Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skuby47
  *****

  Kniha Růženy Utěšilové Lízin let do nebe byla prvním dívčím románem, který jsem jako malá holka objevila v maminčině knihovně. Bylo to vydání z roku 1938 a bylo už proloženo fotografiemi z filmu, který byl natočen jen o rok dříve a který jsem si později zamilovala. Nemusela jsem si osudem stíhanou Zdenu Sulanovou, krásnou učitelku Zitu Kabátovou, fešáka Rolfa Wanku a plejádu dalších známých herců nijak představovat. Z dnešního pohledu to možná není in, ale hodnotit staré filmy dnešním měřítkem, je asi jako klást si otázku, proč si pravěcí lovci vyrazili na mamuty jen s oštěpy, proč si na ně raději nevzali kulomet. Tyto filmy jsou prostě svědectvím o době svého vzniku a to ne zrovna špatným, jinak by se v televizi stále neomílaly. Možná nejsou dokonalé, ale mají pořád své věrné milující diváky, mezi které se počítám i já.(28.5.2011)

 • Véronique
  ****

  Stejně jako v případě pokračování je mé hodnocení stejné. Naivní, pohádkové, ale milé pohlazení po duši. Povedené výkony dětských herců v čele s mladičkou Zdeňkou Sulanovou, příjemní ochránci malého sirotka v podání Zity Kabátové a Rolfa Wanky, zlí a vypočítaví lidé Ptačic, ... Prvorepublikoví filmaři nám opět nabídli kus naivní nevinnosti na filmovém plátně...(18.1.2008)

 • troufalka
  ***

  Lízin let do nebe je filmem od prvorepublikových tvůrců (Václav Binovec, Václav Wasserman, Míla Vích) ale zároveň předzvěstí nové herecké gardy (Josef Kemr, Rudolf Hrušínský, Zdenka Sulanová). Svým námětem i zpracováním plně odpovídá prvorepublikové tvorbě, ale má v sobě zajímavé pěkné dobové prvky, které dokreslují atmosféru celého filmu. Ukázka lidské malosti a vesnické pseudomorálky nakukující každému pod pokličku je ovšem nadčasová.(21.6.2015)

 • Radek99
  ***

  Celovečerní filmová adaptace populárního třídílného románu Růženy Utěšilové. Idealizovaný svět prvorepublikové kinematografie se sociálně-kritickým prvkem a kritikou maloměstské/vesnické pseudomorálky na motivy románu pro ženy - proti tomu dva velikáni českého herectví ve svých prvních rolích - klackovitě rebelující Josef Kemr a budoucí milivník Rudolf Hrušínský...to není z dnešního zpětného pohledu zas tak málo! Neprávem trochu opomenutý film...(27.12.2017)

 • ilclassico
  *

  Ježkovy voči! Proč jsem se nenarodil hluchej. Filmů z červený knihovny bylo natočeno spousta, ale co tento "klenot" odlišuje a "povyšuje" nad ostatní, jsou dialogy. V žádném vzhlédnutém předválečném filmu jsem neslyšel tak příšerné dialogy, jako v tomhle (a v jeho následníkovi). Herci deklarují z urputní vážností text, až je to k smíchu. Těžko uvěřit, že se jedná o scénář člověka, který napsal scénáře k nejlepším Burianovým filmům. Snímek (a jeho následovník) tak patří k nejhorším předválečným filmům. Právem! V rámci žánru (červená knihovna) za 1.(4.2.2018)

 • - Josef Kemr si ve filmu odbyl svůj herecký debut a zároveň navázal celoživotní přátelství s Rudolfem Hrušínským. (Redyx111)

 • - Ve filmu měli podle dobového tisku původně hrát jedny z hlavních rolí například Jindřich Plachta, Jaroslav Vojta a Raoul Schránil. Ještě před natáčením však byly jejich role přeobsazeny a ve filmu se nakonec jmenovaní vůbec neobjevili. (Marthos)

 • - Dvanáctý český seriál (1937-1939): Líza Irovská a Lízino štěstí. (NinadeL)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace