Rachot

• USA Rumble (více)

Ve světě, kde je wrestling příšer celosvětovým sportem, kráčí dospívající dívka Winnie ve stopách svého otce. Rozhodne se vytrénovat outsiderskou příšeru, aby se stala šampionem... (TV Prima)

McGuffin

Vyprodaná sportovní hala a v ní zápasící wrestleři, to je Rachot, Rumble. Jenže hlavní hvězda ji opustí, stadion osiří a město, které zápasy a diváci živili, začne chudnout. Příležitosti se chopí dcera slavného trenéra a začne trénovat syna slavného zápasníka, toho času lenocha a lůzra. A když se naučí ho motivovat a on vyhrávat, v hale i okolním byznysu to opět začne hučet. Obnošený sportovní scénář sestrojili Etan Cohen a Matt Lieberman. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

playboxguest

Animovaný wrestling s outsiderem, který překvapil. Klišé vedle klišé, předem jasný příběh, ale sympatické příšery, pěkné animace a svět wrestlingu mám prostě ráda, tak proč ne. Příjemná pohodovka, která mě bavila víc, než polovina animáků nasazených do kin. Kdo tvrdí, že do wrestlingu tanec nepatří? ()

silentname

"Rumble" vnímam ako pohodový animák pre malých aj veľkých. S dobrým odkazom, celkom kreatívnym konceptom a s tým súvisiacou aj kvalitnou animáciou. Spolu sú podľa mňa naši hrdinovia skvelí a zabávali ma. Je zaujímavé vidieť ako sa dá skombinovať wrestling s tancom. A úprimne, je to celkom zábavné. Vážnejší problém pre mňa predstavuje len to, že ten príbeh je trošku klasický a vieme odhadnúť ako to celé vlastne dopadne. Plus je treba povedať, že istým spôsobom je škoda, že sa hneď na začiatku dozvieme reálnu identitu Steva. Keby to bolo trošku viac tajomstvo, mohlo to podľa mňa príbehu trošku pridať. No priateľstvo je vykreslené dobre, niektoré fóry sú v tomto filme vynikajúce a okrem toho tie zápasnícke časti z úvodu sú absolútne dychberúce. Som rád, že som film videl a ako oddychovku pre celú rodinu odporúčať môžem. Hodnotenie: B ()

ARI50

Zajímavé, a celkem povedené, takový jiný směr animáku, celkem sem se bavil. Rozhodně příběh by si zasloužil větší nádech zábavy. ()

M.i.k.e

průhledný animák plný všech myslitelných klišé, který je ale ve výsledku sympatický a v mrazivém nedělním dopoledni svůj účel splní.Bojující příšery, které jsou viditelně inspirované v Příšerkách s.r.o. jsou fajn a menší diváci je ocení spíš než ti dospělí.Pro ty tu toho zase není tolik, ale ta hodinka a půl uteče jako nic a trpět u Rumble nebude nikdo...60% ()

oveckaoa

Původně to mělo jít do kin minulý rok kvůli kovidu to posunuly na rok 2022 a nakonec to z kin stáhli a šlo to rovnou na dvd nejspíše. Jinak tak velký průser jaký to je jsem teda nečekal hlavní monstrum poráží ostatní monstra tak, že s nima tančí zní to debilně a ve filmu je to ještě horší pokud jste se těšily na film kde monstra spolu bojují máte smůlu . Chybí sympatické postavy jelikož Steve je trapák co pořád prohrával a byl za to placený pak zjistil, že umí tančit a díky tomu začal vyhrávat první zápas vyhraje tak, že pořád utíká tím soupeře unaví a on pak odpadne a ostatní jsou na stejný styl . Závěrečný zápas taky nic nepředvede a přál jsem Tentacularovi , aby ho zabil což bylo jasné, že se nestane bohužel. Ta holka si hraje na profesionální koučku a jediné co ho naučí je tančit  což on stejně uměl i bez ní a ostatní postavy jsou křoví. Ani humor to nezachrání jelikož většinou vypadá tak, že Steve do něčeho vrazí nebo spadne někam případně ho něco bouchne. Jinak píseň v traileru Time Of My Life z Hříšného tance tam ani není a asi neměly ani prachy nebo práva tak tam hraje úryvek z songu Eye of the tiger z Rockyho , ale bez textu.  P.s. kdo vydrží do konce dostane i scénu s brkáním opravdu to musely dat do animáku ? 40 procent ()

