Odjezd (festivalový název)

Andrew Steggall

Andrew Steggall

Brian Fawcett

Jools Scott

Kdyby někdo natočil film o mé rodině, tak by z toho nakonec možná taky bylo podobný psycho. Ten autor by ale musel vynechávat. Jeho přístup by nebyl dokumentární, ale selektivní. Nezaznamenával by realitu, byl by cenzorem pozitivních dějů. Stejně jako scénárista tohoto a mnoha a mnoha dalších filmů, jejichž vyznění má být v lepším případě posmutnělý, v horším případě smutný, ne-li rovnou tragický. Jestli to měl ten kluk takhle blbý, tak proč by to nemohlo být takhle tklivý..? Nemohlo. Musely se mu dít i hezký věci. Že nebyly ve filmu..? To právě považuju já osobně za chybu.(18.12.2018)

Psychologické drama, kde homosexualita přivádí rodinu až na pokraj rozkladu. Matka se dlouho brání přirozené ztrátě svého homosexuálního manžela, syn homosexuál nese velmi těžce přirozenou ztrátu svého fyzicky přitažlivého heterosexuálního kamaráda, do kterého se zamiloval. Nakonec matka i syn pochopí, že tyto ztráty byly nevyhnutelné, opadá dřívější napětí, oba se více sblíží, najdou k sobě opět dávno ztracenou cestu...Skvělé herecké výkony. Fyzicky vzrušující Phénix Brossard. Juliet Stevenson výborná, ale o něco více se mi líbila jako mladá v TV-seriálu "The Mallens" z roku 1979.(24.10.2017)

Vzťahová dráma, o ktorej som si spočiatku myslel, že bude riešiť vzťah mladého anglického týpka s mladým francúzkym týpkom. Omyl. Ked' už sa zdá, že film začne škrípať na hluchých miestach, príde pár nečakaných situácií, ktoré vyústia do celkom šokujúceho finále. Nie tak šokujúceho, že by ste boli z toho v guliach ešte týždeň po projekcii, ale šokujúceho z pohľadu postáv samotných. Páčila sa mi atmosféra filmu, prostredia a výber muziky. Ako celok to pôsobí výborne na záverečné pofilmové pocity.(2.12.2017)

+3* zkusil jsem po čase nějaký gay film a myslím, že jsem si vybral dobře. Příběh o strastech dospívání a vztazích v rodině je vyprávěn poklidně, ale zase ne nudně a pro svou jemnou poetickou stránku je víc artovější. Potěšila také moc hezká kamera i velmi slušné herecké výkony. Film nepřináší nic nového, možná jiný úhel pohledu a na jedno shlédnutí to bylo příjemné. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](31.12.2016)

Druhý nejpozoruhodnější film, který jsem v tomto roce 2017 viděl. Nádherný příběh o přátelství, nepochopení i čistotě a touze po kráse a nevinnosti. Vynikající kamera i výkon hlavního hrdiny. Dokazují to i dosavadní komentáře k tomuto filmu. Jen jediný je negativní, ovšem až do krajnosti, jako by někdo nesnesl, že láska v přátelství je něco nelidského, na co se musí hledět s nedůvěrou. Jenže pravé přátelství mezi chlapci, ani mezi kýmkoliv nemůže vzniknout bez lásky, ti kdo to kritizují, nikdy opravdový vztah nepoznali a nevědí co to láska vlastně je. Už mne štve to dělení na lidi negay - gay. Jsou prostě lidé, kteří dělají dobré věci a lidé, kteří dělají špatné věci, lidé, kteří ve všem vidí spíše špatnost a lidé, kteří vidí spíše krásu a touží po ní. Mít někoho rád, je vždy dobré a ryzích přátelství dnes ubývá, lidé se od sebe vzdalují a uzavírají se v sobě i před ostatními. Elliot to chce změnit a já jsem přesvědčen, že se mu to podaří! Opravdu hodnotný film po všech stránkách a já mu dávám s potěšením plný počet bodů(14.12.2017)

• - Ve filmu zazní i árie z opery "Rusalka" od Antonína Dvořáka. (EKLEKTIK)

• - Celosvětová premiéra proběhla 1. října 2015 na festivalu Dinard ve Francii. (Stoka)