Odjezd (festivalový název)

Andrew Steggall

Andrew Steggall

Brian Fawcett

Jools Scott

+3* zkusil jsem po čase nějaký gay film a myslím, že jsem si vybral dobře. Příběh o strastech dospívání a vztazích v rodině je vyprávěn poklidně, ale zase ne nudně a pro svou jemnou poetickou stránku je víc artovější. Potěšila také moc hezká kamera i velmi slušné herecké výkony. Film nepřináší nic nového, možná jiný úhel pohledu a na jedno shlédnutí to bylo příjemné. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](31.12.2016)

tazke, poeticke, podmanive. o stasti, nestasti, hladani, nachadzani, stracani. milujem tieto male filmy, ktore vam daju viac ako by ste cakali.(25.11.2016)

Odjezd by mohl být dalším nenáročným, letním "coming out story", ovšem rodinné zázemí obou hlavních hrdinů napovídá, že příběh se bude ubírat zcela opačným směrem. Osobité, artové drama, jemuž vévodí výkony Alexe Lawthera (who the hell is this boy?:) a Phénixe Brossarda v rolích Elliota a Clémenta. Některé scény jdou až na dřeň a jsou velmi silné. Klobouk dolů před chlapci, že takto docela náročné role zvládli bravurně. Nádherné lokace a příroda.(31.12.2016)

Nádherný film s ještě nádhernější impresionistickou kamerou a navíc tam zní Dvořákova Rusalka v podání Gabriely Beňačkové a České filharmonie. A hlavní roli hraje mladičký Alex Lawther, který skvěle zaujal už jako mladý Alan Turing v Kódu Enigmy. Nenápadná pecka, která o to více strhne.(29.10.2016)

Vzťahová dráma, o ktorej som si spočiatku myslel, že bude riešiť vzťah mladého anglického týpka s mladým francúzkym týpkom. Omyl. Ked' už sa zdá, že film začne škrípať na hluchých miestach, príde pár nečakaných situácií, ktoré vyústia do celkom šokujúceho finále. Nie tak šokujúceho, že by ste boli z toho v guliach ešte týždeň po projekcii, ale šokujúceho z pohľadu postáv samotných. Páčila sa mi atmosféra filmu, prostredia a výber muziky. Ako celok to pôsobí výborne na záverečné pofilmové pocity.(2.12.2017)

Skvělý film, ale občas v něm bylo dusno tak, že se málem nedalo ani dýchat. Kameraman Brian Fawcett je kouzelník.(31.1.2017)

Prvni polovina filmu je za plnych 5*, bohuzel ta druha je sotva za 2* :(. Tak lacine ztraceny potencial jsem uz dlouho nevidel..hodne to zamrzi, protoze prvni polovina je opravdu par excellance po strance scenare, hercu, i doprovodne hudby.(4.3.2019)

Dobrý námět, skvělý výběr herců, ale to zpracování....ach jo. Mělo to být natočeno jako romantická komedie, ti kluci pro to byli jako stvořeni. Takhle je z toho příliš velké drama s hysterickou matkou, nedotaženými záběry a nevyužitým potencionálem herců.(25.3.2016)

• Aljak

Vizuál juhofrancúzskeho vidieku bol veľmi príjemný, no zápletka o hľadaní sexuality ma nejako nenadchla. Tou najsvetlejšou stránkou celého Departure bol rozhodne herecký výkon Alexa Lawthera, niečo z neho veru bude! Príbeh bol v psychologickej rovine síce hlboký a poetický, ale po epickej stránke žiadny zázrak. Aspoň, že to nebol jeden z tých preafektovaných LGBT filmov, kde až príliš tlačia na pílu, to už by bola úplná katastrofa.(8.11.2016)

"Je to trochu klišovitý, ty básníku." U sledování tohoto příběhu mě v jedné scéně překvapilo, jak jeho tvůrci naznačují jakousi teorii, že je homosexualita dědičná, ale zazněla v něm i árie z Dvořákovy opery Rusalka, která již hrála ve filmu "Řidič slečny Daisy", z roku 1989 a Elliot mně byl povědomý ze snímku "Kód Enigmy", kde ztvárnil mladého Alana Turinga, takže opět homosexuála.(26.3.2016)

