Reklama

Reklama

Odjezd

(festivalový název)
Drama / Rodinný / Romantický
Velká Británie / Francie, 2015, 109 min

Obsahy(1)

Patnáctiletý Elliot a jeho matka Beatrice balí před chystaným prodejem veškerý obsah své odlehlé chaty na jihu Francie. Rozpad dysfunkčního manželství Elliotových rodičů číhá hned za rohem a chlapec se navíc potýká se svou nově objevenou sexualitou. Stahuje do sebe a pocit odcizení od úzkostné matky ho zahání ještě dál do vlastního světa. V místním baru smolí básně a útěchu hledá v toulkách po okolních lesích, kde jednoho dne narazí na nonšalantního francouzského mladíka Clémenta. Kluci se postupně spřátelí a Elliot je nucen vyrovnat se nejen se svou touhou, ale i se svou matkou. Režisér Steggall nabízí citlivý příběh sexuálního probuzení, rodinných konfrontací i osobních proměn. (Febiofest)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (17)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Odjezd by mohl být dalším nenáročným, letním "coming out story", ovšem rodinné zázemí obou hlavních hrdinů napovídá, že příběh se bude ubírat zcela opačným směrem. Osobité, artové drama, jemuž vévodí výkony Alexe Lawthera (who the hell is this boy?:) a Phénixe Brossarda v rolích Elliota a Clémenta. Některé scény jdou až na dřeň a jsou velmi silné. Klobouk dolů před chlapci, že takto docela náročné role zvládli bravurně. Nádherné lokace a příroda. ()

sochoking 

všechny recenze uživatele

Vzťahová dráma, o ktorej som si spočiatku myslel, že bude riešiť vzťah mladého anglického týpka s mladým francúzkym týpkom. Omyl. Ked' už sa zdá, že film začne škrípať na hluchých miestach, príde pár nečakaných situácií, ktoré vyústia do celkom šokujúceho finále. Nie tak šokujúceho, že by ste boli z toho v guliach ešte týždeň po projekcii, ale šokujúceho z pohľadu postáv samotných. Páčila sa mi atmosféra filmu, prostredia a výber muziky. Ako celok to pôsobí výborne na záverečné pofilmové pocity. ()

Reklama

easaque 

všechny recenze uživatele

+3* zkusil jsem po čase nějaký gay film a myslím, že jsem si vybral dobře. Příběh o strastech dospívání a vztazích v rodině je vyprávěn poklidně, ale zase ne nudně a pro svou jemnou poetickou stránku je víc artovější. Potěšila také moc hezká kamera i velmi slušné herecké výkony. Film nepřináší nic nového, možná jiný úhel pohledu a na jedno shlédnutí to bylo příjemné. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Odjezd se zabývá jak problematickým dospíváním, tak problematickým manželstvím a rodinnými vztahy, a myslím, že když by se soustředil pořádně jen na jednu z nich, byl by údernější. I když jsou dané problematiky dobře zahrané, přišlo mi, že spíše kloužou po povrchu, než aby se zcela ponořily pod něj. Chvílemi se film snažil být i poetický - za vše mluví podvodní scéna s Rusalkou - nicméně i tak jsem měl pocit, že se z toho dalo vytřískat mnohem více. Cítil jsem emoce - zejména v herectví Juliet Stevenson - ale jsou jiné, podobně laděné filmy, které mě zkrátka dostaly víc. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Vizuál juhofrancúzskeho vidieku bol veľmi príjemný, no zápletka o hľadaní sexuality ma nejako nenadchla. Tou najsvetlejšou stránkou celého Departure bol rozhodne herecký výkon Alexa Lawthera, niečo z neho veru bude! Príbeh bol v psychologickej rovine síce hlboký a poetický, ale po epickej stránke žiadny zázrak. Aspoň, že to nebol jeden z tých preafektovaných LGBT filmov, kde až príliš tlačia na pílu, to už by bola úplná katastrofa. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

  • Celosvětová premiéra proběhla 1. října 2015 na festivalu Dinard ve Francii. (Stoka)

Reklama

Reklama