Sany33

Príbeh: V hre je záchrana štadióna aj česť celého mesta. Outsider sa musí postaviť svetovému šampiónovi a jediné čo vie je tanec. Herecké obsadenie: Dosť som sa tešil na premakaný hlas Terryho Crewsa (nar. 1968, USA) ale že by som z neho padol na zadok to sa teda povedať nedá. Prevedenie: Rozprávočka plná všetkých možných klišé ktoré sme už bohužiaľ videli a neprichádza v tomto smere s ničím prevratným. Celkom dobrá animácia príšeriek, na ktoré sa dalo pozerať. Pocity: Nakoľko som  na to musel pozerať z veľkej miery ako na vykrádačku žánru "First person hero" aj to vo veľmi slabom odvare, tak to jednoducho musím hodnotiť kriticky. Vôbec žiadna emócia sa nedostavila. A popravde som ku koncu viac fandil Tentakkullovi... Pridaná hodnota: Priemerná rozprávka s priemerným prevedením. 50% ()

Jaro.Krafcik

Ako spomenul uživateľ Arsenal83, kombínacie wrestlingu a príšer do animovaného filmu velmi nepatrí. Možno ak by daboval nejakú postavičku napríklad taký The Rock. Avšak dosť rýchlo to zbehlo a nudiť som sa nezačal. Ale určite slabší animák ktorý by som neodporučil. Ešte sa vojde do toho neškodného priemeru. 3* ()

Hollohlaway

Klišé a nuda, příběh je vysloveně šitý horkou jehlou. Prapodivně fungující svět zápasících příšer, vtipu moc není a i když musím určitě pochválit animaci a nápaditý vzhled různých monster, je to silně nezáživné. ()

Tejkina

Klasický animák na jedno zhlédnutí, který v podstatě nic nového nepřinese. Kdo nic nečeká, nebude zklamaný. ()

Kienast

Příšery se mlátí v ringu a bohužel to není vůbec zábavné a příběh "z outsidera legendou" je prostě už totálně ohraný. Podprůměr. 4/10 ()

iXtr3m3

Síce len tri hviezdy, ale o to silnejšie a na pomery Netflixu jeden z tých lepších počinov. Slušná animácia, WWE príbeh spojený s Kaiju a tanečnou školou a máme tu Rumble. Len škoda, že otec bol lepší ako syn, ale tak to už býva. Vo výsledku nič extra, ale určite žiadna hanba a ešte to navnadilo na zhliadnutie buď serióznej športovej série ála Rocky, alebo jej sci-fi odnož Reel Steel. ()

BOURQUE

Slušný crossover svetov príšer, wrestlingu a tanca úrovni animáku. Príbeh síce postavený na klasických základoch a motívoch, ale vedený celkom vydarene, v center pozornosti s dobrou dvojicou (tínedžerka) Winnie / (monster) Rayburn. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

Maximilianus

No dobre. Vo výsledku to možno nie je až tak zlý film, ale určite je vhodnejší pre menšie publikum,  ktoré nie je až tak náročné a nevidelo ešte veľa iných animovaných filmov, alebo si ich nepamätá. Rumble je totiž film bez nápadu,  humoru, sympatických a charakterových postáv, plný otrepaného všetkého čo sa dá. Ale na tú spodnú hranicu priemeru sa u mňa dokázal vyštverať. 5,2/10. ()

Maniik88

Kreslená Oceľová pesť. Akurát toto bolo o dosť horšie. Málo vtipné, málo akčné, postavy nič moc. Nejak ma to fakt nebavilo, aj keď boxerské filmy ja rád. Videl som to pre pár dňami a už ani neviem čo k tomu napísať. Šedý podpriemer. ()

papadoce

Rumble ako reklamný produkt WWE od WWE films je zároveň povinnou jazdou pravého fanúšika wrestlingu. Lenže čo tí ostatní. Animácia bola obstojná, miestami veľmi vydarená, scény sprevádzalo množstvo wrestlingových výrazov a situácií ako z reality, avšak absolútne absentoval humor. A to aj taký ten inteligentný pre dospelých, tak aj bum bác humor pre najmenších. Pozerať rozprávku bez vtipu vám 104 minút pocitovo predĺži na dvojnásobok. Vlastne tu nie je ani veľmi čo komentovať. Toto nie je rozprávka ako ju moderná doba potrebuje. Je to proste obstojne animovaná nuda, ktorá vás zdolá na submission. Tap, tap, tap. Slabučké. A neviem či to je do rozprávok potrebné, dokonca možno ani vhodné, ale dievčence boli animované veľmi sexi. Dám dve hviezdy a označujem za sklamanie. ()