Reklama

Reklama

Chamtivost farmaceutické firmy ho připravila o životní lásku. Jeho dcera je teď bez matky a on marně čeká na spravedlnost. Prozatím. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (131)

tron 

všechny recenze uživatele

„Vstávaj. Nevzdávaj to.“ Sweetgirl nie je žiadne veľdielo svetovej kinematografie, ale nečudoval by som sa, ak by si ho niekto pozrel dva razy a dal mu 4*. Pred pozretím som vedel, že film obsahuje šokujúci finálny twist, takže som bol nachystaný a asi to nebolo dobre, alebo možno aj svojím spôsobom bolo, ale odhalil som ho v podstate dalo by sa povedať „hneď“, akonáhle k nemu došlo. A následne som si užíval rôzne drobné chuťovečky a indície naznačujúce, že sa nemýlim. A napokon sa mi potvrdilo, že som sa fakt nemýlil. Osobne tento druh zvratov považujem za veľké klišé, ale skoro vždy na mňa paradoxne napriek tomu funguje... a inak tomu nebolo ani teraz. Najviac za to mohli silné výkony Jasona Momoau (ktorý to aj produkoval) a Isabela Merced a silný, citlivý príbeh o mŕtvej mame/manželke. Ten tomu dodal novú dimenziu a ak sa to niekoho nedotklo, asi nie je človek, ale prázdny netvor. Ťažko povedať, či sa twist dá až tak dobre odhadnúť, ale osobne si myslím, že asi aj áno, lebo ak niekto, koho herecký predstaviteľ na spoločnej fotke so svojimi bodyguardami vyzerá tak, že nie oni sú jeho bodyguardami, ale on ich, a napriek tomu vo filme skoro nikoho neprebije (resp. prebije, ale strašne ťažko), tak asi je to vcelku odhadnuteľné. Ale ako vravím – mne to nevadilo a užil som si to. Užil som si i ponurú jesenno-zimnú výpravu (trochu ako Utečenec) a viacero zaujímavých momentov (pokec so zabijakom nad tanierom večere, mimikom hrá ho „diabolský Mexičan“ z posledných Siedmich statočných). ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Standardní akční drama 90´s střihu, které neurazí ani nenadchne.Jason Momoa se mstí farmaceutické společnosti, kteří zčásti můžou za smrt jeho ženy a pomáhat mu bude jeho 18 letá šikovná dcera. Oceňuji, že je to trochu něco jiného než vymlácení Ruské mafie v centru města, ale zároveň v žádné lince film nezazáří.Akce je spíš průměrná, Rko moc využité není a zajímavých chvatů se divák taky nedočká, trošku to zachraňuje chemie mezi Momoou a jeho dcerou, která je podána věrohodně.Mohlo to mít o půl hodiny méně, finále mohlo být nabušenější, dějově to mohlo přinést nějaký zvrat a akce mohla být nekompromisnější, ale Sweet Girl chtěla být a je jen akčním béčkem bez vyšších ambicí, což trochu zamrzí, ale na zabití pátečního odpoledne hádám dostačující.Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 3/5 Hudba 2/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Emoce 2/5. 6/10. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jestli Netflix pojede stejným krokem, jak doposud, tak ze všech nařachanejch herců Hollywoodu současnosti udělá béčkaře nejtěžšího kalibru. I když možná lepší béčkaře než bečkaře. To by se na Jason Momou pak nekoukalo tak hezky. Přitom je to jedna z deviz filmu. Sweet Girl je ale i tak docela solidní hámotina, největší když se do akce dostane i ta holka. Tři hvězdy jsou hranice a začínám mít pocit, že na Netflixu je podobných akčňáků s blbou akcí čím dál tím víc. ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

JaMovi tyhle role vcelku sednou, je to takovej vazoun a tahoun s nasazenou jednou grimasou, ale zase pěstní souboje by mu šly, jenže to by jich muselo být vícero a být trochu víc propracovanější. Merced zvládla svoji úlohu poměrně slušně. S odřenýma ušima, suchýma očima, ucpaným nosem, zablokovaným krkem a ztvrdlou kůží na loktech se tomu dá dát 50 - 55% ()

verbal odpad!

všechny recenze uživatele

Na to, že devadesát procent vlastní produkce Netflusu tvoří místo oduševnělých chytrých filmů slaboduché přitroublé pičoviny, jsem si sice už jakž takž zvykl, nicméně i tak mě ty pícniny pro hovada pokaždé urazí a přinutí mě hloubat, je-li ta parodie na scénáristu blízkým příbuzným některého z vrcholových nenažerů, nebo jen solidně kouří čuráky. Povedlo se to i tomuto sqostu, filmově teoretickou vědou jednoznačně odborně definovaném jako „bezradná patetická plagiátorská lobotomie“, jehož ten tolik nečekaný, vymakaný a fickaný zvrat pro milovníky okusování nehtů u strhujících filmů se nakonec ukázal jako od cca třicáté minuty očekávaný, zcela idiotský a inteligenci urážející zvratek pro milovníky okusování pryžových hadic u seriálů Prímy Hnooj. Momouš sice není žádný adept na Hamleta, ovšem poměrně charizmatický sympaťák, tudíž se dost divím, do jaké hnědé díry směřuje po Onanovi, Drogovém khalu a Aquagejovi svou kariéru. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (6)

  • Film se natáčel v Pittsburghu v Pensylvánii (USA) od listopadu 2019 do února 2020 (SONY_)
  • V závěru filmu Rachel (Isabela Merced) jede, pro USA klasicky, žlutým taxíkem i přesto, že Pittsburgh nemá vozy taxislužby právě ve žluté barvě. (gavosh)

Reklama

Reklama