The Last Right

Aoife Crehan

Aoife Crehan

Shane F. Kelly

Pippa Cross, Paul Donovan

"The Last Right" ma vo svojom žánri celkom príjemne prekvapilo. Komediálna časť filmu ma úprimne pobavila a dramatické momentky boli skutočne funkčné. Myslím si, že to má celkom kreatívny príbeh s dobrým posolstvom a počas celého hracieho času som sa pri tom nenudil. A môže za to najmä skutočnosť, že to má sympatické postavy a počas celého filmu som chcel vidieť ako sa dostanú na koniec svojej cesty. Je pravda, že to má nejaké svoje klišé, no nejako mi v tomto filme výrazne nevadili. Ale na druhú stranu to nepotiahli do úrovne, kde by sme išli úplne podľa šablón. Film má srdce a má vtipné situácie. Tento štýl situačného humoru mi osobne veľmi sedí a dokáže ma v správnych momentkách pobaviť. Nemôžem povedať, že by to bolo vysoko originálne, ale je to funkčné a nepôsobí to, že by sa tvorcovia snažili nás rozosmiať nasilu. Hudba je príjemná, atmosféra filmu dobrá a nenájdem asi jedinú postavu, ktorá by mi nebola vo filme sympatická. S týmto Volvom by som pokojne išiel niekedy aj znovu. Aj s tou truhlou na vrchu. Nechcem veľa prezrádzať, no v mojich očiach film stojí za pozornosť. Hodnotenie: B+(3.4.2020)

Pohodová road movie oddychovka s pár vtipnými hláškami a momentami, v ktorej mi vadila akurát Niamh Algar. Ona mi totižto furt pripomínala Jennifer Aniston s írskym akcentom a s debilným outfitom. Tie jej svetre a roláky boli totálna antikoncepcia!(4.4.2020)