Reklama

Reklama

Svobodná země

(festivalový název)
  • Německo Freies Land (více)
Trailer

Obsahy(1)

Podzim 1992 na severu nově sjednoceného Německa, bývalý Východ. Místní komunitou otřásl únos dvou nezletilých dívek, ale nikdo k němu nechce nic říct. Případ má vyřešit nepravděpodobná dvojice kriminalistů – Zápaďák Patrick, který dostal misi za trest a místní rodák Markus, jehož předchází složitá pověst. A čím hlouběji se oba noří do pátrání, tím obtížněji se jim spolupracuje. Remake starší španělské kriminálky v režii Christiana Alvarta, jenž platí za nový objev německé kriminálky. (Dny evropského filmu)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (5)

BruceTichac 

všechny recenze uživatele

Němci mě velice mile překvapili a to jak dějem, tak perfektně zvládnutým dobovým prostředím. Určitě tento temný krimi-thriller doporučuji. ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele

Kriminálka, která vlastně ani není tolik kriminálka na velmi zajímavým historickým a dobovým pozadím, které svou funkci splňuje dokonale. Plus navíc s dokonalými kamerovými záběry a podzimním prostředí Lužice v Německu. Dynamika a atmosféra šlape velmi pěkně. Velmi rychle. Až moc. Střih na mé poměry je na úrovni Usaina Bolta na kokeši a mnohdy než se stačíte ustanovit v tom, co se vlastně stalo, už skáčete někam jinam. V celku zbytečně to poškozuje atmosféru filmu, který by se nedal brát jako lichým nebo špatným. Každá věc nakonec v rámci komplexnosti dává smysl, i když jsou odměněni pouze ti nejpozornější. To celé nastavuje trochu složitější výsledek, který ale rozhodně není k zahození. Je tady dost zbytečností, které film shazují, ale stále jde o velmi dobrý přírůstek do německé diskuze. Jejich filmografie se moc nezapře. ()

Reklama

Mamutol 

všechny recenze uživatele

Mokřina má mnohem lepší atmosféru než tento remake. Ale devadesátý léta jsou zde vystižena naprosto přesně. Kdyby se to tak striktně nedrželo původního filmu, mohlo to být mnohem lepší. ()

dannyyy 

všechny recenze uživatele

Temný případ po německy, ale na místo charismatických McConaugheya a Harrelsona vedou případ Asterix a Obelix. Není to špatná dobová krimi, ale taky nijak zvlášť neexceluje. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Nemecky rymejk spanielskeho filmu La Isla minima z 2014. Asponze to bolo zasadene do roku 1992, dva roky po zjednoteni Nemecka, malokedy je rymejk lepsi ako povodny film : 82 ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama