Komentáře uživatelů k filmu (17)

 • kaktusacek13
  *****

  Knižní předloha je moje srdeční záležitost. Ve filmovém zpracování je téměř vše pozměněno, ale opět je to poměrně zajímavý příběh a hlavně úžasný Ladislav Pešek. Sice to nemá na filmové legendy Cesta do hlubin študákovy duše nebo Škola základ života, ale přesto je to velmi zábavné a vtipné. Musím dát 5 hvězdiček.(15.3.2014)

 • Karlos80
  **

  Jedna z dalších bláznivých studentských veseloher, kterou bych řadil co do podoby a k obdobnému či stejnému tématu k filmům Jarčin profesor (také Ladislav Pešek) nebo k filmu Studujeme za školou a Kantor Ideál. Nějaký ucelený děj..la la la a šťastný happy end. Samozřejmě že do extra třídy filmů jako Škola základ života nebo Cesta do hlubin študákovy duše má tento film daleko, ale přesto se jednalo o tehdy velice dobrou a žádanou zábavu. Sice slabší ale stále na svou dobu dobrý. Studentské filmy byly jak se říká tenkrát a tou dobou asi v módě, dnes bychom řekli že byli IN. Ladislav Pešek zde sehrál jak jinak než nevycválaného a věčného studenta, připravující ho se na referát a dělající starosti nejen svým rodičům ale i pedagogické u sboru. V době kdy hrál tuto roli středoškoláka mu bylo už 32 let. V Jarčinu Profesorovi 31 a v Cestě... už dokonce 33. Ale ani to na něm nebylo znát, byl jak se říká věčně mladý, nabitý a sršící vtipem a elánem. Velice vtipně zahraná role se značným komickým nadáním. Eva Gérová (Věra), je naopak vzorná studentka s níž mají její rodiče po právu radost. Trápící se však z jedné věci, a to sice z toho že je bezhlavě zamilovaná do Jarkova domácího učitele, kandidáta profesury Stáňi Maříka (Jiří Dohnal). Pak tam byl také omezený a sbabělý nápadník ing. Jankovec, kterého rovněž docela dobře ztvárnil František Paul. Naposledy mě ještě na tomto filmu zaujala role Zdeny Baldové, jakož to bohaté ale jinak přísné, a o prázdninách dohlížející tetičky Kláry, která má pochopení pro lotračinky Jarkovi a která by na něj v žádném případě nedala dopustit. Trochu se mi to plete právě již se zmíněným filmem Jarčin profesor. Původně jsem chtěl dát za jedna. Ale třeba už za to komické malování a jiné humorné chvíle přidávám přeci jenom tu jednu hvězdu navrch. 1,5/5*.(21.1.2007)

 • NinadeL
  *****

  Svěží, báječné, dokonalé. Jako případ se zajícem a se psem. Zcela zahanbující veškeré další mladické filmy s ikonickým Lálou. Evy kapánek dospěla a Dohnal ji pojal se ctí.(13.8.2010)

 • troufalka
  ****

  Prvorepubliková komedie točená výhradně v exteriérech. Sice předvídatelný scénář, ale s vtipnými momenty, příjemné herecké výkony bez velkého přehrávání. Osobně bych přivítala skutečné záběry venkovského života 30 let.(11.9.2015)

 • Marthos
  *****

  Životní i umělecký odkaz profesora Eduarda Kučery (1884 - 1956), spisovatele a významného pedagoga v jedné osobě, je úzce spjat především s reálným gymnáziem v Nové Pace, kde úspěšně působil několik desetiletí a kde také získal inspiraci pro některá svá literární díla. Román Jarka a Věra, vycházející poprvé již v první polovině dvacátých let, by jistě upadl v prach minulosti, nebýt režiséra Binovce a jeho filmové veselohry. Popularita a nebývale vstřícný zájem o filmy ze studentského prostředí vyvolaly nutkavou potřebu předhodit lačným divákům další veselý příběh o trampotách nezbedných středoškoláků, mezi nimiž hraje prim uličnický Lála Pešek. Sourozenecká alotria, předváděná v tandemu se sestrou, hranou výbornou Evou Gerovou, patří bezpochyby k tomu nejlepšímu, co snímek nabízí, také proto, že Pešek dokázal své poněkud přestárlé repetenty obdarovat neutuchajícím mladistvým elánem a jistou dávkou fantazie. Sympatický kolorit k celkovému pojetí vytváří příchod razantní venkovské tetinky a následná změna prostředí. Hravé, veselé, optimistické dílko, které nabízí vkusnou zábavu a také mimořádně zajímavý pohled do školních škamen v době, kdy v lavicích kolovaly fotografie Gary Coopera a Roberta Taylora.(6.10.2008)

