jesuisnobody

K môjmu prekvapeniu kvalitatívne na rovnakej úrovni ako originálny Klassefesten. Celá tá chladnosť okolo starnutia dokáže zas a znova obmekčiť a narozdiel od nadhodnotenej hlave v mede dokáže dojať aj bez západov slnka a husličiek. ()

TonyHawk94

Mám veľmi rád odľahčenú tvorbu Tila Schweigera, v ktorej dokáže vtipne a priamo odvyprávať na prvý pohľad jednoduchý príbeh, ktorý ale spracovaním ohúri. Toto ale vnímam ako streľbu mimo. Naneštastie, Til opäť nedokázal pokračovať v šľapajách skvelej jednotky (čo sa mu stalo už tretíkrát, kedy pokračovanie nedosiahlo kvalitu prvej časti... kým v prípade Kokowääh 2 ešte išlo o fajn pokračovanie, v tomto prípade tomu chýbalo viacej). Vo filme tu máme opäť (skvelú) trojicu (doplnenú o pôvabnú Lilli), ktorých aktuálnej kríze ale neveríte, resp. spôsob ich podania nebol taký, ako v jedničke (kde každá hláška neurotického Milana Peschela hrozila výbuchom smiechu :)). Čo je ešte horšie, skutočne vtipných scén je minimum (opäť - oproti jedničke, kde som si viackrát uvedomil, ako sa nahlas smejem), a dramatická vložka má výrazne navrh. V sumári to bola síce pohodová komédia (s menším množstvom skutočne vtipných scén), kde tie feel-good pocity budú (a príde aj na morálny odkaz, že teda život nie je až tak naprd), ale jedenkrát Vám to asi bude stačiť. 50% (a ešte váham, či 2* alebo 3* ... v tomto prípade dám 2*), a aby som nezabudol, Martin Todsharow opäť vynikajúci! (ten nesklame nikdy :o) ()

SpeedyCZ

Pokračování výborného Třídního srazu 1.0. Dvojka já povinné pokračování, kde dojde k u uzavření Tommyho příběhu. Je škoda, že se ubralo na kadenci vtipů, a přidalo se trochu drama. Ze smíchu sbírat čelist po zemi asi nebudete. Ale trojka Schweiger/Finzi a hlavne Peschel si to stále dává, a dcera Lilli jim zdatně sekunduje. Je to fajn film, a kdyby byla trojka, rád se na ni zase mrknu. ()