Život je jako bonboniéra. Nebo jako úchvatný scénář, který najdete úplnou náhodou. Tenhle skromný příběh se i přes trable s obsazením a rozpočtem stal klasikou 90. let. (Netflix)

castor

Sedí na lavičce a vypráví o své roli v národním fotbalovém družstvu, válečného hrdiny z Vietnamu, mistra světa v ping-pongu, podílníka krevetářské společnosti, běžce z jednoho břehu Spojených států na druhý, milého milované Jenny i otce kluka, který zřejmě nebude hloupý. Forrest Gump dokonale okouzlil diváky i kritiky. Stál za ním malý, ale nadšený tvůrčí tým, který věřil průměrné knížce. Za mnohé může tehdy začínající producentka s dobrou intuicí. Příběh fajn, ale scénář se studiu nezamlouval, takže musel zasáhnout mistr adaptovaných scénářů Eric Roth. Přípravy se táhly a když už se začalo točit, studio chtělo stáhnout z rozpočtu 10 milionů. Zasáhl Zemeckis s Hanksem, kteří projektu jednoduše věřili. Dozvíme se, jak Hankse ovlivnila intonace hlasu dětského herce, jak to bylo s vybroušenými triky, s nohami poručíka Dana či s prosazením skvělého soundtracku plného velkých amerických hitů. Povedené. Alabama! ()

Lacike

Podľa mňa najlepší diel tejto série, ktorý dostatočne obsiahlo mapuje vznik mnohými milovanej klasiky. A aj keď ma Forrest Gump ani zďaleka nebaví tak ako v detstve, tak som si s radosťou vychutnal tento dokument, ktorému sa miestami darí diváka aj dojať. Bolo zaujímavé sledovať jak osvedčený režisér a herecká hviezda musela neustále bojovať so štúdiom o každý cent. Tentokrát to nevyústilo v kreatívne kompromisy, ale k vzdaniu sa honoráru na úkor zisku z tržieb, čo sa nakoniec štúdiu viac predražilo, hehe. Už si nepamätám koľko informácii z tohto dokumentu pokryli bonusy na BD, ale pre mňa tu bolo dostatok nových informácií, aby som sa nenudil, takže dávam spokojných 8/10. ()

vydumnica

Forrest Gump je krásny film. Filmová klasika. Dokument o tom, ako film vznikal je fajn, ale keď porovnám napríklad s epizódou Dirty Dancing, tak tu mi niečo do plného počtu chýba. Hmh, asi to bude Tom Hanks, s ním by to bolo ešte zaujímavejšie. Life is like a box of chocolates. ()

chrispe

Trhák, na kterým chtělo studio škudlit (a když se zamýšlím, tak nad jakým filmem nechtělo :D). Nejvíc se mi líbil závěr s nadací Garyho Sinise, v tom ten film dostal ještě větší smysl. ()