 • zette
  ***

  Tuctova komedie druhe poloviny tricatych let. Na me uz celkem dost ulitla, nektere forky ale byly dobre a herecke vykony take umi potesit.(10.10.2015)

 • dr.fish
  ***

  Na můj vkus příliš agresívní komedie, ztřeštěná a neukázněná. Velký prostor pro Peška, ketrý beze zbytku nabídku využil. Škola je holt základ života...50%(12.5.2012)

 • Elisebah
  ****

  Povedená studentská veselohra... nejlepší je snad scénka, kdy se Jarka s Věrou snaží vymalovat obývák.(12.8.2008)

 • BMAJTZ
  **

  At uz je Ladislav Pešek opravdu dobry herec a v podobnych komediich pomerne uctyhodne hraje tak toto dilo rozhodne nezachrani. Bohuzel scenar kulha vic nez stara kovarova kobyla a co se vtipu tyce tak ten stavi na povetsinou celice trapnych (trapnych z hlediska tehdejsi doby zadne fekalni komedie se opravdu nedockame) momentech a schenach. Jako klasika si to tak nejak stoji ale vyrovnat se dalsim komediim podobneho zanru se opravdu nemuze. Jedna z dalsich veci co mi vadila bylo nutne prehravani a celkove dosti toporny herecky vykon skoro vsech nercu. Verdikt budiz jako prumerny protoze je mnoho povetsinou lepsich a lepe vypointovanych ceskych veseloher na ktere se kouknu radeji.(17.1.2009)

 • vitekpe
  **

  Vevodi tomu Pesek, Gerova je opet jen imitaci Verky F. Navic me tahle komedie nejak nesedla...nebo nevim. Prislo mi to cele jako nejake becko, ale spis neumyslne. Prilis ztrestene a ujecene. A vseho moc skodi, jak se rika... 2+(29.6.2015)

 • D.i.d.i.
  ****

  Nemůžu si pomoct, ale mě se to líbilo. Je pravda, že to bylo místama takový dost ukřičený. Ale pár vtipů bylo fakt výbornejch a celkově příjemná komedie prostě :)(18.1.2009)

 • Véronique
  ****

  Asi něco málo přes 60%... Dříve by to bylo více, dnes se na to dívám jinak. Ale copak jde dát filmům se študákem Lálou Peškem méně než 4 hvězdičky?! Film sice působí naivněji, než je zdrávo, především co se děje týče. I studiové "exteriéry" vykouzlí na tváři úsměv, ale přeci... Výborné herecké obsazení v čele s Peškem, Šlemrovou, Gérovou či Baldovou vylepšuje celkový dojem z filmu. Zdatně si sekundují filmoví sourozenci Pešek - Gérová, především v úvodu filmu. Závěr už je docela nepovedený, nereálný a přeslazený. Ale ten Lála...(17.1.2008)

 • Vesecký
  ***

  Pár skečů dobrých, Ladislav Pešek sehrál svou roli dobře v klasickém stylu svých studentských komedií, Eva Gerovou mám jako herečku velmi rád, také Zdenička Baldová zvedla jinak průměrnou komedii s průhledným dějem. Režisér snad vůbec nepoužil exteriérové scény, statkářčin dvůr i plovárna byly viditelně ateliérové. Koukat se na to dalo, asi jen jednou.(13.10.2017)

 • Pitryx
  **

  Komedie, u které se zrovna lámat smíchy nebudete, ale přesto stojí za to. Postava Jankovce byla ztvárněná panem Františkem Paulem přímo nádherně. Pan Pešek se snažil, ale scénář byl trošku poslabšího ducha.(14.7.2017)

 • IvonaK
  *****

  Moc pěkný film s poentou který zachycuje sourozeneckou lásku. :-)(17.9.2017)

 • spable
  **

  Vy máte ale šlehi!!!(31.10.2006)

 • Danulinda
  **

  Scénáristicky hrozná ptákovina, ale výborný komediant šašek Pešek některé okamžiky pozvedl ode dna alespoň na průměr. Jen díky němu se to dalo dodívat.(8.4.2011)