Chamtivost farmaceutické firmy ho připravila o životní lásku. Jeho dcera je teď bez matky a on marně čeká na spravedlnost. Prozatím. (Netflix)

Trailer

EvilPhoEniX

Standardní akční drama 90´s střihu, které neurazí ani nenadchne.Jason Momoa se mstí farmaceutické společnosti, kteří zčásti můžou za smrt jeho ženy a pomáhat mu bude jeho 18 letá šikovná dcera. Oceňuji, že je to trochu něco jiného než vymlácení Ruské mafie v centru města, ale zároveň v žádné lince film nezazáří.Akce je spíš průměrná, Rko moc využité není a zajímavých chvatů se divák taky nedočká, trošku to zachraňuje chemie mezi Momoou a jeho dcerou, která je podána věrohodně.Mohlo to mít o půl hodiny méně, finále mohlo být nabušenější, dějově to mohlo přinést nějaký zvrat a akce mohla být nekompromisnější, ale Sweet Girl chtěla být a je jen akčním béčkem bez vyšších ambicí, což trochu zamrzí, ale na zabití pátečního odpoledne hádám dostačující.Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 3/5 Hudba 2/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Emoce 2/5. 6/10. ()

3DD!3

Solidní devadesátkový akčňák s docela nečekaným twistem. Začínal jsem klimbat a tohle mě docela probralo, takže palec nahoru. Téma farmaceutických čachrů je docela aktuální, Pfizer, AstraZeneca, Moderna, ti by mohly vyprávět, stejně jako někteří naši politici. Momoa naštvaného tátu dává bez problémů, Merced docela příjemně překvapila. Akce průměrná, ale krvavá. Nevím proč od Netflixu všichni čekají s každou další premiérou bombu, tyhle televizárny vždycky byly... budou oscilovat okolo průměru. ()

tron

„Vstávaj. Nevzdávaj to.“ Sweetgirl nie je žiadne veľdielo svetovej kinematografie, ale nečudoval by som sa, ak by si ho niekto pozrel dva razy a dal mu 4*. Pred pozretím som vedel, že film obsahuje šokujúci finálny twist, takže som bol nachystaný a asi to nebolo dobre, alebo možno aj svojím spôsobom bolo, ale odhalil som ho v podstate dalo by sa povedať „hneď“, akonáhle k nemu došlo. A následne som si užíval rôzne drobné chuťovečky a indície naznačujúce, že sa nemýlim. A napokon sa mi potvrdilo, že som sa fakt nemýlil. Osobne tento druh zvratov považujem za veľké klišé, ale skoro vždy na mňa paradoxne napriek tomu funguje... a inak tomu nebolo ani teraz. Najviac za to mohli silné výkony Jasona Momoau (ktorý to aj produkoval) a Isabela Merced a silný, citlivý príbeh o mŕtvej mame/manželke. Ten tomu dodal novú dimenziu a ak sa to niekoho nedotklo, asi nie je človek, ale prázdny netvor. Ťažko povedať, či sa twist dá až tak dobre odhadnúť, ale osobne si myslím, že asi aj áno, lebo ak niekto, koho herecký predstaviteľ na spoločnej fotke so svojimi bodyguardami vyzerá tak, že nie oni sú jeho bodyguardami, ale on ich, a napriek tomu vo filme skoro nikoho neprebije (resp. prebije, ale strašne ťažko), tak asi je to vcelku odhadnuteľné. Ale ako vravím – mne to nevadilo a užil som si to. Užil som si i ponurú jesenno-zimnú výpravu (trochu ako Utečenec) a viacero zaujímavých momentov (pokec so zabijakom nad tanierom večere, mimikom hrá ho „diabolský Mexičan“ z posledných Siedmich statočných).   ()

Malarkey

Jestli Netflix pojede stejným krokem, jak doposud, tak ze všech nařachanejch herců Hollywoodu současnosti udělá béčkaře nejtěžšího kalibru. I když možná lepší béčkaře než bečkaře. To by se na Jason Momou pak nekoukalo tak hezky. Přitom je to jedna z deviz filmu. Sweet Girl je ale i tak docela solidní hámotina, největší když se do akce dostane i ta holka. Tři hvězdy jsou hranice a začínám mít pocit, že na Netflixu je podobných akčňáků s blbou akcí čím dál tím víc. ()

Spiker01

Bohužel další veskrze průměrná netflixovina, sice s dvěma celkem zajímavými zvraty, ale jinak je vidět, jak je námět postaven přesně tak, aby varioval všemožné thrillery z devadesátek a ničím extra nevyčníval. Snad jen hlavní dvojkou, která je fajn a vlastně jsem si kvůli nim film pouštěl. Komu vadí Jason Momoa, ruce pryč. ()

• Když se ke konci filmu převrátí sanitka s Rachel (Isabela Merced), lehce narazí do auta, kterému svítí světla. V dalším záběru jsou světla zhasnutá. (Okurka89)
  • Film se natáčel v Pittsburghu v Pensylvánii (USA). (SONY_)