Filmy našeho dětství - Série 3 (2021) (série)

Jurský park (S03E03)

(epizoda)
  • USA Jurassic Park

Dobře to propočítejte a pak přiveďte pěkně oplácaného tyranosaura i borce, kteří to skvěle umí s efekty. Tenhle trhák naprosto změnil způsob natáčení filmů. (Netflix)

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jurský park byl v 90. letech filmovou událostí. Bez debat. Varoval, jak může pokrok ohrozit lidstvo a jak si nemáme hrát na bohy. Nápad byl přes 10 let starý, kniha velkého fandy dinosaurů Michaela Crichtona se ještě ani nedostala na pulty a už měla filmová studia zájem. Na začátku byly samozřejmě omezené technologické možnosti, výsledek ale změnil filmařinu. Než to celé začalo, hodně lidí projektu nedůvěřovalo. Určitě k tomu následně přispěl i hurikán, který v půlce natáčení pustošil Havaj. Některé záběry jsou přitom paradoxně autentické, bouře nakonec svým způsobem i posloužila, ač se natáčení protáhlo. Obří budget na marketing mě překvapil. ()

Lacike

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento diel je zameraný na to, čím sa Jurassic Park preslávil najviac. Prelomovými CGI, ktoré nadobro zmenili kinematografiu. Vidíme tu hlavne preprodukciu a snahu nájsť spôsob jak oživiť dinosaurov. Boj niekoľkých oddelení z ktorých nakoniec vyhrali nerdi od PC. Je tu pre mňa dostatok nových informácií a tentokrát mi aj tie nonstop pokusy o humor k povahe toho PC nerda sedeli. Tento dokument je zaujímavým doplnkom ku všetkým tým bonusom, ktoré sa nachádzajú na BD. 7/10. ()