Podivín (Nicolas Cage) žijící v divočině státu Oregon se vydává do Portlandu hledat nejen své ukradené „lanýžové“ prasátko, ale i svou minulost. (cerdax2)

Goldbeater

Zvěsti o pomalém anti-revenge filmu byly pravdivé, žádného zběsilého thrilleru se zde diváci rozhodně nedočkají. Pig je zádumčivé, takřka stoické drama o ztrátách a odloučení, jemuž vévodí tichý, avšak soustředěný herecký výkon Nicolase Cage. Velmi vytříbená kulinářská podívaná pro ty, kteří jsou otevřeni nevšedním chutím. ()

sochoking

Milujem filmy  o pustovníkoch, ktoré  postupne odkrývajú osobnú históriu hlavného hrdinu. Navyše Cage snád' prvý krát nepoužil svoj známy "utrápený ksicht" ! ()

AppleCore

John Wick světa gastronomie. Akorát kuchaři si ze svých platů nemůžou dovolit žádný větší akce. Nic Cage si prostě jde smutně za odpuštěním, sebe-smířením, za vykoupením. Nečekejte body count, při kterym vám mrtvoly lezou televizí, nalaďte se na art-house a buďte v pohodě. Cage po dlouhý době zase dokazuje, že je herec, má to pěknou kameru, fajn soundtrack a překvapivě decentní pomalu plynoucí příběh. ()

silentname

"Pig" vnímam ako skutočné filmové prekvapenie, na aké som nebol pripravený. Z anotácie som čakal film kde bude dráma mixnutá s thrillerom a budeme mať trošku klasický koncept, ktorý poznáme. Miesto toho nám však film servíruje skutočne filmovú lahôdku, akú som po dnešnej večeri skutočne potreboval. (A tým nechcem povedať, že jedlo bolo hrozné, ale služby boli absolútna katastrofa). Nicolas Cage postavu Robina poňal skutočne skvele a nemal som problém mu uveriť žiadnu momentku. Jediné čo som si hovoril, či by sa ten malý chlapec, ktorý žil v jeho bývalom dome voči nemu správal tak otvorene, alebo či by neprišli jeho rodičia alebo niečo by sa nestalo. Pretože myslím si, že ak niekedy platí pravidlo, nerozprávaj sa s cudzími ľuďmi, tak to by to vystihovalo. Inak si ale myslím, že pomaly zájdeme skutočne ďalej. Niektoré scénky ma úprimne prekvapili. Ako v reštaurácii, kde sa stretol Robin so svojim bývalým zamestnancom, alebo finále, ktoré dopadne úplne inak, než by som si myslel a úprimne ma dostalo k slzám. A keď to film dokáže, tak ho musím oceniť. Myslím si, že úvodná prvá tretina je možno najslabšia, no už tam je skvele sledovať ako sa bude vyvíjať priateľstvo medzi Cagom a Wolffom. Film ma fakt bavil a hoci som sa dočkal niečoho úplne iného, s výsledkom som úprimne spokojný. Hodnotenie: A- ()

Arsenal83

Veľmi pomalé, tiché a čisto založené na dialógoch. Jedno ukradnuté prasa, ktoré má odhaliť dôvod trápenia postavy. Nicolas Cage tu opäť nedbá na nič a hrá človeka, ktorý sa od žiaľu rozhodne žiť ako somrák a nevadí mu aj v rámci civilizácie chodiť niekde do reštaurácie špinavý a zakrvavený. Človek, čo má všetko na háku, presne úloha, ktorá sa Nicolasovi hodí, ale v každom prípade muž, ktorého stvárnil, nemusel vo svojom žiali otravovať okolie, ak si teda nemyslí, že je na svete sám a len jeho problémy sú dôležité. Ale ak už šlo o to prasa, potom rozuzlenie filmu je viac než smiešne. Na začiatku Nicolas prišiel o manželku a má len prasa, no na konci nemá už ani to prasa, hoci ho mohol mať späť. Takže zmysel celého jeho konania je nulový. ()

Chrustyn

Další bizár s Nicolasem Cageem, který je tentokrát překvapivě koukatelný  i přes absurdní zápletku. Má to ale svou specifickou atmosféru, která je nevysvětlitelným způsobem vtahující. ()

HellFire

Nicolas Cage hraje v poslední době v samých sra..., ale jednou za čas si umí vybrat solidní námět. Nejprve to byla Mandy, teď zase Pig. Není to určitě film pro každého, protože se všeho všudy nic moc nestane. Cage hledá své ukradené prase. Jednoduché jako facka. Jeho postava a celkové tempo mi ale hodně sedlo. Film působil velmi sebevědomě, každý záběr byl promyšlený. Atmosférou mi trochu připomínal právě Mandy. Povídání na YouTube. ()

Morholt

Absurdní drama o hledání nejen uneseného prasete. Upřímně řečeno občas jsem měl problém pobrat, na co se vlastně dívám. Ale bavilo mě sledovat Cageův výkon, což je ve většině případů věc rovnající se zázraku, takže jsem dokázal překousnout i závěrečné nezodpovězené otázky. Každopádně se jedná o záležitost, která by spíš seděla festivalovým divákům. A mezi ty já nepatřím. 50% ()

