Queer

Série(20) / Epizody(200)

Pořad Queer je primárně zaměřen na mapování a diskusi o queer kultuře. Queer kulturou chápejme svět především sexuálních menšin, svět alternativ ke stereotypnímu, tradičnímu pojetí vztahů mezi lidmi – a nemusí jít přitom pouze o gaye a lesby, ale nejrůznější další minoritní identity, o jejichž existenci má naše středoevropská společnost zatím spíše mlhavé a stále značně zkreslené představy. (Česká televize)

Recenze uživatele Marze k tomuto seriálu (112)

Café Marais (2013) (S01E01)

Dokument o gay čtvrti Marais v Paříži. Gay komunita je velmi uzavřená což bylo i řečeno v dokumentu. A ani nevíte, co se v ní děje. Na ostatní nyní tlačí s coming outem. Jak říkal na jedné přednášce vynikající psycholog Jeroným Klimeš, nás muže drží ženy na sexuální uzdě. Gay ale klidně může mít tisíc partnerů za život. https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/213562210900001/ ()

Muži na vysokých podpatcích II. (2013) (S01E03)

Popis následků automobilové nehody, to je čistý horor. Motorismus je nebezpečný. Stejně tak popis špatných vztahů umělců, poté co  jejich transvystoupení přešla na komerční bázi. ()

Nahá těla nad Berlínem (2013) (S01E04)

Německá žena říká, že ženy si musí vybudovat novou sexualitu ať už bude jakákoli, ne se jen chtít vyrovnat mužům. V Německu se již plánují železniční vagony jen pro ženy a ty , které běhají venku pro zdraví mají speciální "antiraped" spodní prádlo proti znásilnění. https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/213562210900004/ ()

Ich bin queer Berliner (2013) (S01E06)

Milá je historka o Bowiem jedoucím v metru, čtoucí si noviny a dvě slečny naproti mu zazpívali "major Tom to ground control". Bowie sundal noviny, mrknul na ně a četl si dál. Od dva roky později zde v Západním Berlíně založil první gay bar. ()

Queer Belarus aneb Život v kuchyních (2013) (S01E07)

Zase tak černě bych to neviděl. Byli jsme s kamarádem v Minsku na půlmaratonu a na rozdíl od zdegenerovaných západních měst, kde potkáte na ulicích jen důchodce, Afričany a Araby, zde je město plné mladých lidí a dětí. ()

Mráz a slunce ve Vilniusu (2013) (S01E08)

Tento díl je k shlédnutí v archivu České televize:  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/213562210900008/ ()

Moravia Magna (2013) (S01E10)

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10520528904-queer/213562210900010/ ()

Buenos Artes (2013) (S02E01)

Přehlídka opravdu kreativního umění  s komentovanými prohlídkami. ()

Queer Tango (2013) (S02E02)

Taková malá exkurze do tance tango. Milovník tanga říká: "Magické je to, že musíš být připravený, naladěný, volný, ochotný druhého poprvé obejmout...a tančit. Každý přináší svou energii. Občas se mi poštěstí, že narazím na někoho, kdo mě skvěle doplní. Kdo se se mnou propojí. A tančíme tak, jako bychom se už dlouho znali. Rozumíte mi? Tango je velmi prosté. Vlastně se spolu procházíme tancem Nechám své tělo naslouchat toho druhého. Je to pasivnější role.". V jiném dokumentu o argentinském  tangu , který tento pěkně doplňuje se říká, že při tangu musíte sledovat, jestli je někdo na druhého příliš přitisknutý, zřejmě jsou manželé. Ale i když se na vás tanečnice dlouze zadívá a vyzve vás k tanci, každý je připraven, že nastane chvíle , kdy řekne "Ráda jsem s vámi tančila, uvidíme se později" a odpluje k jinému tanečníkovi. Při tangu se nevede hluboká konverzace, ale můžete se bavit o všem. "Definice tanga jsou čtyři nohy, jedno dělo", říká žena v tomto dokumentu. ()

Děti Uruguaye (2013) (S02E03)

Je pravda, že žádný výzkum zatím neukázal, že by děti vychovávané homosexuálními páry byly nějak postižené ve vývoji. V Evropě je ale nedostatek dětí k adopci kvůli nízké porodnosti, která nestačí ani na prostou reprodukci a musí se dovážet mladá pracovní síla na nafukovacích člunech z Afriky a z Arábie. Dřív u nás vysokoškolačka nechtěně otěhotněla a dítě dala k adopci. Dnes jde na potrat.  Rodinka v úvodu vypadá spokojeně. ()

Trans Montevideo (2013) (S02E06)

Vypraveni mistniho polonaheho 72leteho chlapka alkoholika,ktery ma tak hnusnou vyzranou postavu,ze by mel dostat zakaz svlekani, s ukazkami divadelnich her. ()

Ta naše registrace česká (2013) (S02E07)

Ze 4 procent gayu, pozada o registrovane partnerstvi jen 2 procenta. V dokumentu jen bylo receno,ze to mateikarky nedelaji moc casto. ()

Nenápadný půvab Francouzek (2014) (S03E01)

Francouzi působí jako exoti , kterým nikdo nerozumí. To vám v Evropě potvrdí skoro každý. A tyhle lesby vypadaly hodně divně. Červené cévy z alkoholismu bych mít nechtěl. ()

Ruský den žen (2014) (S03E06)

Trochu ruskou většinovou společnost chápu. Vidí jak v Evropě pomalu končí institut rodiny. Dokonce se zde najdou psychologové, kteří říkají, rodina je přežitek. Porodnost je 1,43 dítěte na ženu.  Do roku 2050 podle demografů (Papoušková) vymře v EU 70 milionů obyvatel. Budou nahrazeno životaschopnějšími kulturami arabské a africké. Rusové si na svých hodnotách předků trvají. Komunismus je chránil před všemi ideologiemi. O sexismu, feminismu, genderismu, LGBT ani nemluvě. Vytváření genocidu vlastních obyvatel. Vynikající psycholog Jeroným Klimeš říkal na přednášce, že u nás v každé generaci žen jich třetina vymře. Zmizí. To je stav těsně po světových válkách. Zde jde o válku ideologii. Lesba v tomto dokumentu to vyjádřila trefně: "šíříme smrt duchovní i fyzickou". A dále říkala, že mohou pomáhat těm, kteří mají děti. Žehlit košile apod. Někteří vědci se domnívají, že proto se evolučně homosexualita šířila, protože  tito lidé v tehdejších tlupách o 150 lidech pomáhali těm, kteří se rozmnožují. Na druhé straně mimo Evropu je problém s nadměrným souložením a růstem obyvatelstva, protože se jich překročila únosná kapacita planety. Paradoxně v těchto oblastech je LGBT zakázáno (Afrika, Blízký východ, jihovýchodní Asie...). ()

Srbská krev ve filmu (2014) (S03E08)

"Srbský film je druh parodie" říká srbský filmař. ()