Odjezd (festivalový název)

Andrew Steggall

Andrew Steggall

Brian Fawcett

Jools Scott

Vzťahová dráma, o ktorej som si spočiatku myslel, že bude riešiť vzťah mladého anglického týpka s mladým francúzkym týpkom. Omyl. Ked' už sa zdá, že film začne škrípať na hluchých miestach, príde pár nečakaných situácií, ktoré vyústia do celkom šokujúceho finále. Nie tak šokujúceho, že by ste boli z toho v guliach ešte týždeň po projekcii, ale šokujúceho z pohľadu postáv samotných. Páčila sa mi atmosféra filmu, prostredia a výber muziky. Ako celok to pôsobí výborne na záverečné pofilmové pocity.(2.12.2017)

• Aljak

Vizuál juhofrancúzskeho vidieku bol veľmi príjemný, no zápletka o hľadaní sexuality ma nejako nenadchla. Tou najsvetlejšou stránkou celého Departure bol rozhodne herecký výkon Alexa Lawthera, niečo z neho veru bude! Príbeh bol v psychologickej rovine síce hlboký a poetický, ale po epickej stránke žiadny zázrak. Aspoň, že to nebol jeden z tých preafektovaných LGBT filmov, kde až príliš tlačia na pílu, to už by bola úplná katastrofa.(8.11.2016)

Druhý nejpozoruhodnější film, který jsem v tomto roce 2017 viděl. Nádherný příběh o přátelství, nepochopení i čistotě a touze po kráse a nevinnosti. Vynikající kamera i výkon hlavního hrdiny. Dokazují to i dosavadní komentáře k tomuto filmu. Jen jediný je negativní, ovšem až do krajnosti, jako by někdo nesnesl, že láska v přátelství je něco nelidského, na co se musí hledět s nedůvěrou. Jenže pravé přátelství mezi chlapci, ani mezi kýmkoliv nemůže vzniknout bez lásky, ti kdo to kritizují, nikdy opravdový vztah nepoznali a nevědí co to láska vlastně je. Už mne štve to dělení na lidi negay - gay. Jsou prostě lidé, kteří dělají dobré věci a lidé, kteří dělají špatné věci, lidé, kteří ve všem vidí spíše špatnost a lidé, kteří vidí spíše krásu a touží po ní. Mít někoho rád, je vždy dobré a ryzích přátelství dnes ubývá, lidé se od sebe vzdalují a uzavírají se v sobě i před ostatními. Elliot to chce změnit a já jsem přesvědčen, že se mu to podaří! Opravdu hodnotný film po všech stránkách a já mu dávám s potěšením plný počet bodů(14.12.2017)

+3* zkusil jsem po čase nějaký gay film a myslím, že jsem si vybral dobře. Příběh o strastech dospívání a vztazích v rodině je vyprávěn poklidně, ale zase ne nudně a pro svou jemnou poetickou stránku je víc artovější. Potěšila také moc hezká kamera i velmi slušné herecké výkony. Film nepřináší nic nového, možná jiný úhel pohledu a na jedno shlédnutí to bylo příjemné. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](31.12.2016)

"Je to trochu klišovitý, ty básníku." U sledování tohoto příběhu mě v jedné scéně překvapilo, jak jeho tvůrci naznačují jakousi teorii, že je homosexualita dědičná, ale zazněla v něm i árie z Dvořákovy opery Rusalka, která již hrála ve filmu "Řidič slečny Daisy", z roku 1989 a Elliot mně byl povědomý ze snímku "Kód Enigmy", kde ztvárnil mladého Alana Turinga, takže opět homosexuála.(26.3.2016)

• - Ve filmu zazní i árie z opery "Rusalka" od Antonína Dvořáka. (EKLEKTIK)

• - Celosvětová premiéra proběhla 1. října 2015 na festivalu Dinard ve Francii. (Stoka)