ScarPoul

SPOILERY! Doznievanie filmu je jeho najsilnejšou časťou. Sarnoski veľmi presne vystihol to prázdno, ktoré obalí človeka keď o niečo/niekoho príde. Celé Cageovo putovanie má veľmi prapodivné nuansy. Príbeh pôsobí, ako keby sme sa postupne dostávali do nejakej ukrytej zločineckej organizácie. A hoci tento aspekt tam nie je nikdy úplne vysvetlený a mnoho vecí necháva film na divákovi nech si domyslí, má to v sebe niečo čo pôsobí uhrančivo. Režisér sa neustále hrá s predzvesťou, že sa niečo chystá, len aby za päť minút dvanásť znegoval úmysel a nechal postavy nech spravia niečo neočakávané a predsa v podstate logické. Tá mystifikácia toho o čo sa vlastne jedná je TEN aspekt, ktorý priamočiary a jednoduchý príbeh v mnohom zachraňuje. Duo Cage a Wolff kupodivu spolu funguje a dobre sa na nich pozerá. A hoci minimalizmus tu je, ten film je hlavne o hre s divákom a o atmosfére. A to sa mu darí. Teším sa na Sarnoskiho ďalšiu tvorbu. ()

slord

Čakal som ďalšiu Cageovskú magorinu, ale dostal som pekný film. Príbeh je vlastne úplne jednoduchý, avšak Cage ukázal, že ešte má na to, aby predviedol dobrý herecký výkon a ten vlastne tiahol celý film dopredu. Pomalší film, ktorý je ale efektne natočený a dokáže váš aj dojať. 8/10 ()

Kaluž odpad!

O málokterém čerstvém filmu se dá říct, že ho rád uvidím znova. Tenhle bych ale raději neviděl vůbec. ()

BoredSeal

Je to jako film o krvavé pomstě bývalého mafiána, ale z prostředí gastronomie. Velmi úmorné a pomalé WTF, jedna hvězdička za absurdní úmysl dovedený do konce. ()

M.i.k.e

jelikož sem si o Praseti dopředu nic nezjišťoval,čekal jsem další Cageovskou šílenost,kde se bude hlavní hrdina mstít za svoje prase.Nemohl jsem tedy být překvapenější,když sem zjistil,že jde o úplný opak - sympatický,pomalý,zvláštní a poměrně smutný kousek,kde se sice pátrá po praseti,ale gró filmu je někde jinde.Cage je zpočátku nemluvný a podivný vágus (fyzicky se v tom stavu udržuje celou dobu),kterému ovšem nelze upřít charisma a když se postupem času začne odkrývat jeho minulost stane se navíc lehce sympatickým a navíc zajímavým.Kanaďané jdou poslední dobou cestou podobných filmů,přičemž jejich úroveň je kolísavá.Prase rozhodně patří do té lepší poloviny,i když uznávám,že zdaleka nebude a není pro každého...70% ()

Martin741

Michael Sarnoski je pre mna uplmne neznamy reziser, a pan Klec po dlhom case vyplodil kvalitny film. Netreba cakat brutalne prestrelky, Klec skor premysla, odcudzili mu prasa, tak sa hrabe v ludskej pominutelnosti zivota. Po fakt dlhom case mal Klec na konte kvalitny film   : 69 % ()

nineweh

Napínavé drama z nelítostného a krvelačného prostředí... portlandských šéfkuchařů a jejich dodavatelů luxusních pochutin. Dialogy ve stylu "já o voze, ty o koze", strašná spousta coincidences, fakt, že nikdo se nepozastavuje nad Cageovým rozmláceným obličejem a nejspíš dost nevábným zápachem a normálně s ním konverzujou jakoby nic... Ale není to tak dlouhý, aby to začalo nudit, a Oregon je dost fotogenickej, takže proč ne. ()

dr.fish

Vlastně to ani nebyl špatný film. Hledá se prase, ale hlavně se hledá smysl života, jelikož ten původní skončil nějakou rodinnou tragédií. Takže po stopách zpět hledáme kořeny toho všeho. Spousta je jen naznačena, nedořečena. 60% ()

SniperG1

Co si budeme povídat, Cage za poslední roky hrál v hrozných sračkách, ale tohle už je úplně jiný kousek. Už podle názvu si říkám, že to bude chujovina na entou, ale je to v celku dobře natočené, má to svoji dramatičnost, humor, hlavu a patu. Jinak Cage ukázal, že ještě umí vytáhnout něco ze svého hereckého umění...75% ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

19.12.2021

Jako každý rok, i letos si bývalý americký prezident a zároveň obří filmový fanoušek Barack Obama sedl, aby sestavil své oblíbené kulturní žebříčky. Vedle knížek tak došlo pochopitelně i na filmovou… (více)

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

Nicolas Cage opouští roli Joa Exotica

14.07.2021

Když na jaře loňského roku vypustil Netflix do světa dokumentární minisérii Pán tygrů o excentrických chovatelích kočkovitých šelem, zaznamenal s ní obří úspěch díky dramaticky bohaté „true crime“… (více)