztvárnili hodně věrně. Především po historické stránce. Horší už to bylo s prvním dílem, který se ze začátku docela dost táhnul a i když se snažil vytvořit dostatečně přesnou podobu obou bratrů, kde jeden není lepší, jak druhý, tak s příchodem Nácků naběhly solidní filmařské grády. Ty se následně projevily hlavně ve druhém díle, na který si stojí za to počkat. Nechybí v něm zvraty, napětí a parádní historická atmosféra. A také Vás překvapí pár českých herců s českým pozadím.(26.5.2017)

Kupodivu velice kvalitně natočené drama o jedné rodině, které mám problém vidět nezaujatě, neb jsem byl jako člen štábu při natáčení v Čechách. Nicméně pokusím se. Die Dasslers se celé tři hodiny (kolik obě části mají) nehne na krok od hlavních aktérů (Rudy, Adi), tématiky sportovní obuvi a Pumy vs. Adidas. Doba míjí, kulisy se mění ale rivalita roste. První část je hlavně rodinné drama, které nenabízí takové zvraty jako další část (je hlavně o budování společné firmy a těžkých začátcích). Druhá půlka bude pro diváky záživnější, neboť právě v ní onu rivalitu Pumy a Adidas naleznou. A nutno podotknout, že z této rivality mi přijde jako Puma ta kladnější (alespoň v tomto snímku). U Adidas a vůbec Adiho a jeho ženy mi přišlo, že jsou zde vykreslení negativněji. Též mi připadalo, že rivalita mezi Rudym a Adim není způsobena jen tím, co film ukazuje, ale i něčím dalším v pozadí, co si scénáristé netroufli ukázat. Přesto se s tím porvali na výbornou a výsledek je skutečně kvalitní podívaná, která patří k tomu lepšímu (téměř pětihvězdičkovému) co současná televizní produkce může nabídnout. Velký palec nahoru a Adidas versus Puma dosahuje jen částečných kvalit tohoto snímku. 80%(30.6.2017)

Nádherný film, jemuž sluší i naddimenzovaná délka. Zajímavý vhled do předválečného, válečného a poválečného byznysu a nesmírně zajímavý a uvěřitelně uchopený příběh vývoje rodinných vztahů. Bez romantiky, bez přikrašlování, bez zaujetí... Každé sekvenci jsem opravdu uvěřil.(3.9.2017)

První díl rozvláčnější, druhý díl šlape lépe. Obecně tedy kvalitní TV film o zajímavé rodině, fenoménu dvou sportovních značek, které už nejsou rodinnými firmami, leč do dvou dílů až zbytečně rozložený...ale asi v duchu Čím víc pruhů, tím víc Adidas :))(2.6.2017)

Adidas versus Puma mě bavilo krapet víc, přesto je ale nemohu říct, že by mě Rivalové navždy nudili. První díl je vyloženě nuda. Předpokládám, že co do historických skutečností, je film přesný, první díl je ale jedna velká příprava pro filmově mnohem záživnější dvojku, ve kterém je už válka, američané a naplno se rozjede boj mezi těmito firmami. Pokud bych měl hodnotit filmy jednotlivě, jednička by dostala 2 a dvojka 4, ale celkový dojem tohoto tříhodinového kolosu druhý díl natolik napravuje, že se přikloním ke slabším 4.(3.6.2017)