The Last Right

Osudná výmena počas letu z New Yorku do Írska bude mať pre Daniela Murphyho (Michiel Huisman) komplikované následky. (DoubleFucker)

sochoking

Pohodová road movie oddychovka s pár vtipnými hláškami a momentami, v ktorej mi vadila akurát Niamh Algar. Ona mi totižto furt pripomínala Jennifer Aniston s írskym akcentom a s debilným outfitom. Tie jej svetre a roláky boli totálna antikoncepcia! ()

silentname

"The Last Right" ma vo svojom žánri celkom príjemne prekvapilo. Komediálna časť filmu ma úprimne pobavila a dramatické momentky boli skutočne funkčné. Myslím si, že to má celkom kreatívny príbeh s dobrým posolstvom a počas celého hracieho času som sa pri tom nenudil. A môže za to najmä skutočnosť, že to má sympatické postavy a počas celého filmu som chcel vidieť ako sa dostanú na koniec svojej cesty. Je pravda, že to má nejaké svoje klišé, no nejako mi v tomto filme výrazne nevadili. Ale na druhú stranu to nepotiahli do úrovne, kde by sme išli úplne podľa šablón. Film má srdce a má vtipné situácie. Tento štýl situačného humoru mi osobne veľmi sedí a dokáže ma v správnych momentkách pobaviť. Nemôžem povedať, že by to bolo vysoko originálne, ale je to funkčné a nepôsobí to, že by sa tvorcovia snažili nás rozosmiať nasilu. Hudba je príjemná, atmosféra filmu dobrá a nenájdem asi jedinú postavu, ktorá by mi nebola vo filme sympatická. S týmto Volvom by som pokojne išiel niekedy aj znovu. Aj s tou truhlou na vrchu. Nechcem veľa prezrádzať, no v mojich očiach film stojí za pozornosť. Hodnotenie: B+ ()

honajz

Nemám rád, ba vyloženě nesnáším těžce předvídatelné filmy. A tady je od toho letadla jasno, jen jsem netušil, že do toho narvou kromě tří smrtí hned na začátku ještě autistického bráchu. A že by sličná Irka nebyla, říkal jsem si? A ejhle, hnedle jela na kole na poštu. A skončilo to, jak se dalo předvídat od asi 15. minuty. SPOILER: Zůstane. KONEC SPOILERU Bo Irsko je fajne a lidi se mají mnět rádi. Kurňa, nešlo to natočit méně přímočaře a alespoň s nějakými nepředvídatelnými situacemi a postavami? Hvězdičku dávám za irské reálie. ()