Reklama

Reklama

Odjezd

(festivalový název)
Trailer 1
Drama / Rodinný / Romantický
Velká Británie / Francie, 2015, 109 min

Obsahy(1)

Patnáctiletý Elliot a jeho matka Beatrice balí před chystaným prodejem veškerý obsah své odlehlé chaty na jihu Francie. Rozpad dysfunkčního manželství Elliotových rodičů číhá hned za rohem a chlapec se navíc potýká se svou nově objevenou sexualitou. Stahuje do sebe a pocit odcizení od úzkostné matky ho zahání ještě dál do vlastního světa. V místním baru smolí básně a útěchu hledá v toulkách po okolních lesích, kde jednoho dne narazí na nonšalantního francouzského mladíka Clémenta. Kluci se postupně spřátelí a Elliot je nucen vyrovnat se nejen se svou touhou, ale i se svou matkou. Režisér Steggall nabízí citlivý příběh sexuálního probuzení, rodinných konfrontací i osobních proměn. (Febiofest)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (17)

pipapa 

všechny recenze uživatele

Psychologické drama, kde homosexualita přivádí rodinu až na pokraj rozkladu. Matka se dlouho brání přirozené ztrátě svého homosexuálního manžela, syn homosexuál nese velmi těžce přirozenou ztrátu svého fyzicky přitažlivého heterosexuálního kamaráda, do kterého se zamiloval. Nakonec matka i syn pochopí, že tyto ztráty byly nevyhnutelné, opadá dřívější napětí, oba se více sblíží, najdou k sobě opět dávno ztracenou cestu...Skvělé herecké výkony. Fyzicky vzrušující Phénix Brossard. Juliet Stevenson výborná, ale o něco více se mi líbila jako mladá v TV-seriálu "The Mallens" z roku 1979. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Odjezd by mohl být dalším nenáročným, letním "coming out story", ovšem rodinné zázemí obou hlavních hrdinů napovídá, že příběh se bude ubírat zcela opačným směrem. Osobité, artové drama, jemuž vévodí výkony Alexe Lawthera (who the hell is this boy?:) a Phénixe Brossarda v rolích Elliota a Clémenta. Některé scény jdou až na dřeň a jsou velmi silné. Klobouk dolů před chlapci, že takto docela náročné role zvládli bravurně. Nádherné lokace a příroda. ()

Reklama

easaque 

všechny recenze uživatele

+3* zkusil jsem po čase nějaký gay film a myslím, že jsem si vybral dobře. Příběh o strastech dospívání a vztazích v rodině je vyprávěn poklidně, ale zase ne nudně a pro svou jemnou poetickou stránku je víc artovější. Potěšila také moc hezká kamera i velmi slušné herecké výkony. Film nepřináší nic nového, možná jiný úhel pohledu a na jedno shlédnutí to bylo příjemné. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Odjezd se zabývá jak problematickým dospíváním, tak problematickým manželstvím a rodinnými vztahy, a myslím, že když by se soustředil pořádně jen na jednu z nich, byl by údernější. I když jsou dané problematiky dobře zahrané, přišlo mi, že spíše kloužou po povrchu, než aby se zcela ponořily pod něj. Chvílemi se film snažil být i poetický - za vše mluví podvodní scéna s Rusalkou - nicméně i tak jsem měl pocit, že se z toho dalo vytřískat mnohem více. Cítil jsem emoce - zejména v herectví Juliet Stevenson - ale jsou jiné, podobně laděné filmy, které mě zkrátka dostaly víc. ()

klukluka 

všechny recenze uživatele

Kdyby někdo natočil film o mé rodině, tak by z toho nakonec možná taky bylo podobný psycho. Ten autor by ale musel vynechávat. Jeho přístup by nebyl dokumentární, ale selektivní. Nezaznamenával by realitu, byl by cenzorem pozitivních dějů. Stejně jako scénárista tohoto a mnoha a mnoha dalších filmů, jejichž vyznění má být v lepším případě posmutnělý, v horším případě smutný, ne-li rovnou tragický. Jestli to měl ten kluk takhle blbý, tak proč by to nemohlo být takhle tklivý..? Nemohlo. Musely se mu dít i hezký věci. Že nebyly ve filmu..? To právě považuju já osobně za chybu. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

  • Celosvětová premiéra proběhla 1. října 2015 na festivalu Dinard ve Francii. (ČSFD)

Reklama

Reklama