Odjezd (festivalový název)

Andrew Steggall

Andrew Steggall

Brian Fawcett

Jools Scott

Druhý nejpozoruhodnější film, který jsem v tomto roce 2017 viděl. Nádherný příběh o přátelství, nepochopení i čistotě a touze po kráse a nevinnosti. Vynikající kamera i výkon hlavního hrdiny. Dokazují to i dosavadní komentáře k tomuto filmu. Jen jediný je negativní, ovšem až do krajnosti, jako by někdo nesnesl, že láska v přátelství je něco nelidského, na co se musí hledět s nedůvěrou. Jenže pravé přátelství mezi chlapci, ani mezi kýmkoliv nemůže vzniknout bez lásky, ti kdo to kritizují, nikdy opravdový vztah nepoznali a nevědí co to láska vlastně je. Už mne štve to dělení na lidi negay - gay. Jsou prostě lidé, kteří dělají dobré věci a lidé, kteří dělají špatné věci, lidé, kteří ve všem vidí spíše špatnost a lidé, kteří vidí spíše krásu a touží po ní. Mít někoho rád, je vždy dobré a ryzích přátelství dnes ubývá, lidé se od sebe vzdalují a uzavírají se v sobě i před ostatními. Elliot to chce změnit a já jsem přesvědčen, že se mu to podaří! Opravdu hodnotný film po všech stránkách a já mu dávám s potěšením plný počet bodů(14.12.2017)

Psychologické drama, kde homosexualita přivádí rodinu až na pokraj rozkladu. Matka se dlouho brání přirozené ztrátě svého homosexuálního manžela, syn homosexuál nese velmi těžce přirozenou ztrátu svého fyzicky přitažlivého heterosexuálního kamaráda, do kterého se zamiloval. Nakonec matka i syn pochopí, že tyto ztráty byly nevyhnutelné, opadá dřívější napětí, oba se více sblíží, najdou k sobě opět dávno ztracenou cestu...Skvělé herecké výkony. Fyzicky vzrušující Phénix Brossard. Juliet Stevenson výborná, ale o něco více se mi líbila jako mladá v TV-seriálu "The Mallens" z roku 1979.(24.10.2017)

"Je to trochu klišovitý, ty básníku." U sledování tohoto příběhu mě v jedné scéně překvapilo, jak jeho tvůrci naznačují jakousi teorii, že je homosexualita dědičná, ale zazněla v něm i árie z Dvořákovy opery Rusalka, která již hrála ve filmu "Řidič slečny Daisy", z roku 1989 a Elliot mně byl povědomý ze snímku "Kód Enigmy", kde ztvárnil mladého Alana Turinga, takže opět homosexuála.(26.3.2016)

• Vikki

Módní výkřik a masturbující koloušci pro přilákání současné deviantní společnosti. A že tato je pravda dokazuje vysoké hodnocení, jak jde o úchálárnu (bohužel vždy s mladými chlapci) jde hodnocení do výšin. Je až neskutečně úchylné jak se množí homopedofilní filmy a společnost se jich nemůže nabažit. V komentářích si to pak náročně psychologicky zdůvodňuje-okecává s jednou rukou v rozkroku. Film sám o sobě není strhujícím dílem jak tu některé vlhké pedinky stříkají příšerné kydy v komentech, kdyby tam neměli chlapci obvyklé trapné erotické scény tak by se to tu hemžilo odpady, tedy ono se to jimi hemží i tak.(22.11.2017)

Kdyby někdo natočil film o mé rodině, tak by z toho nakonec možná taky bylo podobný psycho. Ten autor by ale musel vynechávat. Jeho přístup by nebyl dokumentární, ale selektivní. Nezaznamenával by realitu, byl by cenzorem pozitivních dějů. Stejně jako scénárista tohoto a mnoha a mnoha dalších filmů, jejichž vyznění má být v lepším případě posmutnělý, v horším případě smutný, ne-li rovnou tragický. Jestli to měl ten kluk takhle blbý, tak proč by to nemohlo být takhle tklivý..? Nemohlo. Musely se mu dít i hezký věci. Že nebyly ve filmu..? To právě považuju já osobně za chybu.(18.12.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 1. října 2015 na festivalu Dinard ve Francii. (Stoka)

• - Ve filmu zazní i árie z opery "Rusalka" od Antonína Dvořáka. (EKLEKTIK)