Chemsex (festivalový název)

Chemsex

Dokumentární

Velká Británie, 2015, 83 min

William Fairman

"Dáte si čaj?" Chemlon, chemtrails, chemsex. Další chemická katastrofa, která ohrožuje lidské životy. I když se dokumentární tvorbě už tolik nevyhýbám, přesto jsem s hanákem na Příběh lesa opět nešel. Zlákal mě totiž zájezd do staré dobré Anglie, včetně kosmopolitního Londýna, kam přijeli také Andrew, David Stuart, Dick, Enrique, Mark, Matt Spike, Miguel, Simon a ostatní, aby všem ukázali, jaké mají aplikace ve svých mobilech, jaké užívají drogy, jaké jsou jejich víkendy, jaké pijí pivo, nebo jaké provozují koníčky. Rychle mi tedy došlo, že žijí opravdu naplno, ale měli by na sebe dávat větší pozor, protože čím víc chtějí žít, tím víc život ztrácí.(8.11.2016)

Rekviem za sen z anglických ulic o vztahu mezi drogami, sexem a novými technologiemi. Nepříjemný ale hodně silný dokument, jehož přínos se nedá vyčíslit hvězdičkami. Nechápu, jak se Williamu Fairmanovi a Max Gogartymu podařilo dostat až tak hluboko pod povrch.(6.11.2016)