Narodení pre nebo

(TV film)
všechny plakáty
Dokumentární / Drama / Životopisný / Krátkometrážní
Slovensko, 2019, 28 min

Dokument Narodení pre nebo chce divákom priblížiť Troch svätých košických mučeníkov ako ľudí svojej doby, ale aj samotné dôvody prečo sú považovaní za svätých. Dokument nie je len strohým historickým exkurzom do života týchto osobností, ale odhaľuje najmä kľúčové udalosti ich života a kultu – teda úcty k nim po smrti. Práve tieto momenty umocňujú hrané scény. (RTVS)

Hedka

Ďakujem, vážení tvorcovia! Páčilo sa mi spracovanie dokumentu o troch svätých košických mučeníkoch a obohatilo ma to. Je evidentné, že film je určený širokej verejnosti a myslím, že splnil svoje poslanie. Veľmi oceňujem odborné informácie ale ani hrané scény neboli zlé. Pôsobili na city a umocňovali celkový dojem. Som rada, že takýto dokument vznikol práve v jubilejnom roku štyristého výročia mučeníckej smrti týchto vzácnych mladých mužov, ktorí sú pre nás aj po takom dlhom čase príkladom pevnej viery a vernosti Bohu a Cirkvi. Je chvályhodné, že súčasné moderné vedecké postupy mohli zrekonštruovať ich podoby - je to silný moment pozerať sa im do tváre... Svätí Štefan, Melichar a Marek, orodujte za nás! ()