Jemný, melancholický příběh dvou chlapců s krásnou hudbou, kamerou a naprosto vynikajícím výkonem Alexe Lawthera v roli Elliota.(24.10.2016)

• Vikki

Módní výkřik a masturbující koloušci pro přilákání současné deviantní společnosti. A že tato je pravda dokazuje vysoké hodnocení, jak jde o úchálárnu (bohužel vždy s mladými chlapci) jde hodnocení do výšin. Je až neskutečně úchylné jak se množí homopedofilní filmy a společnost se jich nemůže nabažit. V komentářích si to pak náročně psychologicky zdůvodňuje-okecává s jednou rukou v rozkroku. Film sám o sobě není strhujícím dílem jak tu některé vlhké pedinky stříkají příšerné kydy v komentech, kdyby tam neměli chlapci obvyklé trapné erotické scény tak by se to tu hemžilo odpady, tedy ono se to jimi hemží i tak.(22.11.2017)

Druhý nejpozoruhodnější film, který jsem v tomto roce 2017 viděl. Nádherný příběh o přátelství, nepochopení i čistotě a touze po kráse a nevinnosti. Vynikající kamera i výkon hlavního hrdiny. Dokazují to i dosavadní komentáře k tomuto filmu. Jen jediný je negativní, ovšem až do krajnosti, jako by někdo nesnesl, že láska v přátelství je něco nelidského, na co se musí hledět s nedůvěrou. Jenže pravé přátelství mezi chlapci, ani mezi kýmkoliv nemůže vzniknout bez lásky, ti kdo to kritizují, nikdy opravdový vztah nepoznali a nevědí co to láska vlastně je. Už mne štve to dělení na lidi negay - gay. Jsou prostě lidé, kteří dělají dobré věci a lidé, kteří dělají špatné věci, lidé, kteří ve všem vidí spíše špatnost a lidé, kteří vidí spíše krásu a touží po ní. Mít někoho rád, je vždy dobré a ryzích přátelství dnes ubývá, lidé se od sebe vzdalují a uzavírají se v sobě i před ostatními. Elliot to chce změnit a já jsem přesvědčen, že se mu to podaří! Opravdu hodnotný film po všech stránkách a já mu dávám s potěšením plný počet bodů(14.12.2017)

Psychologické drama, kde homosexualita přivádí rodinu až na pokraj rozkladu. Matka se dlouho brání přirozené ztrátě svého homosexuálního manžela, syn homosexuál nese velmi těžce přirozenou ztrátu svého fyzicky přitažlivého heterosexuálního kamaráda, do kterého se zamiloval. Nakonec matka i syn pochopí, že tyto ztráty byly nevyhnutelné, opadá dřívější napětí, oba se více sblíží, najdou k sobě opět dávno ztracenou cestu...Skvělé herecké výkony. Fyzicky vzrušující Phénix Brossard. Juliet Stevenson výborná, ale o něco více se mi líbila jako mladá v TV-seriálu "The Mallens" z roku 1979.(24.10.2017)

Kdyby někdo natočil film o mé rodině, tak by z toho nakonec možná taky bylo podobný psycho. Ten autor by ale musel vynechávat. Jeho přístup by nebyl dokumentární, ale selektivní. Nezaznamenával by realitu, byl by cenzorem pozitivních dějů. Stejně jako scénárista tohoto a mnoha a mnoha dalších filmů, jejichž vyznění má být v lepším případě posmutnělý, v horším případě smutný, ne-li rovnou tragický. Jestli to měl ten kluk takhle blbý, tak proč by to nemohlo být takhle tklivý..? Nemohlo. Musely se mu dít i hezký věci. Že nebyly ve filmu..? To právě považuju já osobně za chybu.(18.12.2018)

příjemný film, v krásné přírodě. Kino bylo plné, občas se někdo zasmál. Nejlepší byly ty scény **** , kino se ani nehlo :D(2.4.2016)

Brilantně podané drama, které mi chvílemi připomínalo Summer of Sangaile. Hlavní herec byl naprosto autentický a zhostil se své role s grácií. Romantické komedie si točte o heterácích, tohle je queer.(26.10.2016)