Rivalové navždy - bitva o tenisky (TV film)

• Německo

Die Dasslers - Pioniere, Brüder und Rivalen

Rivals Forever - The Sneaker Battle

Životopisný / Drama / Historický

Německo, 2015, 2x90 min

Musím říct, že na to, že se jedná o méně nákladovější tv film, tak docela špica !!! U mě tedy lepší mnohdy než některé trháky, co teď přišly do kin a super námět k tomu, krásná dobová atmosféra ... bavilo moc(8.6.2017)

Adidas versus Puma mě bavilo krapet víc, přesto je ale nemohu říct, že by mě Rivalové navždy nudili. První díl je vyloženě nuda. Předpokládám, že co do historických skutečností, je film přesný, první díl je ale jedna velká příprava pro filmově mnohem záživnější dvojku, ve kterém je už válka, američané a naplno se rozjede boj mezi těmito firmami. Pokud bych měl hodnotit filmy jednotlivě, jednička by dostala 2 a dvojka 4, ale celkový dojem tohoto tříhodinového kolosu druhý díl natolik napravuje, že se přikloním ke slabším 4.(3.6.2017)

První díl rozvláčnější, druhý díl šlape lépe. Obecně tedy kvalitní TV film o zajímavé rodině, fenoménu dvou sportovních značek, které už nejsou rodinnými firmami, leč do dvou dílů až zbytečně rozložený...ale asi v duchu Čím víc pruhů, tím víc Adidas :))(2.6.2017)

Příběh bratrů Dasslerových je hodně zajímavý a Němci ho v tomto dvoudílném televizním filmu ztvárnili hodně věrně. Především po historické stránce. Horší už to bylo s prvním dílem, který se ze začátku docela dost táhnul a i když se snažil vytvořit dostatečně přesnou podobu obou bratrů, kde jeden není lepší, jak druhý, tak s příchodem Nácků naběhly solidní filmařské grády. Ty se následně projevily hlavně ve druhém díle, na který si stojí za to počkat. Nechybí v něm zvraty, napětí a parádní historická atmosféra. A také Vás překvapí pár českých herců s českým pozadím.(26.5.2017)