Epizody(8)

Vyšetřování dceřiny smrti uvrhá policejního komisaře do boje s mafií, policií i vlastním svědomím... Hvězdně obsazený mrazivý kriminální thriller sleduje Björna (vynikající Ulrich Thomsen) v zoufalé snaze vyšetřit na vlastní pěst smrt jediné dcery. Vyprávění je rozloženo do osmi prostředí a osmi výslechů, které promyšleně rozkrývají nejen faktické pozadí událostí, ale především psychologii a vztahy postav. Výsledkem je strhující psychologická studie kriminálního prostředí i patologických mezilidských vztahů. Vedle Ulricha Thomsena se v seriálu objeví celá plejáda předních dánských hvězd: Trine Dyrholmová, Katrine Greis-Rosenthalová, Lars Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas a další. (Česká televize)

Skeksis

Konečne niečo normálne (až na vidiny mŕtvej dcéry). Ako vždy výborný Ulrich Thomsen, ktorý je jeden z mojich top 10. hercov. Nikolaj Lie Kaas, Lars Mikkelsen... Všetci boli skvelí. Bavilo ma tiež, že každá epizóda mala iba niečo cez dvadsať minút, čo podľa mňa úplne stačí. Nemusím hodinu sedieť pri niečom, z čoho by som tretinu vyškrtla, lebo je to nuda. Toto nuda nebola a herecké výkony naozaj super! ()

Kleinbauer

Vynikající herecké výkony stále stejné partičky, Ulrich Thomsen svým stoickým stylem roli uchopil fantasticky, ostatní kolegové a herečtí kamarádi mu vytvořili výborné zázemí. Komorní příběh na pomezí filmu, televizní inscenace a divadelního dramatu. Dánové prostě umí. Nenechte si ujít jedinou sentenci, stojí za to neodbíhat do kuchyně pro kafe do poslední chvíle, i když už víte, jak to je. 5* ()

Tosi

Ulrich Thomsen jako mírně psychopatický otec páchá násilí proti všem. Epizody jsou krátké a v každém díle musí Thomsen vypáčit střípek ke smrti své dcery z někoho jiného, povětšinou z elitních dánských herců. Můj oblíbec Nikolaj Lie Kaas nemohl chybět a tak to hodnotím jako výbornou dánskou krimi sérii. ()

emma53

Sice má Forhoret výborné obsazení, ale z celého seriálu mám trochu rozpačité dojmy. Myslím, že to asi způsobila hlavní herecká postava, kde nevím, jestli mně byl Ulrich Thomsen nesympatický jako herec a nebo jako silně psychicky labilní otec. Jinak, co se sekvencí týká, to naopak chválím, nutilo mě to jet jak po másle a dala jsem tak Forhoret na jeden zátah. Ostatním hereckým perlám se tam až tolik prostoru nedostalo, ale ve výsledku to ani jinak nešlo. Takže za mě slabší čtyřka. Jo a rozuzlení bylo pro mě překvapující i když.... ()

hony23

Předně musím pochválit celý koncept seriálu. 8 pouze dvacetiminutových epizod je zárukou, že v žádném z dílů nebudou hluchá místa a pokud vás seriál chytne, dáte ho v kuse za jediný večer. V prvním díle detektiv Bjorn zjistí, že dívka z pitevny je jeho dcera a nehodlá se smířit s verzí sebevraždy. Každý následující díl je pak výslechem jedné osoby z dceřina okolí a detektiv zjišťuje, že o skutečném životě své dcery neměl ani tušení. ()