Pepi, Luci, Bom y otras chicas del montón

Pepi, Luci, Bom and Other Girls Like Mom

Komedie

Španělsko, 1980, 82 min

No, co k tomu říct. Plus je rozhodně Carmen Maura jako Pepi, kterou mám hodně ráda. Pobavila i Cecilia Roth jako modelka z prapodivných reklam, jinak je to ale divný film, hodně násilný, hodně "teplý" a rozhodně to je nakročení mého oblíbeného tvůrce do dalších vrcholů. Ale vadila mi podivná zápletka a ještě hloupější konec(12.9.2009)

Ak je niečo kult, tak potom tento Almodovárov film. V jednom Madridskom kine sa premietal nepretržite štyri roky. Rekord tohto typu nemá na svojom konte ani Avatar. Až po pozretí tohto snímku mi všetko docvaklo. Štylistické postupy, ktoré používa autor aj vo svojich dnešných dielach, sú všetky už aj tu a preto sa film stáva poslednou súčasťou rébusu zvaného Odkiaľ sa to ten Almodovár naučil? Čo by sa podľa všeobecných pravidiel vyjadrovacích prostriedkov filmového média považovalo za chybu a amatérizmus, tu sa stáva jazykom. Almodovár si tvrdohlavým opakovaním tých istých chýb vytvoril vlastný svojbytný rukopis (podobne ako jeden súčasný český kontroverzný režisér, ktorého filmy patria k tomu málu, čo sa oplatí v rámci českej produkcie sledovať). Pri sledovaní Pepi, Luci, Bom y otras chicas del montón ma napadá jediné - Punk is not dead! Pedro bol v tej dobe väčší pankáč než Sid Vicous.(6.6.2012)

Já s takovým elánem točit Almodóvara od tohoto filmu neviděl. Třeba ta naaranžovaná bitka je jedna z perel burlesku. Je extrémně nebojácný. V jeho dalších filmech taky otevírá všechno možné, ale vždy cítit z toho že hlavně chce aby jsme o tom věděli. Tady ale je to nevinný, nesmělý Almodóvar, koho nic a nikdo nezajímá. Problém je v tom, že vyjma Carmena, příběh okrem toho začátku je jeden velký guláš. /režisérovo nezkušenost/ 3/5(24.5.2014)

Osmdesátky byly žrádlo. Chicas del montón jsou nehorázný nesmysl, který navíc přetéká afektem, ale Almodóvar určitě jenom lehce přibarvoval skutečnost, kterou sám prožíval. Konec filmu je skvělý, některé pasáže geniální, některé naopak strašně skřípají, hlavně v začátcích filmu. Komu není po chuti ten španělský infantilní humor, který se nemusí týkat zrovna infantilních záležitostí, tak bude obracet oči v sloup, kdo ne, bude vědět, že s tímhle filmem začínal almodóvarovský kult, jelikož Chicas mají všechno, co režisérovy komedie dělá tak výjimečnými...a blbě stravitelnými.(25.1.2014)

• kubilov

Šílená prvotina režiséra, který se toho nikdy nebál. V tom taky problém není, problém je v naprosté nekoukatelnosti (stylisticky a herecky). Všem postavám naprosto chybí prvky sebekontroly a i přesto, že se znají krátce, už si svěřují své nejniternější touhy, to mě trochu zarazilo, i když je otázka, jestli to tak Pedro náhodou nemyslel. Každopádně ta ženská s chlupatym ksichtem to zastřelila maximálně.(9.3.2014)

• - Film byl natočen na 16 mm film a pro veřejné uvedení byl zvětšen na 35 mm. (Pavlínka9)

• - Jedná se o první celovečerní film Pedro Almodóvara. (Pavlínka9)