Filmy našeho dětství - Série 1 (2019) (série)

Hříšný tanec (S01E01)

(epizoda)
  • USA Dirty Dancing
Dokumentární / Historický
USA, 2019, 52 min

I přes napětí mezi herci v hlavních rolích a skromný rozpočet se ženám, které vytvořily tenhle film pro holky, podařilo protančit se k úspěchu a oslovit miliony diváků. (Netflix)

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pohádka o naivní dívce z dobré rodiny, která propadne pouličnímu tanci plného tření, ohýbání a kontaktu a především tanečníku Johnnymu. Pohádka řešící i mnohá sociální témata, která vlastně vůbec nemusela spatřit světlo světa. Látka nezaujala a studia se prakticky jen omlouvala. Nakonec vznikla, ovšem za mizivý budget (jen 6 milionů, tržby se přitom vyšvihly celosvětově na astronomických 217 milionů dolarů). Přesto jeden z důležitých poradců, který viděl hrubý sestřih, naznal, že by měl výsledek skončit v koši. Ačkoliv z nich byla na zkouškách cítit solidní chemie, ani duo Jennifer Grey a Patrick Swayze ze společné spolupráce příliš radosti neměli. Nakonec to zvládli i s Patrickovým bolavým kolenem, jednoduchým příběhem i s památnou replikou, že „Baby nebude sedět v koutě!“ Kouzelné, milé a stále fungující. ()

Lacike

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Skvelý dokument o natáčaní plný zaujímavostí, ktoré sú doplnené zábermi z natáčania alebo skúšok. Najviac ma pobavil v skúške neskutočne nemotorne tancujúci Billy Zane ako pôvodný Johnny. Rozhodne je zaujímavé aj celé pozadie vzniku filmu, ktoré všetky štúdia odmietli a tak ho natočila firmička, ktorá dovtedy uvádzala na VHS brakové a erotické filmy a pár rokov po vzniku Dirty Dancing skrachovala. Proste nádherný príbeh jak v jednu chvíľu všetko čo malo do seba zapadnúť aj zapadlo a vznikla klasika, ktorú niektorí milujú a iní nenávidia, ale všetci ju videli. 8/10. ()

Figusek

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Je hrozně zajímavý, jak za těhle 50 minut dostanete úplně jinej pohled na tuhle protancovanou legendární lovestory! Ta omáčka okolo vzniku Hříšňáku je opravdu zajímavá a baví. Ze závěru dokumentu jsem byl dost naměkko a i když je to lehce citový vydírání, na mě to zafungovalo. 90% ()

celticek

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Další věc z produkce Netflixu, něco na způsob historek z natáčení. Zajímavý projekt, o pozadí filmu jsem nevěděl vůbec nic. Dobrý střih, baví mě to. Swayze byl bojovník a snímek, který vydělává 32 let v kuse zaslouží respekt. ()

chrispe

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zpracování dokumentu mi nesedí, působí hodně zastarale. Patřím k fandům Hříšňáku, i když je to naivní pohádka. Miluju.soundtrack. Dokument o hercích asi neřekl nic moc navíc, co by už člověk nečetl přes léto v kdejakým bulvárním plátku - nicméně záběry z castingů mají u mě za jedna (a vůbec se nedivím, že se do Patricka hned zamilovali, to charisma a sex z něj jen sršelo). Zajímavá byla tedy hlavně nesnadná cesta k tomu, aby film vůbec vznikl, nicméně osobně by mě asi zajímaly spíš jiné, konkrétnější věci ohledně natáčení a vzniku různých scén - ale to asi nebylo zajímavý. ()

SONY_

Hříšný tanec na mě nezapůsobil, jako na jiné, ale jsem rád, že jsem se mohl podívat na záběry z natáčení a také na nějakou tu zajímavost, takže dobrý. /65%/ ()

Luxocculta

Skvělý dokument, díky kterému zjistíte, že tahle klasika vůbec nemusela vzniknout a když už dostala tu možnost, bylo všechno včetně rozpočtu neuvěřitelně na hraně. Skutečný příběh, který stojí za pozadím vzniku toho filmového, by se klidně sám mohl stát filmem. Po jeho zhlédnutí prostě nejde nemít Hříšňák v oblibě. ()