Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Německo ve dvacátých letech minulého století. V malé vísce začnou dva bratři vyrábět sportovní boty, které dosáhnou mezinárodního ohlasu. Ale Adi a Rudi Dasslerovi, z nichž jeden je introvertní inovátor, řemeslník a sportovec a druhý vizionářský obchodní génius a impulsivní sukničkář, se začnou ve svých představách stále významněji rozcházet. S nástupem nacistického režimu přerostou jejich dlouhodobé rozdíly v hlubokou nedůvěru, která nakonec vede k vytvoření dvou budoucích nadnárodních společností ADIDAS a PUMA. Jejich legendární rivalita je natolik neústupná, že je přenesena i na další generaci a provází Adiho a Rudiho až do konce jejich životů. (HBO Europe)

(více)

Recenze (33)

Nach 

všechny recenze uživatele

Kupodivu velice kvalitně natočené drama o jedné rodině, které mám problém vidět nezaujatě, neb jsem byl jako člen štábu při natáčení v Čechách. Nicméně pokusím se. Die Dasslers se celé tři hodiny (kolik obě části mají) nehne na krok od hlavních aktérů (Rudy, Adi), tématiky sportovní obuvi a Pumy vs. Adidas. Doba míjí, kulisy se mění ale rivalita roste. První část je hlavně rodinné drama, které nenabízí takové zvraty jako další část (je hlavně o budování společné firmy a těžkých začátcích). Druhá půlka bude pro diváky záživnější, neboť právě v ní onu rivalitu Pumy a Adidas naleznou. A nutno podotknout, že z této rivality mi přijde jako Puma ta kladnější (alespoň v tomto snímku). U Adidas a vůbec Adiho a jeho ženy mi přišlo, že jsou zde vykreslení negativněji. Též mi připadalo, že rivalita mezi Rudym a Adim není způsobena jen tím, co film ukazuje, ale i něčím dalším v pozadí, co si scénáristé netroufli ukázat. Přesto se s tím porvali na výbornou a výsledek je skutečně kvalitní podívaná, která patří k tomu lepšímu (téměř pětihvězdičkovému) co současná televizní produkce může nabídnout. Velký palec nahoru a Adidas versus Puma dosahuje jen částečných kvalit tohoto snímku. 80% ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Příběh bratrů Dasslerových je hodně zajímavý a Němci ho v tomto dvoudílném televizním filmu ztvárnili hodně věrně. Především po historické stránce. Horší už to bylo s prvním dílem, který se ze začátku docela dost táhnul a i když se snažil vytvořit dostatečně přesnou podobu obou bratrů, kde jeden není lepší, jak druhý, tak s příchodem Nácků naběhly solidní filmařské grády. Ty se následně projevily hlavně ve druhém díle, na který si stojí za to počkat. Nechybí v něm zvraty, napětí a parádní historická atmosféra. A také Vás překvapí pár českých herců s českým pozadím. ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Na necelé tři hodiny toho chtěli tvůrci obsáhnout strašně moc. To sice filmu přidává na informační hodnotě, ale na druhou stranu vyprávění působí příliš zkratkovitě. Zejména první díl je nezáživný a nepodařilo se tu naplno využít reálie II.SV či mnichovskou olympiádu. Druhá část, zabývající se rozdělením firmy a stupňující rivalitou, už byla mnohem zábavnější a vedle všudypřítomné řevnivosti a z ní pramenících podrazů, se divák dozví i něco o počínajícím sponzoringu samotných sportovců. Ale i tady je škoda, že některá témata nebyla víc rozpracovaná a vůbec by neškodilo, kdyby se Dasslerů v budoucnu chopilo třeba HBO nebo Netflix. Herecky solidní, ale pokud umíte německy, nebo si dáte práci s nalezením anglických titulků, uděláte dobře. Český dabing je opět příšerný. 65%. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Výborný film o bratskej nesmrteľnej rivalite, ktorá stvorila veľké značky. Dnes už vyrábané v Číne, či? Príbeh je zaujímavý a tiež je zaujímavé, že Adi Dassler bol asi posledný úspešný nositeľ mena Adolf. Iný pán totiž to meno už naveky zabil. Veľmi dobrý herecký výkon bol u vedľajšej postavy stvárnenej Hannah Herzsprung. Síce k jej tradične spuchnutým očiam sa pridala i spuchnutá tvár, ale to nevadí - na Germánku stále atraktívna. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Nečakal som v podstatne nič svetoborné, no dostal som celkom zaujímavý životopisný príbeh. Opäť som o niečo múdrejší. Tieto životopisné príbehy o vzniku slávnych značiek majú niečo do seba. Ešte existuje jeden o značke Niké, aj ten je dobrý. A opäť sa mi tu potvrdilo staré známe - úspech sa dostaví iba vtedy, ak na tej ceste vytrváme a sme dostatočne pobláznení do nápadu. S ami páčilo ako bratia ponúkali tenisky všade, či už nacistom alebo američanom.... Nadpriemer. 75/100 ()

Galerie (55)

Zajímavosti (2)

  • Většina filmu byla natáčena v Praze a blízkém okolí. Několik scén též bylo realizováno v Kutné hoře. (Nach)

Reklama

Reklama