Odjezd (festivalový název)

Andrew Steggall

Brian Fawcett

Jools Scott
  • Aljak

Vizuál juhofrancúzskeho vidieku bol veľmi príjemný, no zápletka o hľadaní sexuality ma nejako nenadchla. Tou najsvetlejšou stránkou celého Departure bol rozhodne herecký výkon Alexa Lawthera, niečo z neho veru bude! Príbeh bol v psychologickej rovine síce hlboký a poetický, ale po epickej stránke žiadny zázrak. Aspoň, že to nebol jeden z tých preafektovaných LGBT filmov, kde až príliš tlačia na pílu, to už by bola úplná katastrofa.(8.11.2016)

• Vikki

Módní výkřik a masturbující koloušci pro přilákání současné deviantní společnosti. A že tato je pravda dokazuje vysoké hodnocení, jak jde o úchálárnu (bohužel vždy s mladými chlapci) jde hodnocení do výšin. Je až neskutečně úchylné jak se množí homopedofilní filmy a společnost se jich nemůže nabažit. V komentářích si to pak náročně psychologicky zdůvodňuje-okecává s jednou rukou v rozkroku. Film sám o sobě není strhujícím dílem jak tu některé vlhké pedinky stříkají příšerné kydy v komentech, kdyby tam neměli chlapci obvyklé trapné erotické scény tak by se to tu hemžilo odpady, tedy ono se to jimi hemží i tak.(22.11.2017)

Odjezd by mohl být dalším nenáročným, letním "coming out story", ovšem rodinné zázemí obou hlavních hrdinů napovídá, že příběh se bude ubírat zcela opačným směrem. Osobité, artové drama, jemuž vévodí výkony Alexe Lawthera (who the hell is this boy?:) a Phénixe Brossarda v rolích Elliota a Clémenta. Některé scény jdou až na dřeň a jsou velmi silné. Klobouk dolů před chlapci, že takto docela náročné role zvládli bravurně. Nádherné lokace a příroda.(31.12.2016)

"Je to trochu klišovitý, ty básníku." U sledování tohoto příběhu mě v jedné scéně překvapilo, jak jeho tvůrci naznačují jakousi teorii, že je homosexualita dědičná, ale zazněla v něm i árie z Dvořákovy opery Rusalka, která již hrála ve filmu "Řidič slečny Daisy", z roku 1989 a Elliot mně byl povědomý ze snímku "Kód Enigmy", kde ztvárnil mladého Alana Turinga, takže opět homosexuála.(26.3.2016)

Psychologické drama, kde homosexualita přivádí rodinu až na pokraj rozkladu. Matka se dlouho brání přirozené ztrátě svého homosexuálního manžela, syn homosexuál nese velmi těžce přirozenou ztrátu svého fyzicky přitažlivého heterosexuálního kamaráda, do kterého se zamiloval. Nakonec matka i syn pochopí, že tyto ztráty byly nevyhnutelné, opadá dřívější napětí, oba se více sblíží, najdou k sobě opět dávno ztracenou cestu...Skvělé herecké výkony. Fyzicky vzrušující Phénix Brossard. Juliet Stevenson výborná, ale o něco více se mi líbila jako mladá v TV-seriálu "The Mallens" z roku 1979.(24.10.2017)

• - Ve filmu zazní i árie z opery "Rusalka" od Antonína Dvořáka. (EKLEKTIK)

• - Celosvětová premiéra proběhla 1. října 2015 na festivalu Dinard ve Francii. (Stoka)