Reklama

Reklama

Válečná zóna

  • Velká Británie The War Zone
všechny plakáty

Obsahy(1)

Patnáctiletý Tom (Freddie Cunliffe) se nedávno se svými rodiči a o tři roky starší sestrou Jessie (Lara Belmont) odstěhoval z Londýna do Devonu. Otec (Ray Winstone) si zkouší najít nové zaměstnání a matka (Tilda Swinton) je v pozdním stádiu těhotenství. Na cestě do porodnice ztrácí otec kontrolu nad automobilem, který havaruje a převrátí se; až na malé oděrky z této nehody naštěstí vyjdou všichni nezraněni a nový člen rodiny spatří světlo světa právě na místě nehody. Jednoho večera se Tom na cestě z nákupu náhodou stane svědkem podivného chování otce k Jessie. Když se jí však na to Tom ptá, ona všechna obvinění vehementně odmítá...

Režijní debut Tima Rotha. Podle románu Alexandera Stuarta. Film byl oceněn mnoha cenami - mezi jinými Evropskou filmovou cenou za nejlepší film v roce 1999. (Pohrobek)

(více)

Recenze (40)

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Tak toto bylo hodně silné kafe. Tim Roth ukázal, že kromě svých hereckých schopností oplývá i režisérským umem. A to takovým, že jsem až hleděla. Příběh se odehrává někde u pobřeží Anglie, takže deštivé a větrné počasí se zamračenou oblohou je přítomno po celou dobu. I díky tomu je pro diváky připravena poctivá porce depresivní atmosféry, která na mně padla již v úvodu filmu a vytrvala až do hořkého konce. Drsný a syrový portrét jedné dysfunkční rodinky. Synek se celou dobu tváří jako masový vrah, přemýšlím, jestli jsem za celý film v jeho obličeji zahlédla jakékoliv známky nějakého výrazu, či emocí. Dcerka celý snímek probrečí a má také proč. Tatínek je zvrhlý úchyl, který je ovšem natolik "ohleduplný", že se na své dceři ukájí tak, aby nezapříčinil početí. Tilda Swinton je originální a zvláštní herečka a role zde jí byla jako šitá na míru. Vidět její mlékem naditá obrovská prsa a kypré tělo po porodu mi přišlo jaksi podivně ošklivě-fascinující. I když to asi není ten nejlepší výraz, jak mé dojmy zformulovat:) Colin Farrell, který je tu ještě mladé ucho, vypadal, že je jediná normální postava v této ukázce rodinných zvráceností. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

No dobře. Slíbil jsem, že nebudu vulgární a v žádném případě nebudu spoilerovat! Tak budiž. Co to kurva bylo? Sympatický táta prcá dcerušku do dvojky, protože má maminka po porodu hemoroidy. A co jako?? Postavit stominutový film na jedné incestní explicitní scéně? V době internetového porna? Ale no tak, Time! Naštěstí takové vražedné tempo by snad nedal ani Zimir, takže stačí každou půlhodinku zkontrolovat skóre a člověk má tak čas, naplno se věnovat svým zálibám, například žehlení. Ano, atmosféru to má dusnou! Bodejť by ne. První třetinu bez dechu sledujete otce, jak vaří snídani. Druhou třetinu synáček strhujícím způsobem čumí na moře a dceruška do zdi. Ve třetí třetině domácí konečně zaskórují a začnou se dít věci!!! Dceruška čumí do zdi a synáček na moře! Ani nedýcháte a přemýšlíte, nejste li mrtvý, je li tohle peklo a jestli by neměli dát Nobelovku vynálezci tlačítka FFW. Jedinou doménou filmu je obsazení! Dokonalé obludárium v čele s "čarokrásnou" Tildou Swinstvo, dceruškou, kterou rekrutovali z Centra pro výzkum Dawnova syndromu a uhrovitým synáčkem, jenž je nepochybně zlým dvojčetem Davida Navary, co ho vyhodili ze šachového kroužku, protože svým zjevem strašil protivníky. Jak zde velmi trefně napsal jeden můj homosexuální přítel: "Uff, silná káva!". A já dodávám: "Bohužel potřetí zalitá a dochucená číšníkovým chrchlem kvůli nízkému spropitnému, Čokoládový králi!" ()

Reklama

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Alexander Stuart .. Místy tvrdší než cementová zahrada. Proti tomu jde styl vyprávění, kterému neholduji. Plyne vláčně až líně a do toho v jakémsi kontrastu má vystupovat drsnost a zvrácenost obsahu. Pravděpodobně oblíbená kniha pro jinak výhradního herce Tim Roth, který zatím další režijní počin nepřidal. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Síla, neskutečná síla, která zabrnká na ty nejskrytější struny i toho nejotrlejšího diváka - a že to říkám zrovna já, také něco znamená. Válečné pole v pravém slova smyslu - ne válka armád, nýbrž válka v rodině, válka ve svědomí, válka otce proti životu jeho dcery. Incest jako ten nejstrašlivější skutek ve své zdrcující nemilosrdné síle. Čin, který nelze odpustit. Čin, který nelze odčinit. Čin, s nímž se nelze vyrovnat. Situace, z které není cesty, není návratu. Sympatie jsem si však nevytvořil k žádné straně. Toto není film o obětech a vinících, toto je krutá freska vytesaná do nejbolavějších možných míst. ()

JANARYBA 

všechny recenze uživatele

Jeden z těch filmů (a díky za to, že se toto nechutné téma otvírá) o starostlivých tatíncích, kterým by pomohlo snad jedině to, kdyby jim ho někdo (nejlépe postižený) ufikl a zároveň jim strčil něco většího do pr.....Ale to s tím miminkem, to už zůstává opravdu rozum stát.....a není to jen filmová fikce. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama